Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Mr.Csizmás #35418 üzenetére

    & gorgo, cousin333, DonRazzino: Köszi! Még nem vagyok biztos benne, hogy Oly vagy Fuji lesz-e, a szívem picit Fuji fele húz, de Oly fronton is vannak előnyök. Ha Fuji mellett döntök, egyelőre így néz ki a dolog: váz + Samyang 12mm f2.0 NCS CS, Samyang 50mm f1.2 vagy Fuji 50mm F2 R WR, Samyang 85mm F1.4 Mk2 MF. Mint látható, a manuálfókusz annyira nem zavar, főleg ha van valamilyen használható mf segéd, cserébe költséghatékonyan össze lehet hozni egy ilyen vagy ehhez hasonló sort. Ami a vázakat illeti:
    X-T200: ezek szerint kiesik (?). Csak a PASM tárcsa nem tetszik.
    X-T30 II: tetszik, de picit ronda, hogy ilyen magas és az elején furán néz ki a markolat fölötti tárcsa
    X-S10: gondoltam feldobom az ötletet, hátha valaki valami komoly érvet hoz fel mellette, de amúgy nagyon nem tetszik, valahogy úgy érzem Fujihoz méltatlan ez bumfordi a forma PASM tárcsával. A stabi vonzó, de tudok élni nélküle.
    X-E4: ez a legszimpibb, de nem tudom mennyire lehet kényelmetlen ez a full sima váz, nincs egy dudor sem rajta... valszeg nem zavarna, szeretem a rangefinder formát :D . Amitől tartok, hogy a kevés gomb miatt nem jutott kezelőszerv a mf segéd funkcióknak, vagy kényelmetlen, rossz helyre került pl. a 100% belenagyítás (?). Sajnos erről sehol nem találok semmi infót és nekem a manuál fókusz kiemelten fontos.
    Valaki amúgy le tudná írni a manuális fókuszálás, manuális optikával, belenagyítással hogy működik Fujin? Pl. Panasonicon hüvelykujjnál lévő tárcsát megnyomom, belenagyít, fókuszálok, expó gomb félig lenyomásával kilépik a belenagyított részletből, komponálok, exponálok. Régi Olympusomon annyi a különbség, hogy az expó gombot hiába nyomkodom, nem lépik ki a 100% nézetből, még exponálás közben sem és ez m*rhára zavar.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák