Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    Bocsi ha lerágott csont, de nagyon nehéz 65k hozzászólásban a problémámra keresni, így ha nem baj, akkor kérdeznék :)

    Vettem még tavaly egy Scarlett Solo DAC-ot (talán még itt ajánlotta valaki). Nem nagyon szoktam játszani, inkább csak zenét hallgattam rajta eddig, a minap viszont gameltem volna egy kicsit, és azzal szembesültem, hogy rettentő zajos a hang. Szinte biztos, hogy a GPU-ból jön, mert ha változtatom a játékon belül a frame limitert, akkor a zaj frekije ezzel arányosan változik, illetve ha nem terhelem a GPU-t nagyon (normál desktop, filmek, stb..), akkor semmi zaj nincs. Vélhetően sikerült lokalizálni azt az elemet ami a zajt begyűjti, mert a Scarlett fülhallgatókimenetén még nincs ott, tehát a kimeneten levő RCA kábel szedi össze talán. Ez egyébként egy 1 méteres Klotz, és ha jól tudom nem árnyékolt. A hangfalból kihúzva az RCA-t, szintén megszűnik a zaj.

    Jól gondolom a dolgot, vagy érdemes tovább tapogatózni? Ha jól, akkor van esély rá, hogy egy árnyékolt kábel teljesen megoldja a problémát? Illetve ez esetben milyen RCA kábelt ajánlanátok hozzá?

    Tudom, hogy egy balanced megoldás nagyon jó lenne, de nem igazán cserélnék le e miatt mindent (DAC, hangfalak).

    A rendszer ide vágó elemei amúgy az alábbiak:

    - Scarlett Solo (a hozzá adott gyári USB kábellel használom)
    - Klotz 1m-es RCA kábel
    - Roth Audio OLi POWA-5 aktív monitorok
    - MSI Gaming 4G GTX 970

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák