Új hozzászólás Aktív témák

  • Rasiel

    senior tag

    Sziasztok!

    A kérdés, ami felmerült bennem, kissé OFF.
    A problémámat már felvetettem egyszer a "Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)" topikban, de most jelenleg alaplapvásárlás előtt állok, ezért tanácsot kérnék.
    Van egy TEAC UD-301-es DAC-om, amit Presonus Eris E8 hangfalakkal használok. Amikor elindítok egy játékot és egy picit komolyabb terhelést kap a videókártya, akkor a jobb oldali hangfalból - igaz nem olyan erőteljes - zajt tapasztalok, konkrétan ugyanazt, amit a VGA-tól hallok enyhébb mértékben, mikor közel hajolok hozzá terhelés alatt. Anno cseréltem tápegységet, az kissé redukálta ezt a zajt, de nem szüntette meg teljes mértékben. A fent megnevezett topikban azt a választ kaptam, ha majd a későbbiekben alaplapot váltok, akkor érdemes lenne olyan után néznem, amelyen - kicsit hülyén kifejezve - "minőségibb" USB portok vannak. Jelenleg nézelődök, hogy melyik alaplap lenne számomra a legmegfelelőbb. Belefutottam egy olyan "ficsőrbe" az MSI gyártónál, hogy "USB Audio Power", amelyhez az alábbiakat írja a gyártó: "Serve Stable 5V Power & Better Signal Transmission over USB". USB Audio Power continuously delivers a stable 5V to the USB ports on #MSI Z97 and X99 GAMING motherboards, delivering perfect audio quality for USB headsets and USB DAC devices." Leginkább az érdekelne, hogy ebben lehet-e valami (esetleg a problémámra megoldást nyújthat-e) vagy nagy valószínűséggel marketingfogás az egész. Jómagam utóbbit mondanám, hiszen sosem voltam az a típus, aki ezeknek nagy jelentőséget tulajdonított volna. Illetve szerintetek egyáltalán van valami fajta megoldás a problémámra vagy törődjek bele, hogy az egyik hangfalam ilyen?

    Üdv:
    Rasiel

Új hozzászólás Aktív témák