Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoika

    addikt

    válasz moma #966 üzenetére

    "Meg most eszembe jutott az is, hogy az erősítő hangfal kapcsolatban, hogy látod a jövőt vezetéknélküliségben?" Nem látom ,de én a vezetékekben bízok jobban egyelőre.

    Több jó út is van ...neked kell eldönteni hogy melyik felel meg számodra a legjobban.
    A külön lejátszónak több előnye is van szerintem. Én arra gondoltam hogy beteszel egy lejátszót a tv-hez közel (alá,fölé, tökmind1) és összekötöd HDMI -vel. Ez a lejátszó a routeredre kapcsolódik(wifin vagy kábelesen tökmind1...kivéve ha wifin már nem megy át a sávszélesség miatt az adat. pl.4K film) hálózatra és a laptopod is ugyan ezen a hálózaton van (bárhol a lakásban). A lejátszó tehát látja a laptopot és a rajta lévő file-t amin a film,zene stb.van. Az adatot a laptopról veszi (hálózaton át) de a lejátszó játsza le. A lejátszón ha van RCA analóg kimenet akkor azon keresztül RCA kábellel az erősítőbe analóg jelet tud küldeni ...tehát a lejátszó dekódol. Ha van a lejátszón digitális kimenet is(optika, koax, hdmi) akkor választhatsz ,hogy a lejátszó, vagy a digitális bemenettel rendelkező erősítő dekódoljon. Régi erősítőkön nincs digitális bemenet, csak RCA ...tehát nem tud dekódolni (nincs DAC) csak fogadni analóg jelet...de ez nem jelenti azt hogy rosszabb a minősége.

    Egy külső hangkártya a lejátszó DAC szerepét töltené be és igaz nem RCA csatlakozása van, hanem jack (van RCA -s hangkari is) de tutira jobb minőségben dekódol mint a laptop gyárija. Persze ez függ a megvásárolt h.kártya minőségétől...és a többi komponens minőségétől persze. A számítógép lenne a lejátszó (azon van az adat és a lejátszóprogram szoftver) és a kártya a DAC....az alakítja át analóggá a hangot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák