Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoika

    addikt

    válasz moma #951 üzenetére

    Szia!
    Mire szeretnéd használni ...sok.egy mozi vagy sztereó zene?
    Mekkora összegre gondoltál?
    Milyen hangfalaid vannak?
    Mekkora helyiségbe tennéd?
    Minek a laptop? Az lenne a forrás, vagy csak azon van a file?

    [ Szerkesztve ]

  • zsoika

    addikt

    válasz moma #955 üzenetére

    Én a helyedben vennék egy hálózat képes sztereó erősítőt, amit vezetékkel vagy wifin internetre tudsz kötni. Akkor dlna fájlmegosztással ,esetleg bluetooth (nem igazán ajánlott a minősége miatt ,de háttérzenére jó lehet) elérheted a laptopon lévő fájlaidat....vagy interneten rádiózhatsz (sima rádió is van) ,esetleg zenemegosztó alkalmazásokon szörfölve keresed ki a kedvenc zenéid.
    Van rajtuk digitális bemenet (optikai, koax sőt még lehet hdmi is) ,akár a tv -t is rá tudod kötni.
    Ilyen erősítő pl. a Harman Kardon 3770 , bár attól van modernebb hdmi -s változata más gyártónak ,de szerintem elég az optikai bemenet is.
    40eFt még használtan is kevés ,de 80eFt körül már kapni akár garis használtat .
    Lehet még olyan felállás is , (és más is) hogy nem hálózatos sztereó erősítőt veszel , hanem egry régebbi de digitális (pl. Optikai ) bemenettel rendelkezőt és külső forrásrt(lejátszó) használsz. Mivel a laptopot hordozod a lakásban kéne egy fix lejátszó eszköz amire "átlövöd " a lejátszani kívánt zenét pl. A tv (ha netre köthető) lesz a forrás, ami lejátsza vagy egy 10eFt-os média box.
    Lehet úgy is ,hogy olyan forrást választasz amin van analóg kimenet és akkor még régebbi (digitális bemenet nélküli) erősítőt is tudsz venni. Ennek hátránya hogy analóg jelátvitel van a lejátszó és az erősítő között aminek a minőségét nagyban befolyásolja az őket összekötő kábel minősége. Inkább a digitális jelátvitelt preferálom ilyen szinten.

    [ Szerkesztve ]

  • moma

    őstag

    válasz moma #965 üzenetére

    Jah meg, ha van egy ilyen külön lejátszó, annak az az előnye, hogy nem számít a laptop hangkártyája, mert nem az játssza le a zenét? Amúgy meg ha laptoppal játszanám, akkor még ez rontana a dolgokon? (igen a hangkártya szerepe is kicsit homályos a láncban :DDD )

    we all deserve a bit of luck.

  • zsoika

    addikt

    válasz moma #965 üzenetére

    Igen jól érted! Nem mindegy mi dekódol, de sajnos csak kipróbálással tudod meg hogy melyik adja a jobb hangot. Nálam akkor jobb a hang ha az erősítőm dekódol...nem csoda, hisz 12eFt os kínai a lejátszóm(bár nem törvényszerű).
    Nem minden erősítőben van DAC.
    A DAC alakítja át Digiálról Analógra Convertál (átalakít....szóval vagy eleve analógot kap vagy átalakít.
    [link]

    "Szóval, hogy akkor valami olyan erősítőt, ami hangban nagyon jó, de nem tud ilyen vezetéknélküli dolgokat és akkor ezt egy másik eszközre bízni és ebből egyrészt frisset venni, másrészt meg ezt frissíteni csak később. Ez hülyeség?" Nem hülyeség...jól látod, ez is járható út. Valaki szereti a kompaktabb egybe mindent és valaki különszedi hogy amikor elavul akkor csak a lejátszót kelljen cserélni.
    Nekem is netre köthető az erősítőm(wifis , bluetooth meg minden) ,de nem is használom azt a részét mert a lejátszóm tudja és arra szoktam csatlakozni....nekem a modern erősítőnek ezen része nem érdekes ,de az Atmos hangsáv miatt korszerű erősítő kellett.

    [ Szerkesztve ]

  • zsoika

    addikt

    válasz moma #966 üzenetére

    "Meg most eszembe jutott az is, hogy az erősítő hangfal kapcsolatban, hogy látod a jövőt vezetéknélküliségben?" Nem látom ,de én a vezetékekben bízok jobban egyelőre.

    Több jó út is van ...neked kell eldönteni hogy melyik felel meg számodra a legjobban.
    A külön lejátszónak több előnye is van szerintem. Én arra gondoltam hogy beteszel egy lejátszót a tv-hez közel (alá,fölé, tökmind1) és összekötöd HDMI -vel. Ez a lejátszó a routeredre kapcsolódik(wifin vagy kábelesen tökmind1...kivéve ha wifin már nem megy át a sávszélesség miatt az adat. pl.4K film) hálózatra és a laptopod is ugyan ezen a hálózaton van (bárhol a lakásban). A lejátszó tehát látja a laptopot és a rajta lévő file-t amin a film,zene stb.van. Az adatot a laptopról veszi (hálózaton át) de a lejátszó játsza le. A lejátszón ha van RCA analóg kimenet akkor azon keresztül RCA kábellel az erősítőbe analóg jelet tud küldeni ...tehát a lejátszó dekódol. Ha van a lejátszón digitális kimenet is(optika, koax, hdmi) akkor választhatsz ,hogy a lejátszó, vagy a digitális bemenettel rendelkező erősítő dekódoljon. Régi erősítőkön nincs digitális bemenet, csak RCA ...tehát nem tud dekódolni (nincs DAC) csak fogadni analóg jelet...de ez nem jelenti azt hogy rosszabb a minősége.

    Egy külső hangkártya a lejátszó DAC szerepét töltené be és igaz nem RCA csatlakozása van, hanem jack (van RCA -s hangkari is) de tutira jobb minőségben dekódol mint a laptop gyárija. Persze ez függ a megvásárolt h.kártya minőségétől...és a többi komponens minőségétől persze. A számítógép lenne a lejátszó (azon van az adat és a lejátszóprogram szoftver) és a kártya a DAC....az alakítja át analóggá a hangot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák