Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorgo

    őstag

    válasz total90 #28657 üzenetére

    Pedig két vázzal trekkingelni a legjobb. Csak túrára 1 váz elég lehet, városban meg kinek hogy. Persze okosan kivitelezve: egyik váz a hátizsák vállpántjára rögzítve ilyen gyorscseretalpas kioldós megoldással, másik övre szerelt pisztolytáskában. Egyiken csuklópánt, másikon nyakpánt.
    Egyik fényerős alapzoom, másik kedvenc fényerős fixed.
    Amit ezzel nem lősz meg, az nagyon kevés... Kiegnek tatyóba halszem az pici, vagy ha valaki telepárti, akkor egy buzinagy tele :) hadd cipelje. De 2 váz obival sztem elég...

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

  • madgie

    titán

    válasz total90 #28657 üzenetére

    Már hogy lenne nehezebb, olvasdmánel. Komolyan nem értem :D

    gorgo: röhögni fogsz, nekem a kedvenc túraobjektívem az 50-230. Igazából egy 18-135-tel meg egy 35/1.4-gyel tök jól ellennék egy nyaraláson, de ez a veszély idén sem fenyeget, örülök, ha lesz egy-egy szabad szombatom, nemhogy nyaralni menjünk :D

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz total90 #28657 üzenetére

    Szerintem jó képe van, asztrofotóra is szeretik az emberek. Mondjuk azt a képekbe nagyítás után vissza kell vonjam, hogy másfél méteren kívül minden éles lenne, de azért ezeket szerintem kb mind f2-n lőttem :)

  • pethob

    aktív tag

    válasz total90 #28657 üzenetére

    A 16-55 szerintem két dologra nem túl alkalmas: videózni, meg túrázni. A gimbalon szinte lehetetlen kiegyensúlyozni és nincs OIS, a rekettyésben cserkészéshez meg túl nehéz. Én nyaralni se viszem soha! Ezt az objektívet rendezvényfotóhoz találták ki, meg esetleg stúdiómunkára. Olyan helyen jó, ahol nem számít a tömeg, meg a méret. Amúgy elég jó képminősége van, bár én fix hívő vagyok.

    A képeid nagy része 10-24-el van lőve 10mm-en, vélhetőleg állványról. Szerintem ilyen tájképekre nincs jobb a 10-24-nél, megérkeztél. Könnyebb opció van. Esetleg elég lehet a 14-es, vagy manuál fókusszal valami Samyang vagy Laowa. Főleg az Laowa 9-es tűnik jó opciónak, kicsit több utómunkával nagyon közel tud lenni képminőségben a 10-24-hez.

    Amit a 100-400-al lőttél (legtöbbször 400-on) azt se lövöd meg ugyanabból a szituációból mással.

    Túrázáshoz én nem félnék becsomagolni a 18-55-ös alapzoom-ot, vagy ha kell a tele tartományból is valami, a 18-135-öt. (képminőségük hasonló, bőven elfogadható) Ez lóghat az oldaladon és lőhetsz vele bármire, ami felmerül. Nem kell sokat cserélgetni. Ha megállsz egy tájat lőni állványról, akkor lehet cserélni 10-24-re, vagy amit széleslátónak magaddal hoztál.

    Ha embereket is fotózol, akkor tedd be mellé a kedvenc 23-as vagy 35-ös optikádat. Ott lesz bokeh is.

    Ha wide+bokeh kell, akkor 16/1.4! Az közeli témára (nagyon közel mehetsz, mert a közelpontja a gyakorlatilag a frontlencse) nagyon szép bokeh-t ad, és a torzitása is jobb, mint a 16-55-nek 16-on. Már elég széles ahhoz, hogy a témán kívül a környezetből is mutass valamit. Szerintem a természetben ennek van egy egyedi, nagyon jó perspektívája...

    (Nyaralni amúgy x100F-el megyek, a sok szar kütyüre vigyázzon meg cipelje akinek 3 anyja volt!)

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/pethob

Új hozzászólás Aktív témák