Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tenken

    őstag

    válasz PAtr0n #58 üzenetére

    Szia!

    Akkor a válaszok: :)
    1 - Kártyától függ, de az én javaslatom az, hogy érdemes a legnagyobbat venni a túlméretezés miatt. Árban szinte semmi különbség nincs, de a gyakorlatban ha vigyázni szeretnél a kártyára, akkor nem olyan tápra kötöd, ahol ki van centizve a teljesítménye és bizonytalan feszültségeket produkálhatna szélsőséges terhelés mellett. Vagyis nekem az a javaslatom, hogy még egy 203W-os mellett sem érdemes a 660Ti-nél nagyobb-at rátenni. Ha komolyabb vga kell, akkor azt rendes tápokról érdemes már üzemeltetni. Maga az adapter jó erősebb vga-hoz is. TechInferno-n van 780-as teszt is ilyennel.

    2 - A gen1,2-3 a sebességet jelenti, hogy a pcie hányas szabványát képesek kiegyenlíteni. a gen1 x1-es kapcsolata 2,5 gbps-ot tud és kétszereződik a sebesség generációnként. Amit mi tudunk jelenleg notebook-on használni, az sajnos csak a gen2, mivel az EC kártyáta déli hídba kötik az alaplap gyártók. (Erre amúgy vannak lobbik már elvileg, hogy a készülő típusokon az északiba legyen kötve a gen3-hoz, így akár feleslegessé téve a thunderbolt-ot is, de ez még bizonytalan.)
    Nvidia oldalon a driverbe van építve egyfajta adattömörítése eljárás, ami x1-es kapcsolat és igp érzékelése esetén lép automatikusan életbe duplázva a sávszélesség által nyújtott adatátvitelt. Vagyis az optimusos x1.2 (gen2-es x1 kapcsolat) 2x 5gbps=10 gbps-os kapcsolatnak felel meg, ami x2.2-es kapcsolatot jelent. Jelenleg ez a legjobb amit EC-n el lehet érni.
    Az adapterek közül vannak forrasztottak (pe4l 2.1b) és széthúzható kábelesek (pe4h és pe4l 1.5). A forrasztott gen3-as certifikációját asztalin mérték ki. Jelenlegi ismeretek szerint gen2-t is csak a forrasztott megoldás képes elérni, a széthúzható kábelek csatlakozóinál olyan jeltorzulás lép fel, ami nem teszi alkalmassá a gen2 által kívánt feltételek teljesítésére. A honlapot nézve ugyan látható egy ...B jelölésú kerek kábel is, amiről azt állítja a gyártó, hogy képes a gen2-re, de ez még nem nyert megerősítést felhasználók által. TechInferno-ról nando és pár másik tag már berendelt/kapott néhány darabot tesztelésre, de még nem kerültek fel infók erről. Valószínűleg még meg sem kapták őket, annyira új a cucc. :)
    Sajnos érdemes fenntartásokkal kezelni a dolgot, mert már korábban is voltak próbálkozások rá a gyártó részéről, de eddig megbukott az összes széthúzható gen2-es próbálkozás. De ki tudja, talán ez...
    Ha sikerülne, akkor elvileg lehetséges a pe4h-s adapterrel mpcie és ec együttes alkalmazása mellett x4-es gen2-es kapcsolat létrehozására is. (x4.2 lenne)

    3 - A sebességeket az előbb elmagyaráztam. A topic-hoz való első hsz-emben ott a techinferno-s link. Ott találsz méréseket is gen1 és gen2 között ugyanazzal a konfiggal. Láthatod, hogy mennyit jelent a gyakorlatban. Szerintem nem nagyobb macera kikapni az mpcie kártyát, mint kihúzni belőle a kábelt csak, de ezt neked kell tudni, hogy mik az elképzelések.

    Remélem sikerült érthetően és hasznosan megfogalmaznom a dolgot.
    Jó szórakozást az építgetéshez! :K

    (#53) Fire_Vire:

    Tipikus probléma, ami jónéhány konkrét típusnál jelentkezik. Nem kell megijedni van rá orvosság. TOLUD hibának nevezik. Az a baj, hogy kicsi a címtér az igp és egpu részére.
    Setup-al is megoldható, de van sima registry hack is Win7 alá.
    Vagy ITT, vagy ITT

    [ Szerkesztve ]

    "Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

  • Tenken

    őstag

    válasz PAtr0n #63 üzenetére

    Persze hogy számít! Sávszél ugye itt a kritikus keresztmetszet amivel kicsit le vagyunk maradva az asztalihoz képest. Minél szélesebb annál jobb. Legtöbben ezt kritizálják az egész rendszerben, hogy szerintük ezzel a sávval nem lehet. Abu konkrétan nem is javasolja komolyabb vga használatát. Ezzel én személy szerint nem tudok egyet érteni. Nekem az a véleményem, hogy valamilyen okból minden esetben kell kompromisszumokat kötnie az embernek. Notebook esetén ez teljesítmény, desktopnál a helyhez kötöttség, egpu-nál pedig ez a cirka 10% teljesítmény veszteség. Szerintem ez abszolút nem számottevő. Sőt, némi tuning mellett teljesen el is lehet tüntetni.

    - Optimus: Nvidia féle szoftveres megoldás. Notebook fronton eredetileg az igp és dvga közti energiatakarékos váltást hivatott megoldani, de kiderült, hogy valamilyen adattömörítési eljárást is takar asztali vga-k esetén, ami igp és x1-es kapcsolat jelenlétének észlelésekor lép életbe. Teljesen automatikus, semmit nem kell tenni hozzá a megfelelő hardver komponensek jelenléte esetén.

    - Virtu: LocidLogix nevő fejlesztő csapat szoftvere. Eredetileg amd és nvidia vga-k közti hibrid sli/cfx megteremtése volt a cél. Mivel független brigád a két nagy gyártótól, ezért sok segítséget nem kaptak, de valami szoftvert sikerült mégis össze kalapálniuk néhány éve. Erre pár alaplap gyártó fel is figyelt és bizonyos típusaik mellé a szoftveres körítés részévé is tették. Mai formájában elvileg képes az igp-t és dvga-t össze dolgoztatni gyártótól függetlenül (,mint az amd-s apu nagyjából). Van egy bizonyos notebook gyártó is, az Origin, ha jól tudom ami kizárólagosan használja ezen a vonalon a szoftverüket.
    Nekünk olyan szempontból érdekes, hogy a belső kijelző-t sikerült bizonyos esetekben működésre bírni amd-s vga-kkal is vele. Sajnos ehhez is rengeteget kell szoftveresen mókolni vele, az eredmény pedig legjobb esetben is kétséges. Benchmarkot pl nem lehet egyáltalán futtatni, de pl a felhasznált virtu-szoftver is egy demo verzió ami folyamatosan lebegtet egy "Virtu" logot használat közben a képernyőn, kitakarva azzal egy részét. Szóval elméletileg már sikerült működtetni, de igazából egyenlőre sajnos nem jelent értékelhető alternatívát az nvidiás felálláshoz képest. Persze, ha nem kell belső, akkor virtu nélkül is teljesen jó az amd-s vga is.

    - Legjobb megoldás az EC. Esetleg ha új a notebook és van rajta Thunderbolt port, akkor azzal is lehet valamit kezdeni.

    (#65) Danex:
    x1.1-es kapcsolatra tuti jó. Másrészt meg elvileg az slibay egy x8.2-es (x8-as gen2-es) kapcsolaton keresztül csatlakozik. Ha valahogy ezt ki lehetne vezetni, az asztali szintű sávszélességet biztosíthatna.
    Bár nem tudom, hogy miért jó egy sli-s gamer gépet így üzemeltetni. Értem, hogy ez erősebb, de így meg kb full felesleges az egész szerkezet amitől az különleges...

    [ Szerkesztve ]

    "Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

  • Tenken

    őstag

    válasz PAtr0n #71 üzenetére

    A dvga az a beépített diszkrét grafika. A te esetedben pl a gt 540m. Az eGPU meg external graphics processing unit-ot jelent, vagy külső grafikus feldolgozó egységet.

    Nvidiá-val tudsz belsőt is használni. AMD máshogy kódol, nagyon nem lesz rosszabb, mint a geforce, de meg kell elégedj, hogy csak a külsőn tudod kihasználni. Persze emellett a belsőt ugyanúgy hajtani fogja az igp, mint eddig, tehát pl kiterjesztett asztalod lesz stb...

    Sandy jó. Nagyon jó. Szerintem az a tökéletes választás jelenleg, mert erőre majdnem kb annyi, mint IB, de mivel korábbi széria, ezért jóval barátibb áron megy. Plusz nem elhanyagolható szempont, hogy az SB-t még forrasztott kupakkal adták, így hűvösebb, mint a következő generációk.
    Viszont a terved sajnos nem fog menni, hogy minden grafikus egységet kihasználj. Az 540m-et le kell majd lőnöd szoftveresen a windows boot előtt. Ehhez adunk majd programot. Nem bonyolult.

    Legolcsóbban talán úgy jössz ki, ha ebayről rendeled a csonkított (nincs benne swex a táphoz pl) pe4l 2.1b-s csomagot, és aprón nézel valami 4xx-es fermit. Egy gtx 460 már teljesen jó, az erőben valahol a mobil GTX 660M felett lesz, tehát kicsit jobb, mint a lenovo Y580, ami egy ajánlott gamer notebook. Tápot is találsz aprón, atx-es, xbox-os, bármilyen megfelel. Arra figyelj, hogy nézd meg a választott vga-d fogyasztását és arra legyen elég a táp. Persze, érdemes túlméretezni is kicsit mindenképpen. Úgy kevésbé fog melegedni (a táp) és kisebb az esélye, hogy esetleg feszültség ingadozás miatt kinyíródjon a vga-d.

    "Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

  • Tenken

    őstag

    válasz PAtr0n #73 üzenetére

    Vga választást neked kell eldönteni. Nézz teszteket azokkal a játékokkal amiket használsz. Elvileg az amd-knek kicsit jobb a fajlagos teljesítményük, de ezt játéka válogatja. Pl nekem sc2 meg wot fontos, ahol körbe hugyozzák a geforce-ok a radeonokat.

    Az eredeti dvga-d meg el lehet felejteni a notebookban. Eleve sem képviselt acélos szintet. Sokat nem buksz, hogy teljesen üzemen kívül lesz.

    "Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

  • Tenken

    őstag

    válasz PAtr0n #75 üzenetére

    A pontos konfigom ott van egy korábbi posztban. A sebesség "x1.2Opt" vagyis x1-es gen2-es kapcsolat aktív Optimus mellett. Pontot meg össze tudod hasonlítani te magad is ha keresel eredményeket. Akár le is futtathatod a programot, hogy lásd mit tud a te konfigod jelenleg ehhez képest. :)
    Itt amúgy van egy nagyobb összefoglaló táblázat. Az elején be tudod állítani, hogy asztali és mobil egységeket egymás mellett mutasson.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

  • Fire_Vire

    tag

    válasz PAtr0n #96 üzenetére

    Igen. Sajna mikor megvettem nem figyeltem rá. De egyébként amit futtatni szeretnék az már a HD 3000-is elfut de csak low graffal. Gyakorlatilag bármilyen kártya még egy nvidia 9800GTX GEN1 is elég lenne. Csak hát az nem fermi vagy kepler magos.
    Melyik kártya a legolcsóbb mostanság ami már fermi magos? Nekem DDR3 is jó.

    [ Szerkesztve ]

    sajtosszenya.mybrute.com

  • Tenken

    őstag

    válasz PAtr0n #101 üzenetére

    Meg ne vedd. Megint szar, nem lesz jó gen2-re. Már vannak tesztek róla.

    (#97) Fire_Vire:
    GTX 460-asokat érdemes nézni nyitásnak talán. Az alá nagyon nem jó menni, de ha neked nem kell belső, akkor akár radeont is vehetsz. Külsőn az is tökéletes lesz. Én már geforce-al tolom, de mióta megvan a jó kis 23-as ips monitorom, azóta rá sem nézek a notebook kijelzőre.. Ennyi erővel akármit használhatnék, egyetlen mentségem, hogy sc2 meg wot nv párti. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

  • HaZse

    őstag

    válasz PAtr0n #101 üzenetére

    Forrasztott van. PE4L rev. 2.1b Érdekes, mert elindul GEN2-ben a windows, de sajnos valamiért a hang szaggaz és egy idő után befagy a rendszer.

    Más:

    A 3DMARK11-es lefuttattam (Az EGPU bedugva, de nem a GOPU-ra volt kötve a külső monitor, hanem a dokkolóba, így kevesebb az FPS): [link]

    Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

  • Tenken

    őstag

    válasz PAtr0n #409 üzenetére

    Linked is ide mutat, azt észre vetted? :)

    (#408) Pinky:
    Ilyenről nem tudok. Mondtam volna, hogy talán sima riser is jó, de nem a szabvány x16-os lábkiosztásnak tűnik. Nézz utána, hogy micsoda. Szerencséd van találsz is hozzávalót.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

Új hozzászólás Aktív témák