Új hozzászólás Aktív témák

  • BloodPandus

    csendes tag

    válasz zolikaDB #273 üzenetére

    Németországban is válság van.
    A gombnyomós német dogozóink (3fő) csak napi 8 órát lehetnek bent.
    A maradék (a főnök meg én) korlátozás nélkül nyomjuk.
    Ő viszi a 4 esztergát + van egy segítsége 8 órában, én meg nyomom a három Hurco-t, és van két segítségem 8 órában.
    Aki esetleg nem érti, miért ennyi ember:
    2 eszterga szálanyagból nyomja, abba csak bele kell néha mérni.
    A spec megrendeléseket drehán a főnök nyomja a Heidenen, amiből nincs nagyon sok.

    A marógépeket folyamatosan rakni kell, tehát én elindítom a szériákat a két marógépen, a csókák meg rakják (ez a zöldgomb).
    A harmadikon meg csinálom az egyediket, amiből sok van, és esztergált dolgokat is be kell fejeznem. Alu, meg rozsdamentes. Amíg a szériát állítgatom, addig nem haladok az egyedivel.

    Szóval nekem van munkám, meg lesz is itten, míg haza nem megyek. 10 óra vagy 12, teljesen mindegy, akkor megyek haza, amikor már elfáradtam nagyon.

    Frankfurtból mindenkit hazaküldtek, a környékbeli cégeknél levő magyarok jobbára csak 8 órákat nyomhatnak, esetleg 9-et.

    Azt a nagy gyűrűt meg küldd el szikráztatni. Nem tudom, milyen minta van benne, de ha nem túl bonyis, akkor érdemesebb hozá grafitelektródát faragni, azután meg mehet a sütöde 160 amperral. Az nem remeg be... :)))

    Érdemes esetleg 16-os maróval küldeni, 3 lapkással 6-7 ezres fordulaton. fogás egy tized, tolás lehet 1000 körül.
    Átlapolás ne legyen 75%-nál kisebb.

Új hozzászólás Aktív témák