Új hozzászólás Aktív témák

  • Bargyu

    tag

    válasz Zsianett #29081 üzenetére

    Annyiban igazat adnék Zsianettnek, hogyha nem mindegy milyen árkülönbségben gondolkodunk. Ha választanom kellene, akkor egyértelmű, hogy a HD600 után a HD800-at venném meg és inkább hallgatnám a laptop kimenetéről, ha ehhez el kell adnom az amp/dac-ot. A használtak esetén az árkülönbség kb. 150 ezer forint.

    Lehet, hogy ezzel sokan nem értetek egyet és nyilván ez a választás csak egyrészt a fenti két fejhallgató saját szubjektív hallásom utáni eredményén alapszik. Bocsánat, hogy ezt mondom, nem nagyképűség, merthogy én megvettem a hd800-at, de abban is van igazság, hogy a végeredményt utoljára a hanglfalból illetve a fejhallfatóból kapjuk. Ezért én is azt tanácsolnám úgy általában, hogy vedd meg a neked legjobban tetsző fejhallgatót, ami valószínűleg közel lesz ahhoz, ami az egyik legdrágább is a költségvetésedhez. A többit meg próbáld meg utána építeni és mikor eljutottál arra a szintre, ahol megint a fejhallgató a szűk keresztmetszet, akkor ugorj feljebb. Legalábbis én így csináltam, de persze ez ízlés kérdése. Megvettem a HD600-at 60 ezer forintért, ugrottam örömömben milyen jól szól, aztán mégis hiányzott egy erősítő, erre költöttem 40 ezer forintot. Aztán megvettem a HD800-at és vettem közepes dac-ot, de keresem az amp/dac párost, amivel előrébb tudnék lépni. Innentől viszont sokkal nehezebb a döntés, mert az amp/dac összeállításban, itt már sokkal kisebbek a különbségek és sokkal nagyobbak az árkülönbségek. Egész rendszert kell tesztelni, kihegyezett fülekkel kell hallgatni stb. Én úgy látom, hogy, amit azt egy korábbi hozzászólásomban bemásoltam egy 40 éve gitárokat gyártó figurától, egy szint után már érzések vannak és előbb van az, hogy valami jobban szól és utána kell megkeresni, hogy mitől. Szóval ez a megnézem a számokat gyakorlat egyrészt jó, mert nyilván nagy valószínűséggel egy 500 ezer forintos erősítő jobb lesz, mint egy 100 ezer forintos. De, egy 100-150 ezer forintos használt, ezért olcsóbb amp/dac páros például felveheti a versenyt szerintem, de itt nálam sokkal tapasztaltabbak is vannak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák