Új hozzászólás Aktív témák

  • birno

    addikt

    Lenne egy kis pattogasos problemam.
    Jelenleg ugy nez ki a rendszer, hogy Emotiva XDA-2 DAC egy ValhallA fele CuAg USB7 kabellel van rakotve a gepre, a dac-bol pedig szinten ValhallA fele CuAgSS mkIII RCA kabel megy a Champbe, abba meg a DT 990.
    Szerencsere nem annyira zenenel(bar ott is 1-2-nel), inkabb filmeknel tunik fel, hogy neha pattog a hang.
    Amit eddig kiprobaltam, az output atallitas, alapbol a sima wines device van hasznalva, ha WASAPI-ra rakom akkor csak hangosabban hallom a pattogast.
    Megneztem tobb USB porton is, mindegyiknel ugyanez, max nemelynel mintha kicsit ritkabb lenne.

    Jatszottam az itt megirt progival is, az usb sound devicet es az usb composite devicet raktam at masik cpu-ra, de nem segitett, amugy se volt mondjuk kulonosebb latency gond.
    Meg akkor se volt valtozas, ha minden futo progit kilottem.

    Meghallgattam toslinkel rakotve a dacot az ASUS Xonar DX hangkartyara, ugyanez, csak joval halkabban, de itt csak sima noname kabel volt hasznalva.
    Ha regi fulesemmel probaltam a hangkartya jack csatlakozojan keresztul, szinten eszlelheto volt.

    Ami nekem fura, hogy reprodukalhato a pattogas, tehat ha visszaporgetem akkor ugyanazon reszen ismet hallom.
    Ha latency vagy kabel/rendszer gond lenne akkor gondolon randomnak kellene lennie, nem?
    Tehat maradna az, hogy rossz minosegu a lejatszott anyag, viszont, azt sem hiszem el, hogy minden film hangja pattog, kisebb nagyobb mertekben.
    Az nem lehet gond, hogy a 5.1/7.1 hangot valaminek at kell alalkitani, ahhoz, hogy sima sztereoba kikuldhesse a DAC fele s kozben keletkezik ez a problema?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák