Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyimger

    őstag

    válasz nofi #642 üzenetére

    Nem tudom, hogy működik ez a blog-dolog, de oda nem ilyen összecsapott vázlatokat szokás írni. :) De az tény, hogy ez így elég offtopic, de jelenleg ennél nincs jobb hely rá.

    Akkor minden logikát mellőző sorrendben SPOILERESEN írok a fontosabbakról tömören:

    A "vírus", ahogy neveztem, elég fontos szerepet kap a játék történetében. Ez a Fejlődésfokozó/fejlődésgyorsító Vírus (FEV) korábban azt a célt szolgálta, hogy az esetleges kínai biológiai támadás során az USA lakosságának immunrendszerét megerősítse. Amikor a tesztalanyok nagyobbak és erősebbek lettek, a kormány ezt a defenzív találmányt offenzívában akarta felhasználni, ugye szuperkatonák létrehozásával. Ez a szer felelős a szupermutánsok, a kentaurok és állítólag a Halálkarmok létrejöttéért is, de olyan karaktereket is köszönhetünk neki, mint Harold (a Fa!) és a Mester, aki ezt a vírust felhasználva hozta létre a mutánsok hadseregét.

    Acél Testvériség (BoS):
    A vírussal való kísérletezés színhelyéül szolgáló Mariposa a Testvériség létrejöttének helyszíne is, az ottani szörnyű kísérletek sarkallták az ott állomásozó katonákat a lázadásra, csoportba verődtek és így indult útjára ez a katonai-vallási szervezet. Tömören arról szól a létezésük, hogy a legfejlettebb technológiát gyűjtik szerte a világon, az egyik nézet szerint azért, hogy helyreállítsák a világbékét a pusztaságban, a másik szerint azért, hogy erősek maradjanak és felvegyék a harcot más önjelölt világhódítókkal. Az utóbbi véglet hívei hozták létre a Kiváltak szervezetét (Brotherhood Outcasts). A Testvériség később elvesztett egy háborút az NCR ellen, mert az előbbi képtelen megosztani technológiát a pusztaságiakkal, míg az NCR folyamatosan toboroz.

    Enklávé:
    Önmagukat az USA hivatalban lévő kormányának mondják, mivel tagjai leginkább a háború előtti politikusok leszármazottai. Ők képviselik a háború előtti amerikai befolyást, így a menedékbeli élettel is teljesen tisztában vannak. Mivel az ország korábbi fejesei állnak a szervezet mögött, övék az utolsó olajforrások java is, amit például a Vertibirdekben tudnak hasznosítani. A legfejlettebb és legtisztább (sugárzástól mentes) frakcióként tekintenek magukra, kissé fasiszta hozzáállással a pusztaságban élőkkel szemben, akiket nem tekintenek embernek a kinti körülmények miatt. A céljukat a korábbi játékokból ismerjük, miszerint ki akarnak irtani minden szennyeződést a pusztaságból, hogy visszatérhessen az ország abba az állapotba, mint a háború előtt volt, magukkal a vezető szerepben. Vezetőjük egy amerikai történelmen nevelkedett szuperszámítógép, ami a John Henry Eden néven lett ismert.

    Új Kaliforniai Köztársaság (NCR)
    Egy (hogy-hogynem) egy Kaliforniában gyökerező demokratikus szerveződés, ami a jelenleg a legnépesebb egység a világon. A régi értékek (szabadság, béke) visszaállítása és a rendfenntartás az érdekeik főbb pontjai. A rendfenntartással saját maguk által írt szabályok is járnak, a politikának meg elengedhetetlen része a korrupció. Közhelyes lehet, de ezt a közösséget tényleg kis emberek alkotják (farmerek, kereskedők), akiket az NCR védelmébe vesz, ami természetesen adóköteles. Az NCR nem olyan fejtett, mint a fentebbi szervezetek, de ereje a számokban rejlik. A régi világ demokráciáján alapul, egyértelműen.

    Cézár Légiója
    Ez a... törzs az ókori római birodalmon alapuló vad, rabszolgatartó szerveződés, amit egyedül a Cézár irányít. Más törzsek erőszakos elfoglalásával és azok beolvasztásával növeli hatalmát úgy, hogy a férfiakat kényszerítik arra, hogy Cézár oldalán essenek el a harcban. Ez a rabszolgasereg és azok leszármazottai azok, akiket harcra nevelnek és a egyetlen életcéljuk Cézár bábjaként harcban elesni. A törzs női tagjainak szerepe az utódok potyogtatása, a gyógyítás és a szórakoztatás. Azonban vallásos és céltudatos népség, akik egy zászló alatt egyesítenék az emberiséget, ami mentes a modern kor betegségeitől. Megvetik a semmittevő, pazarló, céltalan életvitelt, a szenvedélybetegségeket és a gyengeséget. Erőszakosságuk ellenére területeiken fenntartják a maguk által megálmodott rendet.

    És szerintem egyelőre ennyi. Kisebb szerveződések és a pusztaság lényei még nem nagyon kerültek szóba, de ha valakit érdekel, akkor írhatok összefoglalót.

    "The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

  • Bad Pritt

    nagyúr

    válasz nofi #877 üzenetére

    WP tényleg coming soon? Csak mert a Shelter nem jelent meg rá, nem is fog. :(

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz nofi #877 üzenetére

    Aha leszedtem én is, kipróbáltam. Csak nem értem hogy hogyan fog ez pl. a PC-s játékhoz kapcsolódni...connection setupnál ki lehet választani a PC-t, a PS4-et, Xbox One-t. Ha rányomsz valamelyikre kiírja hogy "scanning for devices", na ezt nem értem, hogy ilyenkor mit scannel. Wifin kapcsolódik majd az adott eszközhöz, vagy felhőn keresztül, vagy hogy? Nem látom hogy be lehetne jelentkezni bármilyen felhőbe (Steam, PSN, Xbox Live)....

  • csabsz13

    aktív tag

    válasz nofi #892 üzenetére

    igen, az az egyik funkció.
    de a másik fontos funkciója lesz majd, hogy játék közben is használható lesz a telefon vagy tablet, mint egy Pip Boy. (miért is lenne akkor a Pip Boy Editionbe berakható a két nagy telefonmárka terméke). legalább is én ezt várnám tőle az alapján, ami az E3-on elhangzott (abban a kb. két percben, amikor erről volt szó). "it works with the game" meg "2nd screen experience" "the same code works on any platform on your local wifi"...

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

  • tboy93

    nagyúr

    válasz nofi #3627 üzenetére

    Ott van az ahol írják. Ha a hídról a Sanct. irányába nézel akkor balra a házak mögött van, valami bokor takarja ha jól emlékszem.

    (#3626) bitpork Megnyugtató :DDD Szerencsétlen játék iszonyat BUG-os :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák