Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz emiki6 #15423 üzenetére

    Wow :Y Ennyi mindent tolsz magadba egy nap? Nem semmi. Én meg még azt gondoltam, hogy sok ilyen szarságot szedek. :D Hát hozzád képest kismiska vagyok :D (c-vitamin, D-vitamin, Magnézium,)

    Az alvásoddal kapcsolatban: próbálj magnéziumot szedni. Ellazítja az izmokat, nekem segített. Amióta szedem, jókat alszom. 3 órával lefekvés, tervezett alvás előtt, ne edzzél! Fontos! Én délután 5 óra körül edzem, 1 órácskát kb. és 9-10 óra körül már fekvés-alvás.
    Nagyon rossz alvó voltam világ életemben, de mostanában minden rendben. Szedem ezeket a cuccokat és jókat alszom. Ezt a magnézium számlájára írom és az edzés időpontjára.

    Nekem most volt egy 2-3 hetes kihagyás, a héten kezdtem el mozogni újra, rohadtul levert a nátha. Egyre tovább tart nálam. Hiába, öregszem. :) Ráadásul felugrott másfél kiló. :) Tökömbe! Te fogysz, én meg hízok, ha nem edzek. :D
    A futást csak hétvégén tudom megejteni, hétköznap nem tudok. Ez mondjuk kicsit idegesít, de H.I.T. edzéssel tartom magam szinten.
    Erőm van, állóképességem rendben.

    HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

  • emiki6

    veterán

    válasz emiki6 #15423 üzenetére

    #muscleup #falsegrip

    Ma kísérleteztem a muscle up prekurzorokkal...
    - negatív muscle up gyűrűn: 0 kontrol, lezuhanok, esélytelen. Nem lepődtem meg.
    - Russian dip: régebben próbálkoztam vele, nem ment, mert nem hittem el, most rámentem, páradik próbálkozásra, ha nem is szépen, de összejött. fogom gyakorolni.
    - muscle up átfordulása gyűrűn, de úgy, hogy sarok lent és hátrafele dőlök kiindulóhelyzetben: nem az igazi muscleup elérés szempontból, de valamennyit biztos segít, fogom csinálni, legalábbis egy darabig.
    - hamis fogás kifejlesztése gyűrűn: Régebben próbálgattam, de elsikkadt, mert punci voltam és nem tudtam mit csináljak pontosan, szerencsétlenkedtem, aztán hagytam a francba. :D Görcsös fájdalom, hogy a csuklóhajlítókat ennyire összehúzódott állapotban még terhelni is kell, de szarni rá, szenvedni kell, nem feladni. Nincs más út.
    Na de mi is a false grip? Hát ez: [link]

    Ha megnézted a linken a videót, akkor mondom mire kell figyelni, mert mostanra jöttem rá sok dologra, amit jó lett volna régebben tudni. Itt egy kép:

    Rajzoltam két kört és egy vonalat.
    A vonal a gyűrű középvonala, oda kell felfeküdjön a gyűrű közepe.
    A csuklónál a kör egy csont, az ne kerüljön a gyűrűre, kerüljön közvetlen a gyűrű mellé úgy, ahogy rajzolva van.
    Az ujjaknál lévő kör egy ízület (the ball of the hand), az szintén kerüljön a gyűrű mellé, ne rá. Úgy, mint az előbb említett csont, csak a gyűrű mások oldalára.

    És most jön a trükk:
    Mikor ráterhelünk a hamis fogásra, akkor az ujjaknál lévő "kört" próbáljuk meg a könyök fele közelíteni, a gyűrű felfüggesztésével egy vonalban a gyűrűbe préselni-nyomni, ezzel több sújt téve rá, súlyt levéve a csukló melletti részről, azaz egyenletesen elosztva a súlyt.

    Hogyan tovább? A videóban a hajlított karos függés lehet, hogy túl nehéz, én javasolnám, hogy eleinte kevesebb súlyt tegyünk rá, azaz csináljunk evezéseket és közben feszítsük a csukló és ujj hajlítókat, préseljük a kézfej elülső részét (ahol a kör van) a "gyűrűbe". Csinálni kel, hetente többször és lehet nehezíteni. Szenvedés, de szükséges és hasznos.
    Az alkart próbáljuk a gyűrű felfüggesztésével kb egy vonalban tartani és az alkarral lehetőleg 90 fokot zárjon be a kézfej.

    Nem kell most senkinek elkezdenie, de leírtam, hogyha kell, mert aktuális, vissza tudjátok keresni. :K

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák