Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibiajax

    nagyúr

    válasz lezso6 #137748 üzenetére

    jó.. gyere, repüljünk vissza egy százast a múltba, a hőskori mozik nagytermeikbe. mi volt ott? egy óriási nagy vászon, akkora, hogy az emberek ájuldoztak. főleg amikor megjelentek rajta a képsorok, csodálták. hangról senki nem beszélt, zongoráztak mellé a jobbsarokban, egy pianínón, nem egy steinway&sons-on. később se lett sokkal komolyabb a sztori e téren, csak az évezred végén kezdett megjelenni az usa nagyobb termeiben a szörráond, addig doszt elég volt egy roxy stereo is, a mozi élményét az óriás vetített kép jelentette akkor is, később is. és ma is. annyi változott, hogy a század végén elindult a hifi-mánia, majd ezt áttelepült a mozik világába is, mert a csodás képélmény már megvolt a moziteremben, legyen valami körítés mellé, azért sokkal jobb a t-rex is ha valóban üvölt bele a mellkasodba, nem csak a pofáját bámulom és szokol rádió szól alatta. ez a vonal azonban otthonra nem ment

    hang nagyon jó ha van, de amiről én próbáltam írni az az lett volna, hogy az egész a házimozi-őrületben totál át volt fordulva a másik oldalára, hogy ilyen meg olyan hangrendszer kell igenis a népnek, vigye haza, pakolja tele a szobát hangszórókkal, aztán hadd szójjon. képről mindig csak utólagosan, vagy mellékesen beszéltünk, nem volt jellemző h bárki is igényelte volna a nagy, vetített képet - voltak persze kivételek, de azok tele voltak pénzzel és azért, nem pedig mert valóban tisztába lettek volna az otthoni mozireprodukálás fogalmával
    szóval, kép, kép, minél plasztikusabb nagy kép... és mellé még egy jobb hang. akkor lehet otthoni mozid

  • eeXaa

    addikt

    válasz lezso6 #137748 üzenetére

    ...bezony bezony.... rengeteg példát láttam, hallottam arra, hogy a jó hang fontosabb egy filmnél, mint a hiper szuper kameramunka....egy szuperjó surround hangnál nincs jobb dolog ami behúzhatja az embert a cselekménybe...

Új hozzászólás Aktív témák