Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aviator

    tag

    válasz sqpp #14717 üzenetére

    Hali!

    Ez a téma rendszeresen előkerül, bár most pont elég régen volt rá példa. Elmondtam akkor is is a kollégának az azóta változatlan véleményemet. Az FSX meg a P3D nem egy általános értelemben vett számítógépes játék. Velük kompromisszumokat kell kötni és már az elején eldönteni, hogy mi a célod. Ha az a célod, hogy rogyásig pakolod kiegészítőkkel és egy viszonylag kis területen, mondjuk egy reptér közvetlen környezetében előállítasz magadnak egy 100% reality élményt, ez is egy megközelítés, valószínű még működni is fog. Az viszont nem fog működni, hogy az előző felállást megbünteted még egy AirbusX-el, vagy egy hasonlóan erőforrás igényes modellel és átrepülöd a fél világot. Vehetsz alá olyan erőművet amivel kifűtöd télen a szobát akkor sem fog működni. Azért nem fog működni amit már te magad is látsz: megtelik a VAS és OOM hibával elszáll. Nem bonyolult.

    FPS: én úgy tudom, hogy az emberi szem 24 FPS-től látja folyamatosnak a képet. Javítsatok ki, ha tévedek, vagy hülyeséget mondok: nem mindegy, hogy 25 FPS vagy 75 FPS a kép folyamatossága szempontjából? Ugyanazt fogod látni 25-nél mint 75-nél. Soha nem értettem, hogy miért vágynak az emberek 60+ FPS-re. Igen, a 20 valóban kevesebb mint a 24, én tudok neki örülni, amikor egy 2 és fél órás út során nem mozdul el 20-ról a kijelző. :) Ez megint egy kompromisszum a szimulátorral: kapsz szép sceneryt, textúrákat meg cockpit-ot, 20 FPS, maradhat?

    Kiegészítők: erről röviden az a véleményem, hogy a kiegészítők készítői is tudják nagyon jól, hogy mire képes a szimulátor. Ennek ellenére talicskával tolják ki a piacra az új, gyönyörű, részletes, 100%-os élményt nyújtó termékeiket. Az emberek pedig veszik mint a cukrot, beletolják a szimulátorba - nem mindig körültekintően - csúszkák fel max-ra, a szimulátor pedig előbb vagy utóbb letolja a nadrágot és azt mondja, hogy ez így nem pálya. Igaza van, nem erre tervezték, legalábbis nem 32 bit-en. A 64 bit lehet, hogy fogja ezt tolerálni, mindenesetre én is érdeklődve, bár némileg szkeptikusan várom.

    Javaslatképpen:
    FSglobal Mesh, ORBX Base + Vector + OpenLc, REX 4 Texture Direct + Soft Clouds. A reptereken kívül ez szerintem bőven elég, egyébként épp azért, hogy mondjuk egy Aerosoft Heathrow Xtended-re való megérkezés ne torkolljon OOM-be. Meg mondjuk egy Airbus X vagy hasonló. Kb. ennyit tud a szimulátor üzembiztosan.

Új hozzászólás Aktív témák