Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz b.vr #20953 üzenetére

    Igazából az előző témához tartozik főleg, de csillagoknál jpg-ezek néha, ebben az esetben nem a shadow, hanem a highlight tone-t piszkálom, feltolom pluszba az egekig, így jobban kiemelkedik a Tejút sávja, a csillagok.

  • neevous

    tag

    válasz b.vr #20953 üzenetére

    Koszonom! :)

    Hirtelen felindulasbol vettem egy E-M10 II-t. Majd beszamolok a tapasztalatokrol a masik topikban :)

    https://www.flickr.com/photos/david_papp/

  • izsófi

    újonc

    válasz b.vr #20953 üzenetére

    Szintén használom mindkét rendszert. Ismerkedek a most néhány hetes x-t20/ 18-55 párossal . Oly EM1mk1 12-40/ 2.8 az összehasonlítási alap. Azt látom, hogy normál fényviszonyok között, általános felhasználásra még mindig megállja, a helyét a régi kombó is. Azt hiszem régóta nem gyártanak már rossz vázakat, nagyon szélsőséges felhasználásoktól eltekintve, kevesen aknázzák ki a vázak teljes tudását. Nikonról jöttem át vagy 4 éve, a súly és a folyamatos fejfájást okozó front és back fókusz miatt. A fujival szemeztem akkor is de egy reptéri boltban található bemutató darab elvette a kedvem. Mindene lötyögött, mozgott, persze utólag látom, hogy alaptalan lett volna a félelmem, nem számoltam a "nagyazistenállatkertje" faktorral. Lehet még fociztak is vele, de az biztos, hogy bárki bármiféle becstelenséget elkövethetett ott azokkal a gépekkel.

    Egy picit furcsa a fuji képalkotása az oly után, nem jobb vagy rosszabb csak más. Az expo korrekciós tárcsa a legnagyobb szívfájdalmam. Milyen kezekhez, vagy ujjakhoz tervezték ezt??? A fő indok a fuji mellet a lényegesen fejlettebb szenzor és annak mérete volt. Az oly nagyon elvérzik ebben az összevetésben. A filmszimulációs módokban pedig egészen káprázatos eredményekre képes. Acros módban az értékelheti igazán a szűrők használatát aki analóg rendszeren szocializálódott. Eleve nem kell bajlódni a tekergetésükkel, egy pillanat alatt lehet váltani és nem utolsósorban nem okoz -1-2.5 blendényi veszteséget. Mivel eléggé fényhiányos környezetben szeretném mostanában használni, így bekerült még a kosárba a 50-140 is. Ha nem lenne ez az " alkonyati közeg" a tapasztalt tudása alapján bőven megtenné az 55-200 is. Azonos blendén, és paramétereken nagyon hasonlóan teljesített nálam a két obi. A súly miatt erősen gondolkodtam az utóbbin. Kíváncsi leszek az 50-140 miként viselkedik majd a oly 40-150/2.8 ellenében amit az egyik legjobbnak tartok az oly palettáján. Hasonló " súlyban" kéne teljesíteniük. 2-2 kép on és off mielőtt bárki azt gondolná, hogy hitvitát kívánnék nyitni fuji vs. olympus kérdésben.



    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák