Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D55

    aktív tag

    válasz KROK640 #54052 üzenetére

    Igen, ez a baj, ahogyan írod. Csak én tényleg azt nem értem, hogy pl. a 2000-es években még egy csomó hír arról szólt, hogy a versenyhivatalok kartellezés miatt melyik hónapban épp melyik szegmensben csaptak szét akkorát, hogy utána a gyártók a saját nevüket sem tudták. Utána a 2010-es években talán a videokártyák piacától eltekintve nagyjából rend is volt végig. Aztán a covid idején kialakult helyzetre már látványosan elmaradt a hatóságok reakciója, mondván hiány van a kínálati oldalon. Ok, a piac így működik, meg akkoriban amúgy is volt elég más baja mindenkinek mindenhol a járvány miatt. Csak azt nem értem, hogy miért lehet még mindig ezzel azóta is büntetlenül takarózni, holott:
    - A covid idején gyártott hatalmas készletek kerültek elő mindenféle termékből az azt követő években, amikor beütött a tavaly-tavalyelőtti recesszió
    - Nyíltan lenyilatkozzák a gyártók, hogy visszafogják a termelést

    Mondhatni tehát beismerő vallomások és ordító bizonyítékok tömkelege van mindenhol, hogy egy valótlanul bemutatott kínálati viszonyokra felépített spekuláció mentén hajtott végre a legtöbb gyártó áremeléseket, majd a számukra kedvezőtlen piaci fordulatot követően már egyenesen a termelés mesterséges visszafogásához folyamodnak.

    Persze nem értek mélységében a versenyjoghoz, de akkor sem tudom felfogni, hogy ezt manapság miért tolerálják ennyire látványosan a piac egyre nyilvánvalóbb módon való mesterséges torzítása ellenére, míg 1-2 évtizede még miért üldözték főbenjáró piaci bűnként.

Új hozzászólás Aktív témák