Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • reelc

    veterán

    válasz djculture #61093 üzenetére

    Én is elmélkedtem egy kicsit.
    Nem tudom, hogy vagytok vele, de bárcsak belebukott volna a Bethesda a DLC-zésbe. Mint üzleti modellbe, nem a cég bukását kívánom, szeretem a TES-t. :) Talán akkor ma már nem lenne ez a nagy DLC-zés. Helyette az expansion packok (kiegészítő lemezek), vele párhuzamosan az epizódikus játékmodell virágzana, ki tudja. Nem a letöltéssel van bajom.

    Half-Life 2 Episode One (2006) idején orrba-szájba nyilatkozták Gabe-ék, hogy az epizódikus játék a jövő, mert hamarabb elkészülnek, mint egy teljes játékkal, a vásárló is olcsóbban veheti meg, stb.
    SIN episode 1 (2006) - átvette más is ezt a modellt... sajnos csúnyán belebuktak. Nem jött több rész.
    Valamikor 2006-ban: Oblivionhoz lópáncél DLC - ha jól tudom ez volt az egyik legelső DLC. Amiket még több követett. Ez megtetszett más cégeknek. A DLC biznisz a mai napig virágzik. Valahol találtam egy cikket, amiben az egyik Bethesdás nyilatkozta, hogy évekkel később is vitték az emberek a lópáncél DLC-t (Horse Armor Pack, akkoriban elég magas ára volt a tartalomhoz képest) mint a cukrot.
    Half-Life 2 Episode Two (2007), nagyszerű, itt van, és beígérték, jön a 3-ik rész... ami a mai napig nem jött ki.

    Pár indietől eltekintve manapság a Telltalle ad ki epizódikus játékokat, nekik bejött a dolog.
    A véleményem az, hogy az epizódikusságban - szigorúan vásárlói szemmel - több fantáziát látok.

    Ez az egész a nagy Borderlands 2 ingyen DLC hajkurászás kapcsán jutott újra az eszembe.
    Mint vásárlónak, kényelmesebb lett volna, ha mondjuk 1 évvel a játék kiadása után egyben jelennek meg a DLC-k egy kiegészítő lemez formájában (ez alatt értsd azt, hogy egyben letölthetően), olcsóbban, mint az eredeti játék, mert nem ér fel bele tartalmilag.
    Akkor lenne idő a játékok hibajavítására is. Nem még a befejezés előtt 1-2 DLC, három hónap múlva a következő, a játékosok meg le vannak tojva a hibákkal, nincs idő patchet csinálni DLC hegyek hegesztése közben felfogással.
    Így talán a játékok tovább tartanák meg az árukat - ez persze rossz lenne vásárlói szemmel.

Új hozzászólás Aktív témák