Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peppo

    őstag

    válasz Apollyon #43463 üzenetére

    A Python jó választás, mert a legnagyobb olyan hajó, ami még le tud szállni közepes leszállóhelyen, vagyis bármelyik bázison. Azzal az interdiction sem probléma, simán ki lehet vele védeni.

    Ha nagy hajó, akkor van több lehetőséged. T9 nagy cargo, de ezzel tényleg van esély, hogy kiszedjenek. Ha valami nagyon fürge hajóval jön az NPC, és nincs szerencséd, akkor megeshet. Engem pár hete szedett ki egy először egy NPC normál körülmények között, mikor T9-ben ültem. Más hajóval még sosem történt ilyen, két olyan esetet leszámítva, mikor nulla gázon voltam és még nem tudtam, hogy ez megadást jelent. :D
    Szóval a T9 tényleg lomha, és kb. nulla védelme van. De pajzzsal azért meg lehet lógni vele, ha véletlenül ki is szednének. Addig bírja a pajzs, míg újra tudsz ugrani.

    T10 kb. ugyanaz, csak rengeteg fegyver is fér rá. Ezzel megteheted, hogy hagyod magad kiszedni, aztán felaprítod a rád támadó kalózt. Raktér ebben is van bőven, és ugyanolyan lomha ez is.

    Anaconda kisebb raktér, de fordulékonyabb, ezzel már nem szednek ki. Gyorsabb is valamivel. Fér rá bőven fegyver is.

    Ki lehet farmolni a Cuttert is, ami szerintem tökéletes alternatíva a T9-cel szemben. Raktere ugyanakkora, nem sokkal, de azért jobban fordul, a végsebessége húzott motorral nagyon jó, 500 körüli még telepakolva is. Fegyver fér rá bőven, harcra is használható, ha arra lenne szükség. Kell hozzá a Duke rang a birodalmiaknál, de az 1-2 nap alatt megvan a megfelelő helyen. Én nagyobb mennyiségű rakományt már csak a Cutterrel viszek, de pl. bányászatra is ezt használom.

    Ott van még a Corvette, amihez föderációs rang kell, ami kicsit lassabban jön. Ez inkább harci hajó, kisebb raktérrel, de szükség esetén lehet vele szállítani is. A tűzereje brutális, elég jól fordul a méretéhez képest, a végsebessége viszont nem túl magas.

    Vannak még egyéb a nagyobb hajók között, mint pl. Clipper vagy T7, és igazából azok sem rosszak, de ha már úgyis nagy leszállóhelyre megyek, akkor úgy vagyok vele, hogy viszem a legnagyobb hajót. Szóval szerintem Cutter.

Új hozzászólás Aktív témák