Keresés

Aktív témák

  • arnold

    csendes tag

    válasz Yaye #11 üzenetére

    Ész nélkül tényleg nem. Én általában azzal találkozom, hogy öreg monitorokon megy össze a kép és már nem lehet kihúzni akkorára mint az üveg.
    Aztán lekapom a házat és a megfelelő potikkal kihúzom.
    Aztán fél év múlva leég a monitor mert nem bírja már a feszültséget.

    Szerintem olyan ez, mint a régi színestévékkel. Kicserélték bennük az orosz szelénsort nyugatira, ami hozta is a névleges értéket, aztán mind kigyulladt, mert a maradék nem volt felkészülve a névleges értékre csak az oroszra.

    A monitorok szépen égnek, nem lehet nagy baj. Épp ott voltam amikor az egyiknek eljött az ideje. Belül a nyák átütött és folyamatosan ívet hútott. Sercegés, fény és füst a házból, aztán lángot is lehetett látni, de a tűz nagyon sokáig nem jött ki. Először meglepődtem, aztán elfujtam a lángot a rácson keresztül.

    Én egyszer megtanultam egy tévé kapcsolási rajzát, de a monitoromat, ha nem valami 15 colos roncs, elvinném néhány ezerért a szerelőhöz.

    Ja, volt egy 21 colos használt compaq monitorom. Ugyanazt csinálta mint a témaindító. Nem lehetett a fókuszokkal elviselhető szintere hozni. Beszéltem szakemberrel, azt mondta öreg. Nem sokkal később egymás után elmúltak róla a színek. Kidobtam. Jobb két 17-es mint egy 21-es.

Aktív témák