Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bibby

    addikt

    válasz tildy #5377 üzenetére

    Miből vegyek vissza? Egy szóval nem bántottalak, egyetlen kérésem volt, hogy ne hangoztasd hogy nem tudsz lefogyni. Maradjunk annyiban hogy nem akarsz.
    Olyan étrendet amit meg is eszel? :U Erre nem is reagálok, az hogy valaki finnyás, NEM MENTSÉG.
    Ebben a topikban egyébként azért jópár szép étrend van, hasznos tapasztalatok. Alapvető dolgok: 5-6 étkezés, nem 2, kiadós reggeli mindenféleképpen stb. Ha ezekkel sem vagy tisztában akkor nem olvastál eleget a témáról. És a csirke-rizsen is túlléphetnél nem csak abból áll az egész.
    Kardióhoz: leírtam, menj el sétálni. Elindulsz és tartasz egy tempót amin megfelelő tartományban van a pulzusod. És csinálod naponta...

    Ελευθερια η θανατος

  • D600

    tag

    válasz tildy #5377 üzenetére

    Kedves Tildy!

    Az exed akkor nevezzük úgy, hogy fogyókúrázott. Egy testépítő nem teheti meg, hogy nem eszik, az izmainak szüksége van a folyamatos táplálékra, hogy fejlődjön és ne leépüljön. A nagyobb izomtömegnek sokkal nagyobb bevitelre van szükgsége. Igazad van. A rizs és csirke folyamatosan nem működik, a barna rizs íze borzasztó egy idő után. Sokan leadják még az előadásokba is hogy mit kell enni és zöldségeket, amíg a műsort felveszik mutatják mi az étrendjük azután előszedik a dugi sztrapacskát és a brassóit. :DDD Valójában hosszú a lista amit lehet enni, ha hozzátesszük, hogy ezeket kombinálhatjuk is akkor kimeríthetetlen a változatosság. Zöldségekből is lehet finomat főzni, pl lecso. A csirke mellett is lehet halat, rákfajtákat is enni. A cukrot, lisztet és zsírt akkor is kerülni kell.
    Az étrended hibás hidd el nekem. Megértem, hogy nem mindenki tud változtatni a szokásain, de reggel enni kell, hozzá kell szoknod. Hibás a 6 és fél 7 után már nem eszek téveszme is. Ha nem viszel be folyamatosan szünetek nélkül táplálékot számodra kiszámított adagokban, akkor a szervezeted lelassítja az anyagcseréd és nem fogsz tudni leadni. Sokat számít, hogy mi a cél. Gondolom te zsírtól szeretnél megszabadulni, a testépítők pedig izmokat fejlesztenek. A két irány különbözik. Emellett még pluszba mindenkinek egyedi a genetikája és ami másnak bevált, az nálad nem biztos sikeres lesz. Ezért javaslom, hogy kísérletezd ki, hogy a szervezeted milyen módszerre reagál a legjobban.
    Az aerob és a kardio más és más fázis. A kardio csak a profiknak való, akik direkt kardiovaszkuláris keringésirendszer fejlődést szeretnének elérni. Keresd meg azt a sebességet, ahol még max 120-125 alatt tudsz maradni és azt használd zsírégető fázisra. Idővel úgyis reagál a szervezeted és a nagyobb sebességnél is tartani fogod a pulzust. A legjobb a gyaloglás futópadon. Hetente minimum 5 napon kell végezni. Tartsd be a fokozatosság elvét. Szerintem a legelején sok a 40-45 perc, plusz az 1 óra ráedzés, csak fokozatosan hozzászoktatva a szervezetet.
    Első edzéseken pár hónapig úgy szokták végezni, hogy pár perc gyors ütem, amíg a pulzus nem ugrik fel, utána pár perc lassú ütem. Ezeket váltogatva egymáshoz viszonyítva fokozatosan növelni szokták a gyorsabb ütemek részét és csökkentik a lassú ütemek arányát. Amikor elérnek egy fokot, akkor szoktak folyamatos monoton egy sebességet beállítani a pulzusához 40-45 percre.

Új hozzászólás Aktív témák