Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    Sajnos a Foxpostnak nincs ügyfélszolgálata, illetve vicces módon a GYIK-ot nevezik annak, de a honlapja amúgy is full káosz, ezért itt kérdem meg, hátha tudja valaki. Ha utánvéttel veszek valamit, ami átverés, mondjuk tégla van a csomagban, akkor le lehet tiltani a kifizetést egy rendőrségi feljelentéssel? Ugye 3-4 nap, mire a feladó magkapja a pénzt, az alatt lehet intézkedni, Sajnos a rendőrség pár tízezres tételekkel nem foglalkozik, ezért virágzik a Marketpalce átverés biznisz.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz LuckyL #1060 üzenetére

    Nem tudsz valami tippet, hogyan lehet azt megtudni? A honlapjukon nulla infó. Egyszer beírtam, hogy a szemközti Foxpostpot nem ajánlja föl címnek a keresőjük, a térképen sincs, emiatt nem tudok csomagot kapni, kb 2 órámba telt, mire kibogoztam a honlapjukon, de még automata válasz se jött. Szóval szerintem felejtős. De ha lenne egy ügyfélszolgálat, ami természetesen túlterhelt, de egy minimális esélyt, de legalábbis reményt adna, az nagy segítség lenne.

    A rendőrség pedig telibe... nem foglalkozik ilyesmivel. :W
    Egyszer külföldről "vettem" valamit (vagyis csak fizettem), megvolt az illető neve, postacíme, számlaszáma, mégis lezárták, hogy a tettes ismeretlen. A jófogáson meg, az szerencsére csak 15 ezer volt, ott meglett a tettes, aki állítólag megbánta a tettét, de ezen felül semmi nem történt. Felesleges időpocsékolás volt feljelentést tenni.

    Csak azért, mert ha az eladó pl féltélglát küld, akkor van idő megállítani a pénzt,. Igaz, nekem kell bizonyítani a féltéglét. Pl tanú, vagy megszakítás nélküli videofelvétel a csomagról.

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz LuckyL #1062 üzenetére

    Köszi.
    de erre a mailre írtam, hogy vegyék föl a házunk előtti automatát a listába, mert nem tudtak csomagot küldeni nekem bele. Erre automatikus válasz jött: "köszönjük megkeresésed. Tájékoztatunk, hogy a bejelentéseket, információ kéréseket, panaszokat a magasabb szintű és gyorsabb ügyintézés [muhaha] érdekében a következő elérhetőségen keresztül fogadjuk: ...foxpost.hu/bejelentési-urlapok" (magyarul: kabbe, húzz innen, hagyjál minket békén)
    Nagy összegben mernék fogadni, hogy a telefont se veszi fel senki. De megértem, ez is egy üzleti stratégia,. Olcsóbb elveszteni az ügyfelek 10 %-t, mint ügyfélszolgálatot fenntartani. Matek. Ez az a tipikus kamu ügyfélszolgálat, ahol már az üzenetrögzítő így kezdi: "a váratlanul megnövekedett ügyfélforgalom miatt minden kollégánk foglalt. Jöjjön vissza máskor." :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Azt tudja valaki, hogy lehet csomagot feladni, hogy a címzett fizesse a küldési díjat? Valaki ott felejtett valamit egy szálláson, és elküldenék neki a saját költségére).

    Gondolom az utánvét nulla Forinttal nem jó, mert ha pénzt is mozgat a foxpost, annak költsége van.
    Tud valahogy előre kifizetni egy küldést és megadni a kódját? Vagy utalja el a pénzt, és adják föl sima csomagként?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Sziasztok, gyors kérdés. Mi van akkor, ha a címzett semmilyen értesítést sem kap a csomag átvételéhez? De én sem kaptam semmilyen mailt a csomag további sorsát illetően. Az utolsó egy "igazolás csomagfeladásról" szóló mail volt

    1 A csomagot online regisztráltam, mail, telefon, címzett neve jól van megadva ("ismételt csomag feladása ugyanannak a címzetten" opcióval ment ki)

    2. a csomagra is ráírtam a címzett nevét, automata címét, mailt, telefont (és természetesen a feladóét is)

    3. A nyomkövetés szerint:

    "Kézbesítési csomagautomatában elhelyezve 2024.08.01 08:17:05"

    2024.07.30 21:57
    Automatában - Csomagod fel lett adva, a csomagautomatában el lett helyezve. A neked címzett (feladott/visszaküldött) csomagot hamarosan kézbesítjük.

    Ilyenkor jön az évekig tartó levelezgetés egy fantomcéggel? :F

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák