Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izsófi

    újonc

    Sziasztok!

    FujiFilm X T2/Set 18-55 1999Euro Olympus OM-D E-M1 Mark II 2000Euro

    Fujifilm XF16 - 55 mm F2.8 R 1079Euro Olympus 12-40mm 1:2.8 PRO 820Euro

    Fujifilm FUJINON XF50 140 mm 1434Euro Olympus 40-150mm 1:2.8 PRO 1400Euro

    Fujifilm Fujinon XF10-24mm 974Euro Olympus 7 - 14 mm ED 1:2.8 PRO 1200Euro

    Ismerve nagyjából az Olympus rendszerét, azt kérdezném, hogy a Fuji ezzel a sorral miben nyújt többet, vagy miben gyengébb?
    Nyilvánvaló a nagyobb érzékelő, kedvezőbb zaj stb.
    Képminőségben, kezelhetőségben, gyorsaságban hogyan viszonyulnak az Oly PRO sorához? Illetve a Fuji kit objektív milyen minőséget képvisel?
    A válaszokat előre is köszönöm! A fórumot régóta olvasom, elfogult véleményeket is szívesen veszek!

    [ Szerkesztve ]

  • izsófi

    újonc

    válasz b.vr #16461 üzenetére

    Van Olympus rendszerem, használom is! A fiam és a barátom szeretne rendszert váltani. Nem feltétlenül akarom őket arra rábeszélni, ha van másik lehetőség is- nagyjából hasonló áron. Ezért érdeklődtem itt, akik testközelből ismerik és használják a Fuji rendszerét.
    Az E-M1 helyett biztosan nem lesz a II. verzió, számomra ezek az újdonságok nem jelentenek annyit, hogy szinte " szinte lenullázzam" ezt a vázat.
    Köszi a kimerítő választ!

    [ Szerkesztve ]

  • izsófi

    újonc

    válasz pethob #16470 üzenetére

    Neked is köszönöm, sokat segítettél ezzel az alapos válasszal!!

  • izsófi

    újonc

    válasz b.vr #20953 üzenetére

    Szintén használom mindkét rendszert. Ismerkedek a most néhány hetes x-t20/ 18-55 párossal . Oly EM1mk1 12-40/ 2.8 az összehasonlítási alap. Azt látom, hogy normál fényviszonyok között, általános felhasználásra még mindig megállja, a helyét a régi kombó is. Azt hiszem régóta nem gyártanak már rossz vázakat, nagyon szélsőséges felhasználásoktól eltekintve, kevesen aknázzák ki a vázak teljes tudását. Nikonról jöttem át vagy 4 éve, a súly és a folyamatos fejfájást okozó front és back fókusz miatt. A fujival szemeztem akkor is de egy reptéri boltban található bemutató darab elvette a kedvem. Mindene lötyögött, mozgott, persze utólag látom, hogy alaptalan lett volna a félelmem, nem számoltam a "nagyazistenállatkertje" faktorral. Lehet még fociztak is vele, de az biztos, hogy bárki bármiféle becstelenséget elkövethetett ott azokkal a gépekkel.

    Egy picit furcsa a fuji képalkotása az oly után, nem jobb vagy rosszabb csak más. Az expo korrekciós tárcsa a legnagyobb szívfájdalmam. Milyen kezekhez, vagy ujjakhoz tervezték ezt??? A fő indok a fuji mellet a lényegesen fejlettebb szenzor és annak mérete volt. Az oly nagyon elvérzik ebben az összevetésben. A filmszimulációs módokban pedig egészen káprázatos eredményekre képes. Acros módban az értékelheti igazán a szűrők használatát aki analóg rendszeren szocializálódott. Eleve nem kell bajlódni a tekergetésükkel, egy pillanat alatt lehet váltani és nem utolsósorban nem okoz -1-2.5 blendényi veszteséget. Mivel eléggé fényhiányos környezetben szeretném mostanában használni, így bekerült még a kosárba a 50-140 is. Ha nem lenne ez az " alkonyati közeg" a tapasztalt tudása alapján bőven megtenné az 55-200 is. Azonos blendén, és paramétereken nagyon hasonlóan teljesített nálam a két obi. A súly miatt erősen gondolkodtam az utóbbin. Kíváncsi leszek az 50-140 miként viselkedik majd a oly 40-150/2.8 ellenében amit az egyik legjobbnak tartok az oly palettáján. Hasonló " súlyban" kéne teljesíteniük. 2-2 kép on és off mielőtt bárki azt gondolná, hogy hitvitát kívánnék nyitni fuji vs. olympus kérdésben.



    [ Szerkesztve ]

  • izsófi

    újonc

    válasz b.vr #21082 üzenetére

    Ha csak tájfotóra kellene akkor valóban indokolatlan lett volna számomra a váltás/párhuzamos használat. Teljesen jól elvagyok az m4/3 -os világgal. Ablaktalan helyiségekben kell embereket fotózni, iso 1600-6400 között. Ennél az érzékenységnél tudok 1/15-1/60 közötti záridőket produkálni.Ezért volt indokolt a fix. 2.8-as tele. 2 éve már próbálkoztam ezzel a feladattal, de 1 hét után már elő sem vettem a gépem. És bizony RAW -ban is készülnek majd a képek.

    Nagylátóra a 7-14/ 2.8 van (Oly) ennek az elődjét a Pana 7-14/4 - et szerintem neked nyomtam a kezedbe a Capitello tónál kipróbálásra. Reggeltől alkonyatig nem használok állványt, nem cipelem, felesleges. A stabival elég jó időket lehet kitartani 8-as blende környékén is. Ha ennél is szűkebb kell-nem jellemző, hogy 11 fölé mennék- akkor meg iso 400 és nem kell aggódni a bemozdulás miatt.

    Súlyban kb. ott vagyok az X-T20/50-140 -nel mint a EM1/ 40-150-nel, a Fuji durván 20 dekával több üveget használt fel az Olynak meg ennyivel több a váza.

    Az Olyval 2.2 kg környékén voltam a PRO sorral, azt hiszem ez még nem a vállalhatatlan kategória számomra. A Fujit is hasonló súlyhatárok közé tervezem.

    [ Szerkesztve ]

  • izsófi

    újonc

    válasz b.vr #21086 üzenetére

    Fel sem merült bennem a nick miatt.

    Pedig elég logikusan következik a nevemből. :)

  • izsófi

    újonc

    Ma hajnalban kipróbáltam panoráma módban a gépet. Mi az oka, hogy ilyen nyúlfarknyi méret jön ki a gépből?
    Felét levágtam mert érdektelen volt. A gép határozza meg a -szerintem túl széles- kivágást. A teljes méret ca.3.4 MB. Lehet ezt a méretet bárhol állítani? Emléknek jó, de ha ebben a módban ez a max, akkor megoldom másképp.

Új hozzászólás Aktív témák