Új hozzászólás Aktív témák

  • reelc

    veterán

    válasz cyberkind #120309 üzenetére

    Ahogy ezt leírtad - milyen egyformák egyes játékok - kicsit elgondolkodtatott.
    Sokkal több játékot ismertek, mint én, hátha tudtok válaszolni.
    A játékok egy része képtelen megújulni. X-edik folytatás, kb. ugyanazt megkapod sok esetben (mondjuk FIFA, NFS, CoD több, mint évtizedes múlttal, iszonyat sok résszel. Lehet azóta fejlődtek, de én úgy tudom elég sok éven keresztül nyomták le ugyanazt a játékosbázis torkán).
    Pl. gondolom nem véletlen a sok FC5 kritika. Engem lehet lenyűgözne, mert az első rész óta nem foglalkoztam a szériával. De ennek alapján nem is nekem készült, hanem nektek.
    Másrészt mivel egy adott játék az adott szériába tartozik, túl sok mindent nem is lehet kezdeni vele (a spinoff más tészta). Single playerből lesz multi vagy/és openworld. Próbálnak ütős sztorit kreálni vagy éppen elhagyják... stb., amit az aktuális divat megkövetel.

    Eszembejutott pár nagyon régi példa, de ti biztosan tudtok újabbakat.

    GTA, GTA 2 - GTA 3 nézet és stílusváltás. Azóta újabb rész az online multiplayert hozta el.
    The Elder Scrolls korábbi részek - The Elder Scrolls III: Morrowind - itt is nézetváltás, stb. igen komoly fejlődés minden téren + MOD támogatás.
    Quake 1-2 - Quake 3: Arena - Váltott multiplayerre a játék a korábbi sztoris játékokról, multi lett akár egyedül, de botokkal. + MOD támogatás.
    Ugyanaz, mint a Quake esetében: Unreal 1-2 - Unreal Tournament '99.
    Blood Omen: Legacy of Kain - Legacy of Kain: Soul Reaver - itt is történt nézetváltás.
    Prince of Persia - Prince of Persia: Sands of Time (mondjuk az ősidőkbe nem akartam visszautalni, de idetartozik :) ). Nézetváltás.
    Duke Nukem 1-2 - Duke Nukem 3D, nézet és stílusváltás.
    Tom Raider a szép sikerek után végül bebukott. De a reboot helyrehozta a széria nevét.
    Amiket felsoroltam azoknak a váltás jót tett, képes volt megújítani vagy emlékezetessé tenni a játéksorozatot.

    Szóval van amibe sikerült komoly változást eszközölni, és van amibe nem.
    A grafikát direkt nem emeltem ki sehol. Mert valami lehet szebb, mint az előző része, de nem biztos, hogy jobb is. Akár a filmeknél. Hiába látványosabb, ettől eltekintve egy nagy nulla is lehet.

Új hozzászólás Aktív témák