Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz Tibiajax #137744 üzenetére

    o a Runco, a topikjaban mai napig imadjak.

    mondjuk egy rendes surround a nappaliban is necces. projektornal meg kell egy normalis motoros vaszon, bar az igy also hangon eleve 600 euro, de inkabb tobb. es akkor nem valami nagyon fancyrol beszelunk, hanem az elfogadhato minimumrol.

    egyebkent megcsinaltam anyammal (58"t nez 2012 ota), hogy leraktam az akkor meg quick-and-dirty projector ele amit siman a csikos falra vetitettem, hogy ekkora a projektor, ekkora az 55"os TV... aztan utana mar nem probalt lebeszelni, hogy sok lesz az :DDD

    viszont barati korben kb konszenzus van, hogy na itt tenyleg megvan a mozi feeling. viszont eldugni a nappaliban tenyleg nem volt egyszeru.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • lezso6

    HÁZIGAZDA

    válasz Tibiajax #137744 üzenetére

    Engem baromira zavar, ha gagyi a hang, hiába a nagy vászon. Ok, most egy átlagember számára elmebeteg sztereó hangláncom van, ez igaz, de régebben is kb egy 200ezres kategóriájú sztereóm volt, ami nem egy nagy szám, s a CC mozi annak se ért a nyomába. Habár a tanulság itt inkább az, hogy a magyar mozik hangja béna, nem pedig az hogy a kép nekem nem számít annyira.

    De onnan is meg lehet közelíteni a dolgot, hogy amíg a kicsi kép csak kicsi, a részleteket ugyanúgy látod (ha nem ülsz túl távol); addig a gyenge hangrendszerrel elsősorban nem az a baj, hogy nem elég hangos, hanem hogy egyszerűen hiányos: nem fogja a zene és az effektek hozni a megfelelő hatást.

    Ja ezzel persze nem azt akartam mondani, hogy a hang jobban számít, csak hogy ugyanolyan fontos. A kép és a hang minősége szerintem lehetőleg legyen egy színvonalon, s manapság inkább az a helyzet, hogy a hang sokkal-sokkal gyengébb.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák