Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sang66

    csendes tag

    Sziasztok, szeretnék egy megerősítést vagy egy lebeszélést. :)

    Nem tudok dönteni arról, kell-e ill. megérné-e egy e-reader. Sosem volt még ilyenem.
    Napi szinten szoktam képregényeket és magazinokat is olvasni a sima TELEFONON, pici kijelzőn. Cbr, cbz formátumban is, de leginkább pdf.

    Könyveket is olvasok, de kizárólag papír alapon, telefonon az már nekem nem adja, inkább megveszem könyvesboltban.

    De mivel úgy tudom, az ebook reader semennyire nem bántja a szemet (remélhetőleg ez igaz is), így elgondolkodtam rajta, hogy beszereznék egy színeset.

    Nincs nagy kínálat (idehaza), ha leszűröm a "színes kijelzőt" árukeresőn, összvisz 5 marad.
    Nekem az Onyx Boox Nova Air C a legszimpatikusabb, tök jó, hogy android van rajta, minden ismerős lesz, és ha nagyon kell, mást is lehet csinálni rajta + play áruház. Kisebb kijelző felejtős a képregények miatt, a nagyobb meg rohadt drága. Igazából ez is (150K körül), de ha használnám rendszeresen, belefér.

    Megnéztem egy halom videót, a könyv olvasás tök oké, szerintem megszoknám ezzel a kijelzővel, és innentől spórolnék a fizikai könyv vásárláson. DE a képregény és magazin nézéssel kapcsolatban vannak kételyeim. Hogy halványabbak a színek, nem izgat. De azt látom, hogy a zoom és a zoom-on belüli mozgatás azért nem olyan sima. Nem tudom, mennyire lennék idegebeteg tőle, vagy ez is szokható. Persze ha kifér a dolog olvashatóan egy képernyőre (pl. egy Garfield biztos), az jó, de egy magazinnál tuti kell majd zoomolni, a 7,8 inch azért nem túl nagy. Ez ugye a hiperszuper telefonomon ultra gyors dolog, de itt látom a review-okban, hogy kissé clunky.

    Mit tudtok javasolni, mennyire vágjak bele a fentiek alapján?

  • Sang66

    csendes tag

    Köszönöm a válaszokat, ez volt a sejtésem, hogy talán nem nekem találták ki. Azért még gondolkodom.

    A másik elijesztő dolog amit a videókban láttam, az a ghosting, ami elég fura lehet pdf-ek olvasásánál, bár gondolom van olyan beállítás, hogy automatikusan frissítse a képernyőt oldalváltásnál. Zoomnál viszont nem tudom, hogy van jelen.

    Igazából kicsit olyan érzésem van, most hogy beleláttam ebbe a témába, hogy kissé még gyerekcipőben jár az e-ink dolog, és persze biztos jönnek majd egyre szebb és jobb cuccok (méregdrágán), de az is feltűnt, hogy nagyjából ilyesmi jellegű kínálat volt 2-3 évvel ezelőtt is, tehát nem tudom, mennyit kellene még várnom egy reader-re, ami:
    - nem szemrongáló
    - kb 10 col
    - színes
    - gyors, de legalábbis nem egy 15 évvel ezelőtti mobil sebességét hozza
    - nincs ghosting
    - nem félmillió forint

    Csak mert tök jó lenne magazinokat, képregényeket, mangákat, stb is olyan felületeken nézni, amik kímélik a szemet. Miután minden nap állandóan megy a munkahelyi monitor, az otthoni monitor, a teló és a többi, ez az a tulajdonság, ami nagyon vonzó. :)

  • Sang66

    csendes tag

    Tudtok esetleg olyan boltot Pesten, ahol kézbe lehet venni, ki lehet próbálni reader-eket? A Media Marktban már tapiztam, de csak egyetlen 6 colos black&white pocketbook működött. Jó lenne megnézni a 7.8-as színes kijelzőt és sebességét, ha lenne ilyenre lehetőség. :U

  • Sang66

    csendes tag

    válasz Helios #24406 üzenetére

    Tényleg :D
    Hát max még az jutott eszembe, hogy veszek egyet online, aztán ugye törvényileg 14 napig indoklás nélkül vissza lehet adni. Eljátszottam egyszer már ilyet 200k-s fényképező objektívvel is, ami végül nem jött be.

  • Sang66

    csendes tag

    Előre is sorry a hülye kérdésért, sose volt ebook olvasóm: nézegettem unboxing videókat az onyx tab mini c-ről, és az tűnt fel, hogy egy kábelt és egy cerkát adnak hozzá, mást nem. Töltőfej nincs, rám van bízva hogyan/mivel töltöm? Vagy ez hogy működik?

  • Sang66

    csendes tag

    Sziasztok,
    Vettem végül tegnap egy Onyx Boox Tab Mini C-t, "kipróbálásra".

    Összességében nagyon tetszik, százféle dolgot lehet állítani rajta, mire rájössz, neked hogy a legkényelmesebb.

    A súly lehetne egy picit kevesebb, nem pihekönnyű, de még elviselhető.

    A színek jók. Persze nem ragyognak, de mégis nagy plusz, hogy vannak. A hozzáadott cerkával pedig elég élvezetes rajzolgatni.

    A méret nekem tökéletes. Ahogy gondoltam, egy Garfield vagy egy Alf képregény simán olvasható full size-ban is egyenesen tartva, de ahol több szöveg van (például egy DC, Marvel képregény) ott egyszerűen elfordítom, és azzal a képszélességgel szintén szuper.

    Mivel Android, bármit rá lehet rakni. A beépített program tök jó, és van egy halom opció, de kissé elriasztott, hogy milyen lassú egy pdf. Erre feltettem az első PDF nézegető appot a Play Store-ból, amivel rögtön 3X gyorsabb lett minden, konkrétan ugyanolyan gyorsan zoomolható és lapozható, mint a telefonomon. Szóval aki a sebesség miatt aggódna, annak írom, hogy nem kell.

    Eddig egy komolyabb problémám van vele, ami az aksi élettartam. Sajnos nagyjából az is ugyanaz, mint a telefonom esetében. Jó, talán egy fokkal jobb, de kiábrándítóan merül. Délután vettem át, 90%-on volt, és estig pár óra használattal sikerült 58%-ra meríteni. Ráadásul éjszaka 7 óra alatt is merült 3%-ot.
    Miközben használtam, láttam, hogy teljesen mindegy, van-e világítás rajta vagy sem, van-e wifi vagy sem, nagyjából az is mindegy, mit csinálok, szemmel láthatóan merül folyamatosan.

    Ez így elég rossz tapasztalat, mert egy e-book olvasóban nagy előny, hogy nem kell mindig töltögetni, viheted kirándulásra akár töltő nélkül, stb. Gondolkoztam rajta, hogy lehet az én példányomnak van baja, de utána olvasgattam, és máshol is írják, hogy mivel ez igazából egy Androidos tablet, nem lehet csodálkozni. Ez oké, de azért azt gondoltam, menni fog 5-6 napig egy töltéssel, de valószínűleg nem.

    Van valakinek hasonló Boox cucca? Mi a tapaszatalat vele, hasonló, mint nálam? Ha azt mondja valaki, hogy 5%-ot merül neki egy nap, már viszem is vissza :D

  • Sang66

    csendes tag

    válasz szkaroly #24495 üzenetére

    Nem használok wifit és világítást sem mindig (wifit annyira használtam, hogy leszedtem 2 pdf reader appot). Ahogy írtam fentebb, figyeltem, és teljesen konstans módon merül, bárhogy használom.
    Csak a full default alkalmazások vannak rajta, naptár, browser, zenelejátszó, gallery, diktafon, notes, stb.
    Kipróbáltam persze mindent, böngészés, videó, stb, de mindet csak egyszer, utána 90%-ban képregényt, magazint, szöveget olvastam. Lehet, hogy a szín megjelenítés ennyire akksi igényes? De az is lehet, kell egy update neki.
    Akkunál annyit ír, hogy 50%, kb 24 óra használat van hátra.

  • Sang66

    csendes tag

    Hát a vadi új Mini Tab C éjjel 30-ról 23%-ra merült, tehát óránként 1%-ot alvó módban. Ezzel rosszabbul teljesít, mint a 4 éves Samsung Galaxy Note 10-em, aminek kb 70%-os a telepe. Ha esetleg van még valakinek színes kijelzős androidos gépe: ez normális, vagy vigyem vissza, mint hibás terméket.

    Esetleg tegyek rá valami akku check appot és ha nem 100%-ot mutat, vigyem vissza? Amúgy meg tökre tetszik, jó használni, de nagyon gáz, hogy állásban jobban merül, mint a 3x akkora teljesítményigényű, jóval kisebb aksijú telók. :(

  • Sang66

    csendes tag

    válasz LittleBiG007 #24511 üzenetére

    Szia, pont most akartam megírni a fejleményeket az Onyx Boox Mini Tab C aksi ügyben, nehogy miattam ne vegye meg valaki, ha pont ilyet akarna. Szóval miután egyszer újratöltöttem nulláról maxra, azóta mintha kicserélték volna. Állásban nem merül egy százalékot sem, és használat közben is sokkal kevésbé. Két napja töltöttem fel, most olyan 80%-on van, és minden nap elég sokat olvastam rajta, ezek már jóval emberibb értékek. Az AccuCheck amúgy 100%-osnak mutatja az aksit.

    Így már igazából nincs olyan része, ami nagyon zavarna, úgyhogy örülök, megtartom :) .
    (jó, kicsit lehetne könnyebb :D )

Új hozzászólás Aktív témák