Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bikkrom

    senior tag

    válasz axioma #10133 üzenetére

    Nyilván a nyers számokkal nem is érdemes vitatkozni, ezt adom. Nem is vita ez. Inkabb eszmecsere. Számokkal, meg lehet győzni én elengedem az álláspontom sokakkal ellentétben.

    1. Nálunk is ez van, mióta lehet szelektíven azóta toljuk a szélmalomharcot töretlen. Bringáztam eddig világ életemben. Ameddig lehetett, de mostmár muszáj az autó, itt az ovi meg majd a suli. Szelektív itt sajnos nincs, így minden alkalommal mikor bebringázok a városba vásárolni viszem be magammal. Nincs egyszerű dolgom így, nem csak annyi, hogy a sárga kukába bedobom. De ettől még, még ha nehezebb is, szelektíven gyűjtünk mindent. Ahogy az ország nagyrészén is ez a helyzet, nincs sárga kuka. Hátha változna valami. De azzal nem tudsz mit csinálni, hogy az emberek döntő többsége nem szelektál vagy csak minimálisan. 90% tesz rá. :(((

    2. Ott van leírva. Foszilis energiából készült a panelod, foszilis gyárakban, foszilissal szállítva. Helyesen, te pont a 10% vagy akinek majd feldolgozóba kerül a napeleme. Ahol 10*-es veszteséggel csinálnak vele valamit. A támogatás miatt újrahasznosítják egy részét. A 90% meg megy hulladékba. Mármint mások napeleme, akik majd tesznek rá.

    Értsétek jól nincs nekem itt bajom senkivel, pláne személyesen nem. Globálisan írtam a számokat, úgy is nézem. Mert csak úgy érdemes. Lokálisan a saját példámon nagyon jó ember lennék. De nem vagyok az. Egy hajszállal van kisebb lábnyomom, mint egy átlag magyarnak. Szomorú de ez a globális valóság. Nekem ezzel a zöld lobogtatással van bajom.
    Ez van az EV üzemanyagával, legyártásával is. Az újrahasznosítása valóban jobb, nagyobb számokat mutat, mert az autóipar ebben már gyakorlottabb, mint a szánalmas 10% napelemes újrahasznosítás.

    Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

Új hozzászólás Aktív témák