Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krichd1

    addikt

    válasz .DLL #41207 üzenetére

    Ne keverjük az elnevezéseket, a kiskínai nem a hifiwovos xmos+pcm5102 DAC, vagy annak az ebayes másolatai. Ez a Kiskínai.

    [ Szerkesztve ]

    Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

  • tilla311

    tag

    válasz .DLL #41207 üzenetére

    Köszönöm szépen a hosszú választ.

    Igen, elsőre úgy tűnik a mondat, mitha a Kiskínaira írtad volna hogy az az Xmos, de mire a 8741-hez értél, már értettem, hogy a három darab felsorolásáról van szó.

    Krichd1, most NE haragudj meg rám, kérlek. Én tudtam, hogy a kiskínai név úgy jött, hogy valaki elnevezte a sajátját, és ilyen formán ez tényleg egy konkrét dolog, és TÖKÉLETESEN IGAZAD VAN. De - tényleg ne haragudj meg - azon kívül, hogy valóban igazad legyen, semmi értelme nincs annak, amit mondasz, mert úgyse azonosítható be pontosan, a most árult Kiskínaik közül egyikről sem, hogy pont az-e, mint amelyiket Bajnokpityu is éppen véletlenül megvett. Ahogy DLL is - szerintem - jól látja, Bajnokpityu is biztos kiválasztott a kaphatók közül egy szimpatikus megbízhatónak tűnő darabot, és azt rendelte.

    Szerintem fölösleges ezt a nevet konkrétan ahhoz a darabhoz kötni, mivel nem tudjuk azonosítani konkrétan semmi mással. Ráadásul még jobban bonyolítja a helyzetet, hogy a kínaiak nemcsak másolják egymást ezen a téren, vagy én inkább úgy mondanám ez esetben, hogy legyártanak egy típust egy terv alapján, hanem akik ezt árulják az eBay-en, ők is MÁSOLJÁK A FOTÓKAT és a leírásokat egymásról. Szóval mivel fotók alapján is látszik, hogy több féle van, és valószínű, hogy ennél még több van, mert sok fotót átvesznek, és nem a tényleges terméket mutatja, így kijelenthető, hogy Bajnokpityu Kiskínaiját konkrétan semmiféle valószínűséggel nem lehet utánrendelni, és ebből kifolyólag vagy nem is használja senki többet ezt a nevet (Bajnokpityut kivéve), vagy elfogadjuk, hogy ez egy sablon és kész.

    Szóljatok ha hibás a gondolatmenetem. :)

  • tilla311

    tag

    válasz .DLL #41207 üzenetére

    "[...] a Kiskínai, az Xmos+PCM5102 DAC, és valószínűleg az U8+WM8741 is csak egy panel kivitelezési terv, több helyen, több gyárban is gyárthatják őket. [...]"

    Igen, ez volt az alapfeltevés, és persze könnyíti a helyzetet, hogy azért vannak némi feliratok az alaplapokon. Tehát a Kiskínait is leginkább akkor lehetne konkrét definícióként használni, ha kapcsolható lehetne egy gyártmányhoz, verziószámhoz.

    Xmos-okról tudok behatóbban nyilatkozni ez ügyben. Ott sokon van "PCB Design" megnevezés és verziószám, az enyémen is van, és sok eBay oldalon hivatkoznak is erre, hogy V2.1-es, meg hasonlók.

    Továbbá ezért mondtam Krichdnek, az általad figyelmembe ajánlott U8+WM8741-ről, hogy talán bizakodásra ad okot, hogy mindegyiken ugyanaz a "márka" van, ez a bizonyos "YJ-HIFI", tehát akkor ez egy konkrét gyártmánynak mondható. Sőt, én sok más terméknél néztem meg tüzetesebben a képeket, olyan termékeknél, ahol 60 ezres alu-dobozos DAC-ekről volt leszedve a tető, és ugyanez a feliratú, gyártmányú nyáklap volt benne. Hát gondolom, ha valaki beépíti ezt a készülékébe, talán jobban tisztában lehet vele, hogy mi is ez valójában, mint mi, akik itt csak spekulálunk erről.

    A végeredmény úgyis akkor dől el, ha már valaki megvette, de addig is azért segít, ha beszélhetünk róla, mert legalább megismerjük egymás véleményét, szempontjait. Nekem segít, nagyon köszönöm mindannyiotoknak!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák