Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoluska

    tag

    válasz matyi94 #26746 üzenetére

    Az M1 jóval drágábbnak tűnik.
    Világos, hogy a meghallgatásnál nincs jobb megoldás, de használt piacnak korlátai vannak (éppen mi van eladó), és a meghallgatás sajnos nincs ingyen és bérmentve, pár készülék meghallgatásával ezreket tudsz elkölteni, és akkor még nem egyforma rendszeren hallgattad a készülékeket, így nincs összehasonlítási alapod. Elsősorban arra lettem volna kíváncsi, hogy műszakilag mennyire tűnnek igényesnek, mivel én nem értek az elektronikához. A tuti megoldás az lenne, ha mindet megvenném, aztán a legjobbat kivéve eladnám őket, de ez drága és problémás megoldás. A saját rendszeren meghallgatás lehetetlen, mivel még nincs meg. Egy pár studio monitorra szeretnék a jövőben beruházni. Tesztek alapján Adam A7X a legszimpatikusabb eddig, de meghallgatás után ki tudja mi lesz. Vagy először a monitorokat vegyem meg, aztán keressek DAC-ot?
    Amennyire sikerült kivennem, az Audio-gd a minél kevesebb torzításra, színezésre törekszik, ahol lehet elhagyja a műveleti erősítőket, míg a Maverick D1 a csöves kimenettel igyekszik melegebbé, kellemesebbé tenni a hangzást. Két teljesen eltérő filozófiában készült DACnak tűnnek ezek nekem, és nem tudom melyik irányba kéne elmozdulnom. Elvileg a legjobb a minél tökéletesebb hangreprodukció, de vajon ez adja a legnagyobb élményt, vagy csak meg fogom utálni a kedvenc zenéimet, mert mind szarul fog szólni? Nem szeretném, ha a zenei ízlésemet a felvételek minősége, hangzása határolná be. Részben ezért utáltam meg a a hifi rendszerem is, mert egy csomó kedvelt zeném hallgathatatlan lett rajta. Sok zenét jobban szeretek a Modecom SHF80U-n hallgatni, mert azon szinte minden jól szól, viszont a zene finom részletei gyakran nem jönnek ki rajta.

Új hozzászólás Aktív témák