Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    felhasználóként persze lehet tiltakozni, hogy elveszik a szórakozást, pedig az átlagembert egyáltalán nem érdekli, hogy kémkednek-e utána. És persze hagy vigye be a telefont és videózzon mindnütt, ahol kedve tartja. Bár akár hang vagy pozícióadatok is lehetnek problémásak, hogy hol járt. Egyénileg őt lehet ezek nem érdeklik.

    Állami érdekként viszont elég jogosnak tűnik, hogy a felelőtlen felhasználó ne vigyen be kém eszközöket mindenhová. S könnyebb kitiltani a programot, mint minden egyes embert megmotozni és küzdeni a buta ellenállásukkal, amikor becsempészik a készüléket magukkat tiltott helyre.

    Hogy a tiktok cégként kémkedik-e, azt persze most sem tudjuk, ahogy huawei-nél sem tudjuk. Hogy a kínai államnak részesedése van benne, az törvény náluk. Így hozzáférhetnek adatokhoz. Valamint a kémszolgálatok embereit is megfelelő pozícióba ültethetik a cégben. Hogy aztán cégként vagy magánszemélyként van a kém a cégben, az már csak ködösítés kérdése. [link]

    Szóval az usákoknak jogos érdeke, hogy ne legyen kínai kémfészek minden amerikai telefonján. A kínaiaknak meg jogos érdeke, hogy korlátozzák (most is) a nyugati szoftvereket kínában. A különbség az, hogy kínában a törvény egyenesen kimondja a beépülést cégekbe, usában a törvény pedig segíti a külföldi kémeket is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák