Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Dißnäëß #52388 üzenetére

    kb.. mert a Samsungban mindegyik jó. Ebben a hitben voltam. Hát tévedtem..

    Emiatt ne aggódj szerintem, hardverben nincs baj a 870 EVO-val sem, de az eredeti firmware az nagyon rossz lett, ha nem azonnal frissíti a user, akkor pontosan ezt a jelenséget fogja tapasztalni.

    A smartctl kimenetet köszi, azon kívül, amit tudunk már, nincs vele gond, ez a 40-es érték már megmarad áthelyezve reserved területre, a max elért hőfok 49 celsius, az is normális, ez a HDS 83% jelen esetben nem érdekes, a smartctl kimenetben nincs is ilyen, legtöbb eszköznél a 177-es érték sincs, Samsung használja, de ez a Wear_Leveling_Count nem egy egyszerű mérőszám, így jobb is, ha nem szerepel az értékek között...

    The Wear Leveling Count (WLC) SMART value gives us all the data we need. The current value stands for the remaining endurance of the drive in percentage, meaning that it starts from 100 and decreases linearly as the drive is written to. The raw WLC value counts the consumed P/E cycles, so if these two values are monitored while writing to the drive, sooner than later we will find the spot where the normalized value drops by one.

    26.87TB a Total_LBAs_Written, ez kb korrekt gondolom.

    Szerintem időben nyakoncsípted a problémát, ezután nem lehet gond, de ha időnként ránézel a smartctl-lel, úgyis látod, ha változás van. Nem a nézném a HDS-sel, mert csak zavaró lehet a kifejezetten HDD-re írt második %-os érték. Fogadok, hogy téged is zavart, mikor megláttad! :D

    eladó Samsung PM883 1,92TB SSD 50eft

Új hozzászólás Aktív témák