Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Delila_1

    Topikgazda

    válasz tgumis #20207 üzenetére

    Automatikusan nem tudod az egyes összetevőket cellán belül formázni. A bevitel után kijelölöd a formázandó részt a cellában, vagy a szerkesztőlécen, és a cellaformázás menüben adod meg a formátumot.

    Abban az esetben, ha mindegyik cellában valamilyen szempontból azonos részt akarsz félkövérre formázni, makróval is meg lehet oldani. A szempont lehet pl. az, hogy mindenhol az n-ediktől kezdve akarsz x darab karaktert félkövérre állítani.

    Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

  • Delila_1

    Topikgazda

    válasz tgumis #20207 üzenetére

    Egy példa arra, hogy az összefűzött adatnál hogy lehet cellán belül formázni:

    Sub FormazasCellanBelul()
    Dim kezd As Integer, sor As Integer

    'Képletek értékké alakítása
    Columns(3).Copy
    Range("C1").PasteSpecial xlPasteValues

    sor = 1

    'Formázás
    Do While Cells(sor, "C") <> ""
    'Kötjel helyének megállapítása
    kezd = Application.WorksheetFunction.Search("_", Cells(sor, "C"))

    'Kötjel előtti rész színének beállítása
    Cells(sor, "C").Characters(Start:=1, Length:=kezd - 1).Font.ColorIndex = 3

    'Kötjel utáni rész félkövérre állítása
    Cells(sor, "C").Characters(Start:=kezd + 1, Length:=100).Font.Bold = True

    sor = sor + 1
    Loop
    End Sub

    Az összefűzött adatok nálam a C oszlopban vannak. Az adatokat alsó kötjel beiktatásával fűztem össze. Ezeket csak akkor tudom cellán belül formázni, ha a képletek helyett irányított beillesztéssel átalakítom értékekké.
    Az alsó kötjel előtti karakterek színét pirosra állítottam, a kötjel utániak félkövérek lesznek.

    Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák