Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peak

    addikt

    válasz zsigus #14072 üzenetére

    ja értem a gondolatmentet... ezzel gyakorlatilag az emberi észlelés határán kivül eső, nem érzékelhető ( azaz emberenként változó, szubjektiv ) hibákra gondolsz.
    általában azért ez egy techno-sznobnak nem megfelelő :D én sem akarnék célnak tekinteni egy 99%os képet. ahogy láthatod, egy kissé ki is vagyok kattanva a TVm hülyeségén :)
    most épp egy 8as sorozatú samsunggal szemezek :( :F

    Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

  • sb

    veterán

    válasz zsigus #14072 üzenetére

    Pixelenként érdemes nézni, mert itt jellemzően bithibák vannak, ha vannak.
    Az meg nem egy árnyalati hiba lesz.
    Szóval épp arról beszélek, hogy olyan jellegű soha nem lesz, ami a kép egy nagyobb részét elrontja, és mégsem jól látható, durva hiba.

    Gyk.:
    1. Vagy ritka bithibád van és nem is látványos. Ez a szerencsén múlik melyik bited lesz hibás.
    2. Vagy ritka bithiba és "látványos": értsd a pixel tök más lesz, nem 3 árnyalattal sötétebb, mint az eredeti szín volt. De hiába durva a hiba értékre, látványra valószínűleg észre sem veszed szintén, mert csak 1-1 pixelről van szó.
    3. Sok bithiba, több pixelre, területre, stb... amit már meglátsz. Itt meg kb. kizárt, hogy nem egy durva képhibát színhibát kapsz, ha ennyire szar a kábel, hanem egy pár árnyalatos színeltérést.

    Ez digitális, sima, nem tömörített, nem javított átvitel. Szimplán a jelszintekből, csillapításból adódó hibákkal. Amennyire értek hozzá itt kb. kizárt az ilyen jellegű hiba.

    Szóval továbbra is azt mondom, hogy hibás kábel van/lesz, de jórészt tök hibás képpel. Fakóbb, rosszabb színű,stb.. kép kábel miatt meg nem valószínű.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák