Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz duvi #219 üzenetére

    Hát ahogy gondoljátok (nem erőszak volt :D). Itt a kérdés csak annyi, hogy akartok-e 20k felett költeni rá első körben, vagy sem :) Ha nem, 20k alatt ez a legjobbak között van (értsd: nem tudtok ennyiért ennél lényegesen jobbat venni, de lehet hogy még ennyire jót sem), és ez igaz a 25-30-ks újonnani árú eszközök mellett is (már ha vannak. Tehát egy 40-50k-s lehet hogy jobb, nincs ekkora holttér, stb, de 2-2,5x annyiba is kerül. Nekem anno egy ilyenem volt, szerettem, de gameport-os volt, ami csak egy rövid ideig volt gépemen/hangkártyámon. Aztán vagy 15 év kihagyással később vettem a Hotas X-emet. lehetne hosszabb a kábel a két darabja között, lehetne kisebb a holtjátéka, de még így is összehasonlíthatatlanul nagyobb repülési élmény, mint egérrel és billentyűzettel (mégha utóbbi star citizenben speciel jobb még perpill főként a gimbal fegyverek miatt). Szóval más élmény pl x-rebirth-ben csak úgy "élményrepülni" a városokban (miközben játszol a gázkarral, a rajta lévő rudder-rel, és a joy-nál is nyomot előre-hátra-jobbra-balra és csavarod is a z tengelye mentén), mégha maga a dogfight alatt nekem nem is jött be annyira (vagy csak nem gyakoroltam eleget / nem vagyok kellően ügyes, ahogy az F710-esem precíziós kezelése esetén sem :D)

    Szóval én speciel inkább kockáztatom hogy veszek egy 15k-s joy-t elsőnek, és lehet hogy 1 hónappal később rendelem is a jobbat, minthogy vegyek egy 50k-sat, ami aztán vagy megy is az apróra, vagy az idő 90%-ában a sarokban áll (mert azért vannak más játékok is amit tolok). Egy olyan embernek, aki leginkább szimulátorokkal (repülő, űrhajó) játszik, annak biztosan jobban megérné egy jobb, de én relatíve kevés szimmel tolom, így inkább az egéren és az egérpadon van nálam a hangsúly (MX518 és G400 + Steelpad S&S és Qck). De tervbe van véve egy mechanikus billentyűzet is. Többet lenne használva mint a joy.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák