Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pro Cambarus

    csendes tag

    válasz Sylc #20157 üzenetére

    Ha ez tényleg probléma volna, akkor a kritika a Frontier Developments-t érintené, mivel az SSL nem vett részt a játék fejlesztésében és a Galaxis generálásában. Mivel a Galaxisban szinte minden állomás személynevekhez kötődik, amelyek között az angol nevekből kevesebb van, mint más nemzetekhez kötődőkből összességében (pl. Saavedra: spanyol, Tesla: szerb, Gagarin: orosz, stb.) ezért -amellett, hogy nem helytelen nyelvtanilag- én személy szerint nem látom, hogy miért erőszakolja meg ez jobban a magyar (angol nyelvet), mint a Saavedra Dock a spanyolt (angolt).

    Kapaszkodj meg ;) a Holdon is van Szilard Crater, de a European Molecular Biology Laboratory könyvtárának neve is "The Szilard Library".

    Megkockáztatom, hogy a fejlesztők nem is biztos, hogy tudták, hogy ezek magyar vonatkozású nevek, amikor beépítették ezeket az Elite: Dangerous-be. Azt viszont biztos tudták, hogy Szilárd Leó milyen szerepet játszott az atomfizikában, vagy hogy Szebehely Győző (Viktor) nélkül nem lett volna Apolló Program és több égitestet érintő orbitális navigáció.

    Én pedig elnézést kérek, ha ezek a bejegyzések bármely tekintetben propagandának tűnhettek: nem azok. Először is nem képviselem az SSL-t, eddigi két (alap)bejegyzésem jó szándékú magánakció. Ennek többek között az is az oka, hogy új és "casual" játékos vagyok, így nem is ismerem a magyar játékosok szerencsére rosszul dokumentált konfliktustörténetét. Fel sem vetődött bennem, hogy a fejlesztők által támogatott/létrehozott kis frakciókkal (SSL), vagy magyar szerepjátékkal kapcsolatos javaslatok érzékenységet kiváltó propagandának minősülnek a PH fórumon. Tudatlanságom következményeiért elnézést kérek. Azt terveztem, hogy a kereskedelem, harcrendszer és a háttérszimuláció alapjainak elsajátítása és a jelenlegi játékbeli conflict zone-ok megszűnése után a bányászat és a csempészet alapjait, valamint a felszíni küldetéseket sajátítom el, valamint fejlesztem a rangjaimat, de rájöttem, hogy ezeknek átmenetileg várnia kell: inkább bepótolom a fenti hiányosságomat. Van esetleg valamilyen linked / forrásod, ahonnan megtanulható a magyar játékosok csoportdinamikájának története az E:D bétájában és kereskedelmi verziójában? Tudom, hogy ezek néha kevéssé dokumentált területek. Ha ez így van, van valamilyen megismerhető ars poeticád / gyűjteményes műved, amiből kiderül, hogyan lehet navigálni ezen az érzékeny területen?

    Köszönöm még egyszer és BUÉK Commander ;)

Új hozzászólás Aktív témák