Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    én is segítséget kérnék ismét, próbálkozom, de nem akar összejönni a dolog. fájlokat kellene beolvasnom, melyek két könyvtárban helyezkednek el. első lépésként meg kellene adni valamiféle választógomb segítségével, hogy melyik könyvtárból kezdje beolvasni a fájlokat a kettő közül.

    aztán itt különböző nevű fájlok vannak, amelyeket mindet használni szeretnék, a folyamat a következőképpen néz ki.
    könyvtár kiválasztása-->első fájl megnyitása-->rejtett munkalap felfedése->munkalap adott tartományának vágólapra helyezése (1*25-ös tartomány)-->a vágólap tartalmának a makrót tartalmazó munkafüzetbe való másolása (adott helyre)-->megnyitott fájl bezárása-->ugyanez a következő fájllal, csak a kijelölt területet egy sorral lejjebb kell másolnom.

    és ezt egészen addig, amíg el nem fogynak a fájlok (amelyek neve folyamatosan változik). nem tudom mennyire egyszerű, főleg azzal van bajom, hogy nem tudom hogyan kellene kezelni a változó nevű és számú fájlok megnyitását, bezárását. gondolom valamiféle for ciklus kell ide, de ott meg kell adnom a lépések számát, nem? idáig nem jutottam még a makrós tananyagomban :)

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Új hozzászólás Aktív témák