Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • (ÉN)közPONT

    senior tag

    válasz NoLF #285 üzenetére

    Rakott cukkini :C

    nyem rossz ,nyem rossz de vegeta helyett használj sót+ bazsalikomot+kicsit kakukk füvet+petrezselymet és némi metélő hagymát mert a mű (rákkeltő) vega helyett ennek az ízhatása sokkal jobb és egészségesebb is de variálhatod izlés szerint minden féle zöld füszerrel ahogy jól esik.


    én vasárnap pácolt karajt sütőttem ami tök egyszerű és izletes kaja . Veszel akármennyi karajt ha csontos az se baj mert finom húsleves alap lehet de ha filé az is ok . Szóval felszeleteled kb 0,5-1 cm közötti szeletekre ! ezt KICSIT ! megdolgozod ne csak éppenhogy mert nem bécsiszeletet kell belőle csinálni. Ha megvan akkor 1 kg húsra 2 nagy fej vörőshagymát pucolsz és egy nagy fej fokhagymát ezeket felaprítod karikára + ehez tegyél néhány karika hegyes erőset + szemes borsot + némi bazsalikomot és sót . A metódus úgy néz ki ,hogy fogsz egy edényt abba egy sor hús rá a füszerek +hagymafélék+ hegyeserős és újabb 1 sor hús amig el nem fogy és a végén felöntöd olajjal de itt vigyázz nehogy levegő buborék maradjon a húsok között mert az baj lenne ( a tipp kicsit a konyhapulthoz ütőgeted az edényt és a légbuborék kijön) . Akkor jó ha az olaj jó 0,5 cm vastagon elepi a húst ! A pác idő min 24 óra de inkább 48 mert akkor jön ki az íze rendesen !
    Köretnek bármi ami jól esik ja és más húsfajtákhoz is kiválló a pác :C

    Jó étvágyat !

    Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

  • (ÉN)közPONT

    senior tag

    válasz NoLF #288 üzenetére

    NoLF : a csirkére vigyázz mert sok az anTIbiotikumos a piacon ezt a séf haverom mondta gondolom az a best amit a vidéki öregnéni árul az valszeg nyem robban fel :)

    amúgy a séf haverom ezen a héten a lapra ezt tette fel napi ajánlatnak gondoltam megosztom hátha valakinek bejön .


    Csobánkai csirke Hozzávalók 3 személyre:
    4-5 db egész csirke comb
    annyi liszt hogy a combokat megforgassuk benne
    kevés házi édesnemes pirospaprika
    20 dkg reszelt sajt
    3 dl tejföl
    margarin

    Elkészítés: A megtisztított csirkecombokat besózzuk. Paprikás lisztben megforgatjuk, és kivajazott jénaiba vagy tepsibe helyezzük. A tetejét megkenjük tejfölel, pici vizet öntünk alá, és fóliával letakarjuk. Mikor majdnem megsült, levesszük róla a fóliát, és a sajtot rászórjuk. Pirosra sütjük.

    Jó étvágyat hozzá.


    hogy miért csobánkai arra nem tudott értelmes választ adni lehet ,hogy csobánkán ilyet is főznek ? :) passz

    Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

  • (ÉN)közPONT

    senior tag

    válasz brownus #294 üzenetére

    Ha budán az apor vilmos téren jársz akkor ott a hegyvidék piac ott a hentesnél jó árú szokott lenni , ha az almás mert messzevan akkor modjuk a lehel téri piacon is lehet találni !

    NoLf : OK hajrá.....majd kérek Ízvadász pontozzást is rá !

    Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

  • (ÉN)közPONT

    senior tag

    válasz brownus #297 üzenetére

    A lehelen a húsrészlegen van egy aki házi nevelésű csirkét hírdet azt ne kérdezd hanyadik a sorban a lényeg ki van írva házi csirke de megkérdezed valamelyik zöldséget árúló öreg nénit és útba világosít de ha az nem akkor gyere el a hegyvidék piacra ott 1 hentes van ! én ott szoktam legtöbbször venni és mindig tökéletes az árúja igaz 150-200 huf al magasabb is az ár.

    Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

  • (ÉN)közPONT

    senior tag

    válasz brownus #299 üzenetére

    Igazán nincs mit ja ha ott jársz akkor ha módódban áll akkor kérjél egész csirkét arra van egy frankó receptem !

    Egész csirke mondjuk PH főzőcske de fakkanál módra

    Hozzávalók 1 csirke , 40 dkg gomba +1 hagyma+4-5 gerezd fokhagyma +néhány karika hegyes erős + csirkemáj+bacon szalonna + 2 zsömi+2 tojássárga+bazsalikom+édesnemes pirosP,bors,petrezselyem+só

    A hagymát a baconnal megpiritod , rádobod a felcsikozott csirkemájat +utána felkckázott gombát ezt összepiritod és befüszerezed izlés szerint az alábbi füszerekből ha kihült akkor vizbeteszed a zsömiket és közben beledolgozod a 2 tojássárgát a töltelékbe ha ez megvan az ázott zsömikkel összedolgozod a tölteléket és betöltöd a csirkét a bőre alatt és a maradék tölteléket a hasába rakod és előmelegített sütőben 200 C -n bő folyadékkal fólia alatt jó 1 órát párolod ha ez done akkor fólia le és a levével locsolgatva pirosra sütőd !

    Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

  • (ÉN)közPONT

    senior tag

    válasz brownus #301 üzenetére

    Ez határozottan szimpi verzió :C asszem este meglepem asszonypajtit vele csak ha nincs hari UPPgradelek bele egy kis laskagombát is !

    Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

  • (ÉN)közPONT

    senior tag

    válasz brownus #303 üzenetére

    Én még semmit de vacsorára kéne vmi bográcsot kotyvasztani .

    Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

  • (ÉN)közPONT

    senior tag

    válasz brownus #305 üzenetére

    Nos féligmeddig legális ............az Absinthban található némi fehér ürömfű (Artemisia absinthum) + Ánizs itt idézek a Mr.mixer.hu ról : Abszint (Absinth) – az iparszerű szeszgyártás történetében legmagasabb (legális), 60-80 %-os alkoholtartalommal előállított (zöld vagy színtelen) ital: fehér ürömfű (artemisia absinthium) és egyéb fűszernövények, valamint desztillált alkohol keveréke. A XX. század elején (kábítószerjellegű és addiktív káros hatására hivatkozva !!! EZ A LÉNYEG) szinte az egész világon betiltották. Az ezredfordulóra részben rehabilitálták; ma már az Európai Unióban - igaz korlátozott tujontartalommal - ismét forgalmazható.


    A fehér ürőmfű+ánizs és az erős alkohol eggyütt kb olyan jellegü hatást vált ki mint egy gyenge canabis ......csak nem heherészel inkább fejbecsap persze ezt szokás módósítani ....már aki tudja és aki meri azzal ,hogy régies nevén laudanumot csepegtetnek hozzá amikor meggyújtják ! Itt ha a téma érdekel és nagykorú vagy akkor www.google.hu keress rá a laudánum ra és rájössz ,hogy mi a modern neve az alapanyagát meg vidéken vagy a piacon meg lehet venni ( a lényeg ,hogy érettlen legyen!) ebből kell egy főzet és a kicsorgó nedű a laudanum DE MAXIMUM CAREFULL mert könnyen szent péter előtt találhatod magad !

    Visszatérve a kérdésedre vehetsz nálunk is olyan 8000 huf környékén pl finn italnagyker DE a legjobb választás az ha olyan márkát választasz amibe a thujon szint 20% vagy felette van mert az üt nagyon! Ja ha akarsz kotyvaszthatcc othon is mert kapni hozzá Kit-et is[L] http://www.phenomene.de/absinthkit/index-e.htm[/L] Ez a címe ahol hozzájuthatsz az alapanyagoknak és dokumentácíónak :

    Contact Customer Support Here
    ''AbsinthKit'' & www.AbsinthKit.de
    © 2001-2005 Schmal GbR
    Fritz-Reuter-Str.13
    01097 Dresden, Germany
    Phone: +49-163-439-7375
    Fax : +49-89-148-822-3512

    ÉS itt egy oldal ahol kész italokat árulnak
    Bővebben: link
    Bővebben: link


    Take CARE !!!

    Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

  • (ÉN)közPONT

    senior tag

    válasz Nimda #443 üzenetére

    Ez nem így mükődik ..addig sütöd amig szint kap és a hús villa csak úgy belecsúszik.

    Én úgy csinálom ,hogy fogom a csirkemellet befűszerezem és hagyom állni 1 órát a sós szöldfüszeres /sáfrányos füszerekben ...utána hevitek egy teflon serpenyőben kb fél deci oliva olajat és beleteszem a csirkemelleket és nagy lángon hirtelen mind a két oldalát kicsit ''''odakapatom'''' épp csak annyira ,hogy szint kapjon ,utána irány a vágódeszka ott ügyesen két vékony szeletre vágom egy igen éles késsel és közepes tűzőn pirosra sütőm !
    Ha ügyes vagy nem tudod elrontani így nem lessz száraz + szint kap és kivül / belül is meg lessz az ízhatás. :C

    Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

  • (ÉN)közPONT

    senior tag

    válasz ngabor2 #445 üzenetére

    Bocsesz ,hogy beledumálok de próbálta úgy is ,hogy finom szalonka darabokat is teszel bele? keveset és csak húsos szalonnát, vagy cedar sajtot?...nekem bejött ....1x próbáld ki érdemes. ;)
    Üdv és jóreggelt+jóétvágyat

    Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

  • (ÉN)közPONT

    senior tag

    válasz Nimda #447 üzenetére

    Nos ha márkát akarsz akkor nekem a Musa névre halgató hidegen préselt első szüreti oliva van ithon én azt használom...mégpedig azért, mert sütés közben nem ad semmilyen nem kívánt mellékízt a kajának és 180-200 C is birja mig némelyik oliva ott már odakaffan ...de a kukorica olaj is tökéletesen megteszi ! azzal is ugyanannyira jó lessz az íze !

    Egyébként az olivát rengeteg gyógyszerbe beletreszik mint alapanyagot mert a mediterrán népeknél kevesebb az infarktus mert az oliva koleszerin oldó hatású ami annyit takar ,hogy az epehólyagban esetlegesen lerakodó koleszterolt oldja persze ez rendszeres használatnál mükődik csak .

    Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

Új hozzászólás Aktív témák