Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    felhasználóként persze lehet tiltakozni, hogy elveszik a szórakozást, pedig az átlagembert egyáltalán nem érdekli, hogy kémkednek-e utána. És persze hagy vigye be a telefont és videózzon mindnütt, ahol kedve tartja. Bár akár hang vagy pozícióadatok is lehetnek problémásak, hogy hol járt. Egyénileg őt lehet ezek nem érdeklik.

    Állami érdekként viszont elég jogosnak tűnik, hogy a felelőtlen felhasználó ne vigyen be kém eszközöket mindenhová. S könnyebb kitiltani a programot, mint minden egyes embert megmotozni és küzdeni a buta ellenállásukkal, amikor becsempészik a készüléket magukkat tiltott helyre.

    Hogy a tiktok cégként kémkedik-e, azt persze most sem tudjuk, ahogy huawei-nél sem tudjuk. Hogy a kínai államnak részesedése van benne, az törvény náluk. Így hozzáférhetnek adatokhoz. Valamint a kémszolgálatok embereit is megfelelő pozícióba ültethetik a cégben. Hogy aztán cégként vagy magánszemélyként van a kém a cégben, az már csak ködösítés kérdése. [link]

    Szóval az usákoknak jogos érdeke, hogy ne legyen kínai kémfészek minden amerikai telefonján. A kínaiaknak meg jogos érdeke, hogy korlátozzák (most is) a nyugati szoftvereket kínában. A különbség az, hogy kínában a törvény egyenesen kimondja a beépülést cégekbe, usában a törvény pedig segíti a külföldi kémeket is.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz LurkerSheik #42 üzenetére

    Ez nem kína specifikus. Amennyire ismerem, meglepően hasonló a kínai és amerikai hozzáállás. Annyi, hogy kínában nyiltan kimondják, hogy meg vagy figyelve és nincs opt out. Az usában is bárhol megfigyelhetnek cégek, csak pár éve kell legyen opt out lehetőségnek. Minden országban megfigyelhet a titkosszolgálat valamilyn formában és a cégeknek át kell adniuk az adataidat - ők nem bírálhatják felül a hatóságot, akkor sem ha az szabálytalan.
    Csak európában ragaszkodik az állam a privátszférához, hogy opt in kérés a kötelező. De itt is át kell adnia a cégeknek az adatokat a hatóságnak, a cégeket korlátozzák csak, hogy hová adják tovább. Nameg egy dolog a törvény és a másik az, hogyan nem tartják be a hatóságok.

    A huawei videó kapcsán is legfeljebb az lehet probléma, hogy barcelonában volt ez. Nameg rá volt írva, hogy nyomkövetős. A végén Bog is elismeri, hogy némileg szenzációhajhászság és csak így-meg-úgy ciki, hogy volt ilyen. Újságírók, csinálnak szenzációt, ha nem találnak. Amúgy sok helyen alapból arfelismerős nyomkövetés van, még lehet nyugati üzletekben is, hogy felmérjék a statisztikát és ha van pontgyűjtő kártya, akkor még személyhez is kötik.

    A kémkedés kapcsán: mindenki kémkedik, de akkor már inkább a szövettségesünk figyeljen meg, mint az "ellenség".Persze európaiként lehetőleg az usa se kémkedjen utánunk - lásd facebook milliárdos büntetés írországban az adatok usába vitele miatt és az azóta törölt, hazug usa-eu egyezmény kapcsán.

    Az állam szemszögéből teljesen életszerű, hogy a külföldi adatgyűjtéseket korlátozni akarják, mert sebezhetőséget jelent az állam számára. Emellett pedig a belföldi adatgyűjtést próbálják fokozni akár legálisan, akár illegálisan, hogy nagyobb kontrolt gyakorolhassanak az állampolgárok felett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák