Új hozzászólás Aktív témák

  • Tenken

    őstag

    válasz PAtr0n #63 üzenetére

    Persze hogy számít! Sávszél ugye itt a kritikus keresztmetszet amivel kicsit le vagyunk maradva az asztalihoz képest. Minél szélesebb annál jobb. Legtöbben ezt kritizálják az egész rendszerben, hogy szerintük ezzel a sávval nem lehet. Abu konkrétan nem is javasolja komolyabb vga használatát. Ezzel én személy szerint nem tudok egyet érteni. Nekem az a véleményem, hogy valamilyen okból minden esetben kell kompromisszumokat kötnie az embernek. Notebook esetén ez teljesítmény, desktopnál a helyhez kötöttség, egpu-nál pedig ez a cirka 10% teljesítmény veszteség. Szerintem ez abszolút nem számottevő. Sőt, némi tuning mellett teljesen el is lehet tüntetni.

    - Optimus: Nvidia féle szoftveres megoldás. Notebook fronton eredetileg az igp és dvga közti energiatakarékos váltást hivatott megoldani, de kiderült, hogy valamilyen adattömörítési eljárást is takar asztali vga-k esetén, ami igp és x1-es kapcsolat jelenlétének észlelésekor lép életbe. Teljesen automatikus, semmit nem kell tenni hozzá a megfelelő hardver komponensek jelenléte esetén.

    - Virtu: LocidLogix nevő fejlesztő csapat szoftvere. Eredetileg amd és nvidia vga-k közti hibrid sli/cfx megteremtése volt a cél. Mivel független brigád a két nagy gyártótól, ezért sok segítséget nem kaptak, de valami szoftvert sikerült mégis össze kalapálniuk néhány éve. Erre pár alaplap gyártó fel is figyelt és bizonyos típusaik mellé a szoftveres körítés részévé is tették. Mai formájában elvileg képes az igp-t és dvga-t össze dolgoztatni gyártótól függetlenül (,mint az amd-s apu nagyjából). Van egy bizonyos notebook gyártó is, az Origin, ha jól tudom ami kizárólagosan használja ezen a vonalon a szoftverüket.
    Nekünk olyan szempontból érdekes, hogy a belső kijelző-t sikerült bizonyos esetekben működésre bírni amd-s vga-kkal is vele. Sajnos ehhez is rengeteget kell szoftveresen mókolni vele, az eredmény pedig legjobb esetben is kétséges. Benchmarkot pl nem lehet egyáltalán futtatni, de pl a felhasznált virtu-szoftver is egy demo verzió ami folyamatosan lebegtet egy "Virtu" logot használat közben a képernyőn, kitakarva azzal egy részét. Szóval elméletileg már sikerült működtetni, de igazából egyenlőre sajnos nem jelent értékelhető alternatívát az nvidiás felálláshoz képest. Persze, ha nem kell belső, akkor virtu nélkül is teljesen jó az amd-s vga is.

    - Legjobb megoldás az EC. Esetleg ha új a notebook és van rajta Thunderbolt port, akkor azzal is lehet valamit kezdeni.

    (#65) Danex:
    x1.1-es kapcsolatra tuti jó. Másrészt meg elvileg az slibay egy x8.2-es (x8-as gen2-es) kapcsolaton keresztül csatlakozik. Ha valahogy ezt ki lehetne vezetni, az asztali szintű sávszélességet biztosíthatna.
    Bár nem tudom, hogy miért jó egy sli-s gamer gépet így üzemeltetni. Értem, hogy ez erősebb, de így meg kb full felesleges az egész szerkezet amitől az különleges...

    [ Szerkesztve ]

    "Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

Új hozzászólás Aktív témák