Új hozzászólás Aktív témák

  • ny.janos

    tag

    válasz ny.janos #47741 üzenetére

    Ha az oszlopaidra nem igazak az általam feltételezettek, akkor az én megoldási javaslatom az alábbi:
    1. A táblázatod munkalapját (neve az én példámban eredeti) másold le egy új munkalapra (neve az én példámban masolat).
    2. Minden adat kijelölése után Ctrl+G, irányított, állandók-at pipálod csak be, majd delete gomb.
    3. Alt+.
    4. Teljes tartományt kijelölöd, Ctrl+H, az egyenlőségjeleket cseréled valami olyan karaktersorozatra (az én példámban ###, ami garantáltan nem fordul elő egyik képletedben sem.
    5. Új munkalapon A1 cella képletének megadod a következőt (szintén kell a végére egy speciális karakersorozat, ami nem szerepel a képleteidben - én másikat használtam - &&&& -, mint előbb, de akár azonos is lehet): =HA(ÜRES(masolat!A1);eredeti!A1;"=HAHIBA("&HELYETTE(masolat!A1;"###";"=")&";&&&&)")
    6. A teljes tartományt kijelölöd ezen a munkalapon és csere funkcióval cseréled az utóbbi karaktersorozatot - &&&& - két darab idézőjelre (így lesz a hiba esetén üres a cellád).
    7. Kijelölöd a teljes tartományt, másolást követően beilleszted egy jegyzettömbbe, majd onnan kimásolva visszailleszted az eredeti munkalapodra.
    8. A segéd munkalapokat törlöd.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák