Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz lezso6 #9529 üzenetére

    köszi, akkor véletlenül sem fogom megnézni. eredetit pont pár hete néztem újra, még mindig remek.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    Az ember tragédiája (2011)

    Röviden: Túlrendezett, vontatott. 4/10

    Hosszabban: Monumentális alkotás, ami megpróbál könyvhű maradni. Részleteiben tele van ötlettel, látszik az odafigyelés, olyan, mintha egy múzeum képei/installációi között járna az ember. Csak éppen ami működik piciben, a trailerben, az nem biztos, hogy 160 percben is működik. Ugyanúgy, ami fordított mondatszerkezetek emelkedettebbé teszik egy könyv szövegét, és ahogy egy bekezdésen belül fordítva a hátuljáról felépítve egy gondolatmenet jól működhet, az filmben nem fog.

    A legnagyobb baj talán a dialógusszerkezet. Túlbonyolított struktúra, teljesen kifacsart logikájú mondatszerkezetekkel, egy filmnél pedig fárasztó folyamatosan az utolsó egy-két percet észbentartani és visszapörgetni az összes monológnál, hogy akkor mit is akart a szereplő, miközben már kezdődik a következő monológ, és fontos lehetne. Ez egy ideig megy, de fárasztó.

    A könyvnél anno amikor olvastam -még tíz éve-, hogy a tézis-antitézis párhuzamok néha erőltetettek voltak, egy lépésből a következő nem mindig volt egyértelmű, ez a filmnél is megvan (a történelmi párhuzam nagyon erőltetett pár helyen). Bár nem a film hibája. Ugyanakkor részben a hossza, részben a monológstruktúrája miatt kaotikussá válik, utólag a trialert megnézve visszajöttek emlékek, hogy jé, ezt is láttuk. Elveszik az ok, elveszik a cél, marad a massza.

    A megvalósítás kissé hullámzik: Néhány pillanatban brilliáns, máskor közepes, leragadt a 80as években. Bár a 20+éves készítési időt elnézve ez érhtető.

    Marad egy kérdés: A koncepció. Használtak egy csomó animációs technikát, általában remekül, néha kevésbé, de ötletesen. Részenként nézve úgy néz ki volt ötlet, volt cél, a technika volt a mondanivalóért, és nem fordítva. Viszont nem áll össze. Néhány rész sem teljesen, de az egész semmiképp. Lehetne mondani, hogy dehát a cél a könyv adaptálása, ugyanakkor a könyv csak egy történet, hiába a keret, ha közben a terjedelem miatt szétfolyik az egész. Hiába áll közel innentől az adaptáció, ha filmként már nem működik.

    A János vitéz és a Fehérlófia filmtörténelmi remekek. Ez a film grafikuspalántáknak érdekes lehet, művészfilmekért és úgy általában művészetekért rajongóknak szintén... bár vontatottsága miatt inkább csak akkor, ha tényleg semmi jobb nincs kéznél. Hosszú film és nagyon hosszúnak érződik, érzésre a felére kellett volna vágni. Hárman néztük nagy reményekkel, ebből két ember néha el-elaludt, én meg kávéztam.

    A dvdkiadás szép, a digipack is. Füzet nincs, de duplán záródik, a nyomása is rendben van. A dvdkiadás képe a technológiához képest teljesen jó, a hang szintén oké. A hang nem tolakodó, a vokál nincs az egekbe hangosítva... semmi extra, hozza az elvárható szintet, de itt nincs is szükség többre. Van egy music track is a filmen, ilyen extrát már rég láttam... csak a képeket nézve zenével, a monológok nélkül lehet még jobban is teljesítene, mivel a képek magukban eléggé kifejezően.

    Érdekes film, de nekem egyszer bőven elég volt. 4/10 (egyébként kereső még nem dob mástól kritikát itt a fórumon, ami fura, mégiscsak egy Jankovics filmről van szó)

    #értékelés

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz rt06 #12467 üzenetére

    gyors polcranézés alapján:

    Infernal Affairs
    The Descent (UK international cut)
    Alien3
    Rec 1-2
    Eden Lake
    The Darkness
    Akira (nézőpontfüggő)
    Oldboy
    Brazil
    Blade Runner (vágásfüggő)
    Requiem for a Dream
    Vampire Hunter D (nézőpontfüggő)
    Trainspotting (nézőpontfüggő)
    Event Horizon
    Fight Club (nézőpontfüggő)
    Clockwork Orange (nézőpontfüggő)
    Dr Strangelove

    a "nézőpontfüggő" esetében tradicionális happy endről lehet ugyan beszélni, de a teljes kontextus általában nem feltétlenül általánosan pozitív. a Blade Runner, a Descent és a Brazil esetében pedig legalább az egyik vágás hagy egy kiskaput egy pozitív kimenetelre.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz troland26 #12471 üzenetére

    azért én még emlékszem, hogy hogy nézett ki a topik, amikor kijött az aktuális Üvegtigris;).

    egyébként mainstream filmek mindig is túltengtek a topikon belül, nincs ezzel semmi probléma. csak meglepett, hogy azért mégiscsak egy nagyobb durranásról (utólag pukkanásról) beszélünk. ok, art kategória, de azért mégiscsak egy olyan rendezőről van szó, aki már bizonyított.

    Viszlát: azért ez is határeset, bár az itthoni gyűjtemény magyar része kb Jankovics és Tarr filmekből áll.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Viszlát #12487 üzenetére

    a szimbolikaceptiont ki ne hagyd, az a halálom a túljátszás mellett. meg a kínlódás.

    na utóbbi pl az Ember tragédiájában annyira nem volt, a szinkronszínészek viszont nagyon túloztak. szimbolikában meg hozott anyagból dolgoztak, annyira nem is kellett túlzásba vinni (bár a jellegéből adódóan telítve volt kereszthivatkozásokkal)

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Viszlát #12493 üzenetére

    szimbólumok extrém túlzásbavitt használata, avagy a szimbólum szimbólumának a szimbóluma. főleg rendszerváltás előtti filmeknél megfigyelhető -cenzúra megkerülése miatt-, de pár esetben utánna is megmaradt.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    Crash (1996)

    Cronenberg klasszikusát régóta meg akartam nézni, ma pedig végre sikerült időt is szakítani rá. Ha röviden akarnám jellemezni, akkor azt tudnám mondani, hogy különleges, furcsa, felkavaró. Különleges, mert gyakorlatilag nincs protagonista és nincs antagonista a filmben. A szereplőknek ugyan vannak céljai, de klasszikus értelemben moralitásról nem lehet beszélni. Gyakorlatilag nincs kivel azonosulni, a szereplők döntései bár saját világukban logikusak, onnan kiemelve viszont furcsák. Felkavaró pedig... nos mégiscsak a szexualitás és halál kapcsolatát boncolgatja, a szokásos élő/élettelen kapcsolaton keresztül. Avagy az autók és közlekedés (utóbbi organikussá válik) hatása az emberekre. Ld James Dean, aki egy ütközés által lett halhatatlan a film egyik hipotézise szerint.

    Nagyon jó film, de alapvetően nagyon messze áll a mainstreamtől. Tapasztaltabb, különleges filmeket kedvelőknek ajánlott, de egyébként óvatosan vele. A szexualitás a film központi témája, ami az autóbalesetekkel együtt egy eléggé nehezen befogadható egyvelggé válik. A rendezés remek, a sztori szintén, üresjárat, felesleges jelenet nincs, a kamerakezelés szintén nagyon ügyes, a színészek is okésak. 8/10: Feltételekkel és nem mindenkinek ajánlott, ugyanakkor kifejezetten jó darab. Viszont: Ha nem szereted a furcsa filmeket, ha nem szereted ha nem lehet azonosulni a főhősökkel, ha zavar a szexualitás folyamatos boncolgatása, akkor érdemes nagyon messziről elkerülni. Ha viszont kedveled a furcsaságokat és tudod mire számíthatsz Cronenbergtől (pl láttad a Videodromeot és tetszett), akkor mindenképpen ajánlott.

    szerk: Közérthetőbben: Tényleg csak és kizárólag haladóknak, a felkavarót nem viccből írtam oda. A film szexuális aberráció(ka)t is ábrázol, és maga a szexualitás az egyik fő motívuma (ami ábrázolva is van jópár, eléggé zavaró szexjelent formájában).

    #értékelés

    HuMarc: CGIt meg ilyeneket tök felesleges osztályozni, 5-10 év, aztán úgyis elavul (kivéve ha az a cél, hogy ne látszódjon, hogy CGI). nézd meg a star wares ep1et: a maga korában gyönyörű volt, 5 évvel később a tvben azon röhögtem, hogy milyen lowpolik a figurák, meg ronda az egész. más kérdés, hogy engem inkább kamerakezeléssel lehet levenni a lábamról. nézd meg adott esetben akár a Dr Strangelovet Kubricktól, vizuálisan (is) zseniális darab. pedig fekete-fehér.

    én 10 pontot pl csak olyan filmekre adok, amik szerintem filmművészeti jelentőségűek, és generációkon átívelőek. az utóbbi kritérium miatt új filmekre 10 pontot nem is szoktam adni, az megmarad a filmtörténeti klasszikusoknak (gyakorlatilag jó közelítéssel tökéletesnek kell lennie a filmnek). pl ki fog emlékezni húsz év múlva az épp aktuális szuperhősös nyári blockbusterre? másik oldalról meg 1 ponthoz részemről tényleg mindent el kell szúrni, gyakorlatilag 3nál kevesebbet nem is szoktam adni, mert az alatt már tényleg csak a ZS kategória van (semmi nem stimmel, pl Asylum / Troma filmek). olyat meg általában nem nézek.

    de ez ízlések és pofonok kategóriája, tökéletes értékelési rendszer pedig nincs:).

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Viszlát #17917 üzenetére

    Odaraktam egy extra figyelmeztetést, annyi már csak elég:). Egyébként teljesen egyetértek, 25 alatt szerintem is kerülendő, csak nem akartam ezt így expilicite kiírni (mert akkor pár ember csak azért is megnézi).

    Nem akartam elspoilerezni, azért nem akartam belemenni jobban. Igazából az aberráció csak az egyik dolog, még ha nagyon komoly is. Aztán ott a totális elidegenítés technikája, nincsenek normálisak, nincs alternatíva, csak a szereplők tézise a világgal kapcsolatban, amivel vissza is térünk az aberrációhoz. Erre jön még az eléggé rázós alapszituáció (gyakorlatilag a feleség és a férj ki vannak égve szexuálisan). És itt jön még a képbe a gépek (autók), illetve a forgalom (mint a közlekedés kontexusban organikussá váló folyamata) hatása az emberekre, ahogy és amilyen lépésekben a kettő kölcsönhatásából mind az autó, mind az ember megváltozik. Mindez jórészt a szexualitás nyelvén ábrázolva. Nem egyszerű darab, utánna én is üldögéltem egy fél órát, hogy akkor mit is láttam, és ez így mire volt jó?:).

    más részről viszont úgy voltam vele, hogy gyakorlatilag itt még a fórumon senki nem írt róla (egy egysoroson kívül), pedig megérdemelné.

    enyhe SPOILER
    a külső vázzal megáldott nő külön érdekes volt, avagy az autó - ember kölcsönhatásban megváltozott személy. főleg, hogy szexuális értelemben is volt az, aki a szó szoros értelmében, külsőleg is megváltozott. vagy amikor felsértette a szűz állapotú Mercedes kárpitját, így menve tovább a kölcsönhatáson.
    SPOILER vége

    apropó, többi Cronenbergről mi a véleményed? a Naked Lunch tényleg annyira különleges, mint mondják? (Shivers, Rabid, Videodrome, History of Violence van még itthon, de a Fly és a Lunch pont nincs).

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz HuMarc #17931 üzenetére

    Ó, az Álmosvölgy nekem 7/10. Többszörnézős, polcon is van (méghozzá a japanese full bitrate DTS variáns, ami gyakorlatilag a legjobb dvdkiadás volt belőle), hangulatos, de ettől függetlenül azért van pár hibája. (az én rendszeremben 7-8 még bőven többszörnézős, 5-6 egyszer, 4 pedig adott esetben a műfaj rajongóinak még érdekes lehet, ha tényleg nincs jobb ötletük).

    CGInél igazából akkor van baj, ha mindent nulláról építenek fel. Nézd meg a Terminator2őt, az a film is kb 20 éves, mégis egy helyen látszik rajta a CGI, az elején a gömb azért nem néz ki jól:). De egyébként mai napig remek vizuálisan. Viszont ott, ahol a CGIvel pótolták ki a díszletet, ott egy idő után sajnos a film meg fog csúnyúlni. Ez alapvetően mondjuk akkor nem érdekes, ha a film minden más szempontból remek.

    Gyalog Galopp 8/10es objektíve szerintem, bár akik nem szeretik az angol humort, azoknak nem ajánlanám:) (pedig abból is a polcon a kétlemezes és a kétlemezes LE is).

    Tarantino threadre: Anyám egyik kedvenc Tarantinoja a Death Proof. Csajos bosszúfilmként szokta aposztrofálni. Megnéztem vele a filmet ebből a szemszögből is, aztán rá kellett jönnöm, hogy az se rosszabb a többinél, csak elszúrták a marketingjét.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz spammer #17953 üzenetére

    pedig ez is egy teljesen elfogadható érv lenne. nem tetszhet minden mindenkinek. egy szám nem mond el mindent, de a szöveggel együtt lehet érdekes. ilyen szempontból pl a kotaku féle yes/no módszer is tökéletesen működhet.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    Big fish (2003)

    Gyönyörű történet egy apáról és egy fiúról és a kettejük megbékéléséről, ahogy az apa lassan távozik az élők közül. Az apa imádta a történeteit, a fiú író lett, mégis ott a távolság kettejük között, mivel az apa szerette kiszínezni a történeteit. Sztorik a sztoriban, játszva az eseményekkel, idősíkokkal, egybeintegrálva egy kötegnyi legendát. Hiszen mi emberek múlandóak vagyunk, a mesék és legendák pedig kevésbé.

    Tim Burton legjobb filmje (bár a Charlie and the Chocolate Factory utáni munkáit nem láttam, de elnézve őket nem hinném, hogy jobbak lennének). A színészek jók, a díszletek remekek, a színészek hozzák a formájukat, az operatőri munka pedig ügyes, ugyanakkor a történet (illetve a történetek rétegei) az, ami a lényege a filmnek.

    9/10

    Kieg: Bár ezen is megtalálhatóak Burton stílusjegyei, a "való világ" történetének síkja folyamatosan találkozik és konfrontálódik a legendák síkjával, tehát a stílusát kevésbé kedvelőknek is ajánlott. Nem áll annyira a földön, mint az Ed Wood, de majdnem, és ide pont ennyi realitás kell. Hiszen az elmúlás feldolgozása sosem egyszerű.

    #értékelés

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Viszlát #18597 üzenetére

    nézd, én jelenleg az a filmnörd vagyok, akinek semmi ideje nincs ezen hobbijára, viszont ha néha leül, akkor általában a túlzottan is nagyra nőtt backlogról szedegeti a cuccokat (a Nagy Halat emlékeim szerint hat-hét éve vettem meg dvdn és kb egy hete néztem meg). itt a fórumon pedig mindig meg vagyok lepődve, hogy gyakorlatilag bármilyen furcsa filmet dobtam be a köztudatba, mindig volt valaki más is, aki látta vagy akinek tetszett (de legalábbis volt róla véleménye:) ). ami figyelembe véve, hogy anno a geekzet, a horrormirrort és a cinegoret olvasgattam ha valami különlegeset akartam szerintem elég sokat elmond.

    a melyik színész/nő hogy néz ki érdektelen, a kinek mi tetszik meg... nekem is van egy szubjektív és egy objektív skálám. a Conan a barbárt pl nem biztos, hogy nagyon ajánlanám már, de magamnak pont két hete szereztem be BluRayen. apropó, ha már babaarcú színészek szóba kerültek, a filmet meg még senki nem értékelte:

    Lars and the Real Girl (2007)

    A film főhőse, Lars ( Ryan Gosling ), egy kisvárosban lakik, valahol távol a világtól. Bátyjának felesége, ő egyedülálló, az emberek pedig nyaggatják, hogy talán ideje lenne barátnőt beszerezni. Ami egy idő után meg is történik, egy internetről rendelt, anatómiailag korrekt guminő formájában.

    Namost, ez a háttér tökéletes alapja lehetne egy ócska komédiának is, de nem az. Lars mentálisan kicsit meg van roggyanva, a guminőt fejben élő tulajdonságokkal vértezi fel, majd ebből adódóan elkezdi bemutatni a sérülés miatt mozgásképtelen barátnőjét a város lakóinak, amiből eléggé sok humoros szituáció következik. A többieknek a városban persze ez elsőre nem tetszik, viszont egy idő után mindenki beszáll a kollektív pszichózisba: A guminőt a többi nő viszi sétálni és különböző helyekre -ezzel is távolítva Larstól, hiszen nem csak az övé-, majd megjelenik egy élő nő is a színen...

    A témaválasztásból az ember nem gondolná, de gyönyörű film az emberi kapcsolatokról, az emberi csoportok egymásrahatásáról és némi pszichózisról (mert Lars beteg). A karakterek, a szituációk, a színészek, a rendezés a helyén, a guminő pedig pontosan annyi szituációs humorforrást csempész bele a filmbe, hogy fellágyítsa az alapszituációt.

    A filmet anno egy eléggé artközeli filmes csapattal láttam (nagyrészt 50 fölötti svédek, kb felerészt 65+os nyugdíjasok) és rajtuk tesztelve az összes poén ült, méghozzá nagyon is. Ahogy a fiatalabb generációk pár képviselője is remekül szórakozott. 9/10.

    #értékelés

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz #56573440 #18638 üzenetére

    ritka, de alternatív vágások nagymértékben eltérő konklúzióval léteznek.

    ismertebb darabok:
    Blade Runner (mozis/tv/final), Alien 3 (a theatrical és az SE játékidőben nagyon nem tér el, tartalmilag annál inkább), Brazil (a Criterion collection kapott happy endinget is), Descent (USA verzióban levágták a végét és nem zárták le a sztorit).

    kibővített (extended) vágások gyakoribbak, pl az első két Alien fél órával hosszabb, a régi Star Wars triológia is pár helyen meg lett erősen változtatva. vagy ott a Gyűrűk Ura. Uncut akkor érdekes, ha nem kell a korhatárra ügyelni a dvd/br kiadásnál pl (USA horrorok esetében gyakori).

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz danih #18667 üzenetére

    Tarr Béla korai filmjei között is nézz körbe, bár lehet nem ő a cél.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    Sound of Noise (2010)

    Music for one city and six drummers. Elmebeteg svéd(/francia) vígjáték hat zenészről, akik terrorban tartanak egy várost avantgárd előadásmódjukkal, amit nem épp hangszereken adnak elő. A film pedig legalább annyira jól működik, mint amennyire ez a leírás furának hat.

    Aranyos vígjáték, eszméletlenül remek sound mixxel, furcsa alapötlettel, remekül összerakva.

    A Music for One Apartement and Six Drummers alapötletének kiegészítése (ez nem része a filmnek), akinek ez tetszik, annak ajánlott a film is.

    Ajánlott, 8/10.

    #értékelés

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Apollyon #25596 üzenetére

    nincs rá piaci igény. ha pl logoutra felraknál egy felmérést, hogy ki hogy néz filmet (eredeti nyelv (+más nyelven ismert felirat ha nem érti az eredetit) / eredeti nyelv + magyar felirat / magyar szinkron) szerintem a végeredmény megmagyarázná, bármennyire is nem lenne reprezentatív.

    direkt butításról nincs szó, ezek egyszerű piaci igények. nem véletlenül volt ott anno a Kerülj Szinkronba a Warneres filmeknél.

    ezen lehet idegeskedni, de ez van. mozinál nem tudod megkerülni, viszont később simán: Akirából pl nekem is UK LEm van, angol felirat van rajta alapon.

    rt06: én inkább úgy mondanám, hogy sajnos alacsony a valós nyelvtudással rendelkezők aránya.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Apollyon #25602 üzenetére

    Ennek történelmi okai is vannak.

    Ahogy tudom, 89 előtt csak szinkronos filmet lehetett vetíteni, viszont a szinkron miatt a cenzúrát nem lehetett megkerülni. Emiatt is fordulhatott elő, hogy pl a 2001: A Space Odysseyből volt szinkron, pedig Kubrick nézeteibe az nem igazán fért bele, hacsak nem ő felügyelte.

    Aztán a rendszerváltás után a szinkron itt maradt. Egyébként annyira nem magyar sajátosság, volt keleti blokkból lengyeleknél és cseheknél ahogy tudom megmaradt a szinkronizáció, de nyugatabbra pl Németországban is szinkronosan megy minden a tévében. Másik oldalról a Skandináviában (+Finnországban) minden eredeti nyelven, felirattal megy. Ezt ott lakók egyébként imádni szokták, a kifejezetten jó nyelvtudással pedig lehet korrelál.

    Megértem, hogy mérges vagy, filmgyűjtőként én is évekig mérgelődtem, hogy a dts/rendezői kommentár helyére miért kell stereo szinkronokat rakni. Viszont bármennyire is dühös vagy, fórumon vagyunk, szóval térjünk vissza a filmekhez :R

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Pali1119 #25751 üzenetére

    hm, triangle jónak néz ki.

    viszont a 30film nem feltétlenül stimmel túlélők szerint.

    valamint hiányolom a Descentet (UK cut), a Dog Soldierst és az Event Horizont. nomeg az Alien3mat.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz atike #25974 üzenetére

    azt mondjuk még mindig nem értem, hogy minek a remake. utóbbi 10 év egyik legerősbb filmje mégiscsak.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz #54715584 #25980 üzenetére

    groundhog day horrorként?

    egyébként szerintem beszerzem, ahogy nézem a BR egész olcsó erre. de még nem láttam, szóval nagyon spoilereset nem kell válaszolni:).

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    eXistenZ (1999)

    Furcsa film. Nagyon furcsa.

    A sztori okos, alapvetően egy virtuális játékról, illetve annak designeréről szól, legalábbis ennyi kiderül az ajánló alapján is. A rendező Cronenberg, szóval az organikus és a gép, az ember szimbiózisa jelen esetben a géppel illetve a játékkal valamennyire várható. Nagyon jól össze van rakva, érdekes és részletes: Ugyanakkor érdekes, hogy a film 15 éves, viszont a virtuális valóság és az immerzió hatása még mindig mennyire aktuális (ld Oculus VR, kutatási területen eléggé forró topik; a gép-ember interakció szintén), így a film is meglepően hot topic. Bár kérdés, hogy a film erről szól-e igazából.

    Alapvetően az effektek néhol picit furák, de nem igazán öregedett. Cronenberghez képest nagyon visszafogott a film: Ugyan van benne bőven furcsaság, de se explicit szex, se nagyon explicit erőszak nem volt. Nézőként pedig sokkal egyszerűbben befogadható, mint mondjuk szintén a rendezőtől a Crash, ami után fél óráig néztem, hogy mégis mi a fenét láttam.

    8,5/10

    Hasonló filmek, bár ha nem láttad még, akkor ez itt enyhe spoiler is lehet:
    Magyarországon a valóság díszdobozban jelent meg jópár éve a Matrix és a 13. emelet mellett. A Mátrix egy akciófilm némi filozófiai háttérrel, de csak két szintje van (ha láttad a filmet úgyis tudod miről van szó): Ha tetszett a Mátrix, ez nem fog feltétlenül. A 13. emelet már picit jobban hasonlít, de szvsz annak a filmnek az utolsó fél órájában szétesik a logikai váz: Érdekes, de végeredményben annyira nem jó. Ami hasonló és jó, az a Paprika, az ajánlott. Inception állítólag szintén hasonló, de azt még nem láttam.

    #értékelés

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    szabin voltam, volt idom filmezni, szoval par ertekeles:)

    Primer (2004)

    Minimálisan kibontott sztori, több idősík, a narratíva pedig nem mindig teljesen megbízható. igazából olyan szempontból érdekes, hogy egy teljesen minimális költségvetéssel leforgatott scifi amiben igazából annyira nem történik semmi (ld még 2001: A space odyssey zárójelenete a hálószobában) mennyire érdekes és komplex tud lenni.

    Haladóknak, akik szeretnek kirakóst játszani filmnézés közben és szeretik az agytornát. 8/10

    #értékelés

    Inland Empire 2006

    A film háttértörténete akár az is lehetne, hogy Lynch újranézte a Mulholland Driveot, majd rájött, hogy igazából túl egyszerűen követhető és nem elég lázálom, ezért újraforgatta a sztorit, immár a Lost Highway pszichotikus (rém)álomvilágát idézve

    Olyan 4-5 rétegnyi információ, ugráló idősíkok, szereplők, szerepek. Igazából a fő kérdés az volt a film végén, hogy az operatőri munka, a rendezés vagy Laura Dern játéka volt-e a jobb.

    A vicc az, hogy a Primer lehet idősík tekintetben bonyolultabb, de egészében az Inland Empire a nehezebb film.

    Haladóknak és nyitottaknak, 9/10

    Guardians of Galaxy (2014)

    Szuperlatívuszokban beszéltek róla a reviewek stabil oldalakon is, Star Warsot és más klasszikusokat emlegetve. Végülis ha az Episode2őt Star Warsnak vesszük, akkor ez stimmel. A spaceballsnál mondjuk már gyengébb.

    Előnye, hogy nem veszi magát komolyan, nincs komolyan vehető sztori, karakterfejlődés vagy bármilyen mélység, logikai szinten pedig a kazettás magnó majdnem annyira viccesen hat, mint amikor Batman elővette a sose le nem járó bankkártyáját a Batman / Robinban. Másik oldalról az elején a rák belekeverése nagyon izzadtságszagú kísérlet valamelyik célcsoport megelégedettségének növelésére, ez a survey alapú patikamérleggel kidolgozott iparosmunka feeling pedig aztán végigkíséri az egész filmet.

    Egynyári/egyszernézős film, de 10 éven belül ettől függetlenül még jöhet a remakeje/rebootja. 5/10

    36 Quai de Orfévres 2004

    A francia film utóbbi 10 évét elnézve nem finomkodnak ahol nem kell és ez a film se kivétel. Kíméletlen a szereplőkkel és a nézővel, az esetleges kiút a drámából pedig nem feltétlenül egyszerű vagy áldozat nélküli.

    Remekül összerakott, feszes tempójú film noir. 8/10

    Raid: Redemption (2011)

    Vegytiszta akciófilm, feszes tempóval és remekül megkomponált akciójelenetekkel. Pont elég sztorival hogy vigye előre a cselekményt (de semmi többel). Alapvetően tempóra a Versusra hasonlít, de annál komolyabban veszi magát és végeredményben jobb film.

    Csak azoknak akik szeretik az akciófilmeket, azoknak viszont melegen ajánlott. 7/10 (akciórajongóknak 10/10)

    Mad Max 3 - Beyond Thunderdome (1985)

    Posztapokalipszis, sivatag, eléggé csapongó sztori viszont végeredményben egy szerethető mű. Nem annyira drámai mint az első rész, nem annyira feszes mint a második rész, a második fele elég csapongó viszont ettől függetlenül így lassan 30 évesen is még egy oké akciófilm, pár kifejezetten jó akciójelenettel és emlékezetes karakterrel.

    6/10

    Futurama: Season 8

    Minden véget ér egyszer, a Futurama esetében pedig ez lehet jobb is így. Lehet megöregedtem de pár rész már nem ütött akkorát közel sem, mint az első öt évad részei, viszont az utolsó három rész méltón zárta a sorozatot ( Devil's hands are idle playthings viszonylatban is).

    Sorozatok tekintetében pedig tudni kell abbahagyni, ld Coupling vs How I met your Mother.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz vgyuri #57682 üzenetére

    köszi, egyelőre beszerzés alatt van:) (meglepetésemre van belőle BR kiadás már itt Európában is)

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz lezso6 #57800 üzenetére

    mai napig emlekszem az estere amikor megneztuk az alien vs predator 2ot. sose fogom visszakapni azt a masfel orat. akivel neztem -es anno gimnazistakent belogtunk egyutt az Alien4 premierjebe a moziba- legalabb a felet elkonyvelhette alvosidokent:D. persze volt ennel durvabb is, a Descent lezarasa utan eleg erdekes volt a folytatas, avagy je nem ugy vegzodott a film, hogy Sarah meghalt utolsokent a lanyok kozul?

    egyebkent nem feltetlenul, ott volt a Vengeance triologia, ugyan a filmek lazan kapcsolodnak de a Sympathy for Mr / Lady az erem ket oldala. es hiaba az Oldboy a 2000es evek egyik legjobb akciofilmje, a Lady Vengeance egyszeruen a maga minimalista vizualitasaban, egyszerusegeben es celiranyossagaban nekem a kedvencem.

    mas kerdes, hogy a Lady Vengeance tokeletesen mukodik onallo filmkent is.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Viszlát #58153 üzenetére

    koszi a kritikaert, mar csak azt kene kitalalnom, hogy ma vagy csutortok nezem a Birdmant.

    btw nekem leiras alapjan meg Fellini 8 és félje ugrott be.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz marilllyo #58820 üzenetére

    en anno moziban lattam. alapvetoen hangulat kell hozza, erdekes film a parkapcsolatokrol es vagyakrol, viszont alapvetoen lassu.

    az Elemi Ösztön tényleg jobb film, viszont az a Verhoven életmű csúcspontja, amiben tényleg minden a helyén van (valamint szvsz a 90es évek egyik legjobb filmje). Kubricknak meg azért bőven volt jobb filmje (Ragyogás, 2001, Dr Strangelove, Mechanikus Narancs pl).

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Tim82 #58838 üzenetére

    jaja, a Gulag lesz az. én is láttam, jó film volt.

    a végén úgy emlékszem megszöknek és legalább az egyik kijut.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    The Imitation Game

    Furcsa egy film, jo ertelemben. Ami tetszett, hogy laikusoknak is kifejezetten jol mukodik, viszont a poenok egy resze remekul atjon szamitaselmeleti hatterrel rendelkezoknek is.

    Lehet nem tokeletesen tortenelemhu, de megiscsak filmrol van szo. A strukturaja remek (teljesen jogos az Oscar), ugral az idosikok kozott, de teszi ezt jogosan es indokoltan. A nezot felnott, intelligens emberkent kezeli, ami mindig udito. A szineszek, a rendezo, az operatori munka is nagyon jo.

    Nagyon ajanlott.

    9/10

    #értékelés

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz brownus #83015 üzenetére

    A Cronenberg fele Crash nem egy egyszerű film azért:). Nagyon jó, de nehezen befogadható.

    ----

    Deadpool

    Elöljáróban: Nem érdekel a márkaépítés ("univerzumépítés"), a túlnyújtott háttértörténet, a teljesen nyilvánvaló "ez első film, ha tarol a mozinál lesz folytatás" attitűd. Filmet azért nézek, hogy magában kerek egész legyen, innentől szuperhősös filmet valamikor utoljára a Sin Citynél tudtam igazán élvezni. Nem, nem felejtettem el a Nolan féle Batmant.

    Hozza az elvárhatót: 18+os, tényleg van vér, van némi akció, vannak poénok és a poénok tényleg eléggé változatos spektrumon mozogtak. Mindezt úgy, hogy nem tolja az ember arcába, hogy célcsoport vagy, azért raktuk ezt bele a filmbe, hogy jobbnak tartsd a filmet.

    Nem váltja meg a világot és ha francia / japán extrémeket is nézel, akkor semmi extra nincs benne. Akció tekintetben nem annyira erős (mondjuk egy Versus / Raid összehasonlításban), elszúrtabb szuperhősre is volt már példa (Hentai Kamen), sőt teljesen őrült képregényfeldolgozás tekintetében is volt már jóval extrémebb (Tokyo Tribe). Holywoodi szuperhősös mércével bevállalós, de ez "comic code"t figyelembe véve az égvilágon semmit nem jelent:).

    Viszont működik, filmként is. Laikusoknak egyszernézős (nem látom, hogy bármit hozzá tudna adni egy második nézés az értékéhez), de ezzel már bőven elérte a célját. 6/10

    #értékelés

    Eternal Sunshine of a Spotless Mind

    Gyönyörű film az emberi kapcsolatokról, elsőosztályú színészekkel, rendezéssel, operatőrrel, kellékessel és scripttel. Egyszerre négy fő párhuzamos idővonalon prezentálva. Évek óta tervben volt, hogy meg kéne nézni, most hétvégén sikerült.

    Belegondolva azon látszik, hogy mennyire eszméletlenül jól össze van rakva, hogy felépítését tekintve semmivel sem egyszerűbb mondjuk egy Lost Highwayhez vagy a Primerhez képest, szimbolikában pedig bőven hozza a Tágra Zárt Szemeket, mégis sokkal de sokkal egyszerűbben emészthető, befogadható és érthető.

    9/10

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Bad Pritt #83035 üzenetére

    Mmint en bloc a francia extrémekre értettem:). Avagy persze, R rating, de nem megy át egy határon (ez egyébként nem feltétlenül baj).

    Barbarella és Persepolis egyébként még ami felnőttebb témákat dolgoz fel, francia és képregény alapú. Barbarelláról egyébként nem is tudtam, hogy francia.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz emiki6 #83037 üzenetére

    Oké, akkor nem vagyok vele egyedül, hogy ez szép meg jó, de azért nem annyira.

    (Jaja, szerintem humoros, plusz könnyebb követni a hozzászólásaimat. Lehet még kap egy iterációt, de egyelőre marad:) )

    HáGé: Doberman volt olyan, bár az nem képregény alapú (viszont eléggé cool).

    Francia filmekben viszont utóbbi években nem vagyok annyira otthon.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Magnum_ #83418 üzenetére

    szerintem jó volt.

    a karaktereknek van mélysége, újranézésre szerintem megint adni fog extrát, plusz a történetvezetése az, amitől megint igazán érdekes volt. ahogy fenntartja a feszültséget és ahogy vezeti a narratíváját (Samuel L Jackson karakterénél szerintem pl egyáltalán nem biztos, hogy megölte a generális fiát, ugyanúgy, ahogy a levél is hamisítvány volt; a csaj bűne se derült ki egész a film végéig). plusz nagyon szépen volt fényképezve.

    plusz a cselekmény lehet elsőre annyira nem volt túlbonyolítva, de ha figyelembe veszed a hátteret, avagy ki kivel van a történelmi okok miatt, mindjárt nem annyira egyszerű a helyzet.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Magnum_ #83431 üzenetére

    "Ha nem lenne ugymobd melysege, akkor menthetelen Zs-kat leszamolos mozi lenne"
    Ez így igaz.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz emiki6 #83445 üzenetére

    Ja félreérthető voltam, a mélységbe ezt mind beleértem. Maga a sztori egyszerű, de jellemzően kevés film van tényleg bonyolult sztorival. Vannak persze bonyolultan elbeszéltek, de maguk a történetek általában egyszerűek. Pl a Lost Highway is sokkal egyszerűbb lenne lineáris sztorival és külső szemlélő szemével nézve (akinél nem követik egymást a pszichotikus epizódok). Vagy a Primer úgy, hogy jobban szét vannak választva a különböző idősíkok szereplői (mint pl az időrend tekintetében nagyon hasonló Eternal Sunshinenál). Sőt, visszanézve a Ponyvaregény, a Reservoir Dogs vagy a Death Proof se annyira bonyolult, és egy gyengébb rendezővel / gyengébb filmes gárdával mind simán lehetne ZS is.

    Plusz a Hateful Eightnél a legérdekesebb szerintem az volt, hogy a különböző hátterű, tulajdonságok szerint nagyon hasonló vagy gyökeresen eltérő szereplők hogyan dolgoznak együtt / egymás ellen adott szituációkban. Ez egy gyengébb scripttel, gyengébb rendezővel, gyengébb operatőrrel és gyengébb színészekkel biztosan nem működött volna.

    Ki ne hagyd a díszleteket és magát a narratívát:).

    devil-k: tényleg, a zene is eszméletlenül passzolt.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    Zombieland 2009

    Laza zombis horrorvígjáték, a lazábbak közül. Szórakoztató és Ed Harris még mindig van annyira kemény, mint anno a Natural Born Killersben, a Bill Murray cameon pedig szakadtam. A Shaun of the Deadhez hasonlóan remekül egyensúlyoz a horror és a vígjáték között.

    6.5/10

    #értékelés

    Hell and back 2015

    Netflixen találtuk "nincs semmi amit néznénk" szituációban, az tűnt fel, hogy egy gyurmafilmen miért figyel ott az adult egyedüli kategóriaként.

    Robot chicken mércével nézve kevésbé random (ami nem feltétlenül baj), egyébként pedig eléggé szabadszájú és friss. Elég magas a WTF faktora meg nem árt hozzá némi nyitottság, de egyébként eszméletlenül szórakoztató.

    7/10

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz radi8tor #84059 üzenetére

    ahogy nezem a nordic / holland regionak steelbookja is lesz.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Dilikutya #84070 üzenetére

    pici a piac, plusz lehet Magyarorszagon meg mindig niche market a BR. ami picit fura, figyelembe veve, hogy 100k alatt van mar 40es fHD TV (vö 2007el amikor komolyabban elkezdtek szalingozni a lemezek) es 20k alatt lejatszo.

    ja meg Netflix, HDvel.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Dilikutya #84073 üzenetére

    Jo, de ha emlekszel mennyibe fajt egy epeszu 32"es HD TV akkoriban...

    DVD gyujtemenyem nekem is van nagy, kb 400 film korul vagyok. BR ilyen <50, de eleg keves duplazasom van, meg par dolgot felesleges lenne BRen is megvenni (pl europai muveszfilmeknel nem lenne sok ertelme). Patyomkin pancelosom mondjuk BRen van, de azt kb 3 euroert vettem:D, par Chaplin film hasonloan.

    Egyebkent volt aminel beszereztem BRt, az Akira UK SEt nem birtam otthagyni, meg Matrixbol is kellett jobb (viszont az korai Warner volt, a DVDnek elegge szornyu volt a kepe).

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Viszlát #84081 üzenetére

    ja en emiatt maradtam osszel FHDn de 55"on, ugy voltam vele, hogy inkabb legyen nagyobb, mint 4K. aztán majd kovetkezore talan:).

    egyébként vannak filmek amikhez eleg sokat hozzaad a reszletgazdagsag mig masoknal kb mindegy. azert a reszletekre odafigyelo rendezoknel szvsz eleg sokat szamit.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Viszlát #84088 üzenetére

    Igen, a forrasok szukossege miatt. Nalam csak legalis forras jatszik a helyi szabalyozas miatt, Netflix van de sajnos meg nem az amerikai valasztekkal (bar javul).

    Ja, persze kozelebbrol nezve hatareset, viszont a csaladban volt mar egy 55"os es egy 48"as FHD, a 200ks keret pedig elegge jol korulhatarolta, hogy vagy max 55" fHD, vagy <50" 4K. Az a vicces helyzet is igy fordult elo, hogy a hangrendszer (Yamaha RX-A840 / Klipsch R26 alapu surround ket Yamaha subbal) tobbszorose volt arban a TVnek. Mas kerdes, hogy ez eletem elso TVje (!) viszont hangrendszerekkel tartos fogyasztasi cikkent tervezek (jelenlegi remelhetoleg legalabb 10 evig birni fogja).

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz brownus #84090 üzenetére

    Göteborg tágabb vonzáskörzete:).

    jaja, felirat van, szinkron nincs. ami engem nem zavar, Magyarországon is eredeti nyelven felirat nélkül / angol felirattal néztem a dolgokat.

    a kalózok évekig bent voltak a parlamentben (képviselői szinten mindenképp), mostanra viszont picit talán meggyengültek. ahogy barátokkal beszéltem elég sokan szavaztak rájuk protestből ami megint nem tett nekik jót.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    Norbit (2007)

    Röviden: Ez nem film, ez vonatszerencsétlenség.

    Hosszan: Volt egy ötlet az árvákról, meg a maffiáról, meg egy romantikus vígjátékról, amiből lett némi poén a túlsúlyos feleséggel, a volt szerelemmel, meg valamiféle infantilis moralizálással.

    A fő probléma, hogy minden súlytalan, a sztori, a szereplők, meg úgy minden. Thriller lehetett volna az alapanyagból, nem ebben a formában. Romantikus vígjáték lehetett volna a filmből, de ahhoz nem ártott volna, ha vicces, vagy egyáltalán történik benne valami. Tetejében próbál többnek látszani, mint ami.

    2 /10, tényleg az egyik legrosszabb film, amit valaha láttam, és láttam Troma filmeket is.

    #értékelés

    Date Movie (2006)

    Paródiaként alulmúlja a Scary Movie 3mat, teljesen felejthető darab, de legalább nem próbál többnek látszani, mint ami. Van benne pár poén ami közül néhány annyira abszurd, hogy már működik.

    Időpocsékolás.

    3 / 10

    Dodgeball 2004

    Ben Stiller hatalmasat alakít a szerepében, Vaughn félig súlytalan, az alapsztori totális blődség / kliséhalmaz, de a poénok jellemzően ülnek. Voltak jobb vígjátékaik is, de egyszer ez is szórakoztató.

    Az alapsztori tényleg papírvékony még vígjáték kategóriában is, a szereplők pedig néha eléggé egydimenziósak. Egyszernézős, de annak jó.

    6 / 10

    Anchorman 2004

    Még mindig Ferrell egyik legjobb filme, így 10+ év után sokadik nézésre is üt és működik. Már ameddig az ember képes elvonatkoztatni attól, hogy a szereplők jórészben soviniszta idióták egy 80as évekbeli setupban, akiken nevetünk és nem akikkel.

    8 / 10

    Get Hard 2015

    Papírvékony ezerszer ismert sztori, egészen jól megvalósítva pár rendesen ülő poénnal és jó színészekkel. Témaválasztás miatt van némi mélysége, de alapvetően a vígjátékságra koncentrál. Önreflexióra képes. Néha kicsit leül, más pillanatokban viszont visítvaröhögős.

    6 / 10

    Rocky Horror Picture Show 1975

    Harmadszor láttam és még mindig csomó új dolgot fedeztem fel benne. Egyszerre spineli a low budget horrorokat és musicalként mashupolja. Szűz szemmel nézve kaotikus a narratíva subgenrek között csapongó (szemmel gyakorlatilag vámpír / frankenstein / ufó / illuminati keverék), ugyanakkor montázsként tökéletesen működik.

    Remek zenékkel, remek színészekkel, remek operatőri munkával, remek díszletekkel, feszesen, céltudatosan, okosan. Ja és nem hajlandó öregedni.

    10 / 10

    Deuce Bigalow 1999

    Papírvékony, szögegyszerű plot, viszont jópár helyen vicces így 15+ évvel később is.

    5 / 10

    The bounty hunter 2010

    Párszor vicces, elfogadhatóan prezentálva, kivéve a scriptet ami érezhetően gyenge és lehúzza az egészet, az elfogadható rendező és színészek ellenére is. Egyszernézős.

    5 / 10

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz ben11 #84678 üzenetére

    Hú na ezt viszont még nem láttam, viszont ahogy néztem netflixen van, köszi:).

    Mondjuk szvsz a legjobbja a Stranger than fiction.

    Dilikutya: lehet, nekem tényleg egyáltalán nem jött át a bálnavadász jelenetek kivételével.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Viszlát #84709 üzenetére

    Hú ezt néztem anno, hogy érdekes lehet, köszi a kritikát. A szép képi világ és a jó hangkeverés egyébként is a gyengém.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz aizen92 #84716 üzenetére

    Az az elemzés elég érdekes és belegondolva szépen működik. Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Pearce #84809 üzenetére

    hú mondjuk játékoknál nekem a Far Cry 4 és a Just Cause 3 CE tette be a kaput. az első cucca is picit túlméretes volt, nade a JC3 30centis alkarvédője főleg. utóbbit mondjuk csak amiatt vettem, mert épp olcsóbb volt, mint a sima változat...:DDD

    filmekkel ugyanígy vagyok, szép volt a Gyűrűk Ura gyűjtői CEje, de azért nem annyira. viszont baromi sok helyet foglal.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz LOTR #84844 üzenetére

    ezek szerint Te nem emlékszel a 15 évvel ezelőtti anime scenere, ahol kb két opció volt: vagy japán hang és angol felirat, vagy angol hang. extrém esetben német hang (ghost in the shellből először németül láttam jeleneteket talán az RTL2őn).

    a klasszikus animék egy részén (itt most nem a Howlra kell gondolni) mai napig a japdub van jobban kikeverve, plusz pár esetben ugyanaz történt az angol szinkronnal mint a magyarral szokott, hogy a VHS és a digitális szinkron eltér (Manga kiadású Akira). hangkeverés meg fontos, nem azért van itthon a házimozi, hogy gyengén kevert sztereót halgassak.

    Fellini jó példa, pár film szinkronja ahogy hallottam eléggé katasztrófa kategória effektezés szintjén.

    én eredetiben nézem a mandarin-japán-koreai-olasz filmeket is, és egyik nyelven se tudok pár szónál többet (ami mondjuk a francia-spanyol duóra is igaz).

    viszont én ilyen szempontból tudom, hogy eléggé radikális véleményen vagyok.

    Dilikutya: Nolan féle Batman eszméletlenül túl van írva és nagyon szájbarágós a narratíva. Szóval ha valamit az ember nem értene, akkor se történik semmi, úgyis elmondják ugyanazt még háromszor meg mellé kristálytisztán el is mutogatják. Mondjuk ezt vesd össze egy Kubrick vagy Tarantino filmmel, és akkor még nem egy Primerről van szó.

    Viszlát: ami azért is baj, mert szerintem a legérdekesebb filmek kirakóként is tökéletesen működnek (vagy legalábbis én imádok a képi világban gyönyörködni amíg megy a sztori).

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Viszlát #62008 üzenetére

    Ha szereted a furcsa filmeket akkor a Waltz with Bashir különösen ajánlott a rendezőtől. Eleve a formátum is eléggé szokatlan egy háború központú filmnek (Grave of the Fireflyesen kívül más nagyon nem jut eszembe), viszont érdekes és nagyon ügyes.

    Anno művészbérletesként láttam szóval én se szándékosan futottam bele, de ha szereted a furcsa filmeket, akkor az is nagyon ajánlott. Viszont az mondjuk Gilliamet nézve mércével kevésbé van szétcsúszva, mint mondjuk a Seven monkeys.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák