Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duvi

    nagyúr

    válasz zazoo #22970 üzenetére

    Csodák nincsenek :N Csak a "mikorra" adtam egy ötletet. Jó párszor használtam már ezt a trükköt a Pythonommal. Szerintem időegység alatt többet ér, mint állandóan megvárni a teljes SB terhelés melletti visszatöltést. Persze egy FAS esetében nem érdemes ezt használni, mivel azt telepakoljuk HRP-vel és nem gond ha a hullunkat lövik a pajzs helyett.

  • orientcx

    őstag

    válasz zazoo #22970 üzenetére

    Ha elmegy a pajzs, mindenképp érdemes visszatöltésig lekapcsolni a SB-ket. Igaz ugyan, hogy a visszakapcsolásuknál látszólag a pajzs töltöttsége visszaesik, de ez csak a látszat. Valójában arról van szó, hogy a három teli karika SB nélkül 100%-os shield-et jelöl, bekapcsolt SB-el viszont(mondjuk 3 db esetén) 160%-ot(20%/db). Tehát csak azért halványulnak a karikák, mert azt már a 60%-al megnőtt teljesítményhez viszonyítja.
    A lényeg, hogy SB-ek nélkül hamarabb töltődik vissza, mert először csak a shiel-et tölti, és csak bekapcsolás után a SB-eket, bekapcsolt SB-vel meg egyszerre mindet, és emiatt később éri el a visszakapcsolási szintet. Márpedig még egy soványka, épphogy visszajött pajzs is sokkal többet ér, mint egy semmilyen védelmet nem nyújtó, még csak töltődő pajzs. Mindazonáltal a legokosabb el sem veszteni azt a pajzsot, hanem idejében rátölteni a tartalékot.
    -
    -
    duvi - "egy FAS esetében nem érdemes ezt használni, mivel azt telepakoljuk HRP-vel és nem gond ha a hullunkat lövik a pajzs helyett."
    -

    Meggyőződésem, hogy az Assault ship-nél most is a pajzs a nyerő a HRP-vel szemben. Ha nem egy eleve 98 fokra hevített állapotban indítjuk a SCB-t, és a nagyobb osztályúaknál A helyett B-t használunk(pl Assault ship-nél 5A helyett 5B-t, a 4-esnél már mehet az A is), akkor a károsodás elhanyagolható, ellentétben a "HRP-zésnél". Ez jól látható itt is, a RES taktikák 3/2-es videómon(19'57-nél)
    Csak egy most érdemes előre gondolkodni, és nem az utolsó pillanatban rátölteni a pajzsra, hogy legyen idő kicsit lehűteni előtte a hajót.

    [ Szerkesztve ]

    u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

Új hozzászólás Aktív témák