Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikthor

    nagyúr

    válasz sb #26755 üzenetére

    előítélet bűzét érzem terjengeni nálad... megint meg akarják mondani, hogy én hogyan csinálom... :D Tényleg főleg mozira van használva és csak 10% game, ott viszont nem ismerek kompromisszumot ezért kellett beruháznom minőségi és kussoló VGA-ra, neszpa? Majdnem hogy teleportál a gyere a suliba, mert csak 2 perc sétára van :P

    És ha még nem mondtam volna, nekem itt kezdődik a HTPC, és nem azoknál a kicsi "kütyüknél" amiben szinte nincs semmi. Viszont elfogadom, hogy valakinek az már HTPC és az kell neki, hát nekem nem elég az a szint és kibővítettem olyan funkciókkal a HTPC-met amit más meg max árgus szemekkel néz, hogy basszus Viktor a géped egyáltalán be van kapcsolva és ilyen grafikára képes???? Csak ámulnak, de mindez kivitelezhető, csak a komponensekre kell jól odafigyelni és gondosan megválogatni és összeépíteni a konfigot.

    Írtam is, hogy All-in-One, de attól még HTPC.

    ~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

  • _Smooth

    senior tag

    válasz sb #26755 üzenetére

    "Pl. attól, hogy traktorral viszed a gyereket oviba még nem lesz városi kisautó. :DDD :DDD :D"

    Ez így azért nem egy helytálló példa... akkor inkább egy Gallardoval.
    De ha maradunk is a példádnál, akkor; amint utcai gumikat dobsz a traktor alá, meg gyerekülést bele, mindjárt sokkal inkább lesz városi/közúti jármű, mint földmunkás. Egy takaros kis ház (ami az erősítő mellett tökéletesen passzol a többi házimozi komponens közé), egy célszoftver rá és máris inkább HTPC, mint gamer gép (vagy akár irodai, asztali).

    Amúgy meg, ha megnézed külföldi fórumokon (vagy akár OEM - gyárilag ennek tervezett, összerakott és HTPC-nek dedikálva árult) gépeket, akkor ott is sűrűn bele lehet szaladni gond nélkül i5-be, akár i7-be, meg igen komoly VGA-k.

    HTPC nem attól lesz az adott gép, hogy 40k-ból kijön-e és 40mm-nél nem magasabb-e a ház, hanem, hogy mire használod, hogyan/milyen célszoftverekkel vértezed fel.
    Ha én most fognám a desktop PC-met, elfektetném és betolnám a TV alatti kis asztalkába, majd feldobnék rá egy XBMC-t és rákötném az egészet egy HDMI-vel a TV-re, akkor az részemről már HTPC lenne.
    Hogyha emellett közben kedvem támad rajta játszani is, akkor hát miért ne.

    Egyébként én inkább SteamBox-nak cimkézném Vikthor gépét (csak nem SteamOS fut rajta).

    21TB még engem is hanyatt vágott :D
    Pedig tudom, mennyi helyet foglal egy jó BD ISO - pláne sorozatok.

    Jelenleg 2TB-t sikerült megtömni és néha kis törölgetéssel frissen tartva mindig elfér még rajta 1-2 újabb szerzemény, de alapvetően jól jönne már nekem is egy újabb 2TB :)
    (pedig ott hever 1-2 80GB-s, 2×160GB WD RE, meg egy 640GB WD - de már nem is veszem a fáradtságot, hogy küzdjek ezek felhasználásával - sokat enne már így a rendszer, sokkal több hő és zaj, és alig több tárhely)
    Amúgy már nem is tűnik olyan távolinak/elérhetetlennek a nagyobb kapacitás SSD téren.
    Samu 1TB SSD

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

Új hozzászólás Aktív témák