Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tailor21

    csendes tag

    válasz Watt25 #12031 üzenetére

    ˝Egyébként apósoméknál van ilyen mikrós HelloHD. Szerintem a képminősége a műholdas DIGI-vel egy szinten van, vagyis undorítóan szar. Legalább is az SD adásoknak. ˝

    Egyetértek veled! A hagyományos tévén kiváló a képminőség, de ha a FullHD 106cm-es tévére tekintek jelentős a minőségromlás.
    TV vásárlásakor ugyan figyelmeztettek, hogy a hagyományos SD adás nézésekor a FullHD tv-n rosszabb a képminőség hiszen azért HD tévé hogy azt nézhessünk rajta.

    Az AD100-as dekóderem max. 720x576 aktív pixelre képes PAL frekvencián, tehát jelentősen elmarad a HD formátumtól. A másik meg hogy SCART kábel a csatlakozó az is ronthat.

    Egyébként az SD adás felbontását is lehetne növelni, ha a műsorgazda így döntene.
    Ez a válasz kaptam még anno a Hello HD-tól: ˝ Az, hogy 2013 januárjától változnak-e a csatornák felbontásai az nem a szolgáltatótól függ elsősorban, hanem a műsorgazdától. Ha ők nem változtatnak akkor a szolgáltató sem tud változtatni rajta.˝

    @Watt25 Én mint írtam a Hello Digitalnál vagyok a parabola antennám a Szécsényi-hegyi adóra van állítva nem műholdra. Az Antenna Digital és a Hello HD összekötötték magukat 2 éve mivel a Hello HD már a csőd szélére került a maga 2500 előfizetőjével így a digitalnak jól jöttek a +emberkék. Közös működéssel folytatják gyakorlásukat.
    Maga a Hello HD adásáról nem sok mindent tudok egyet biztosan kevesebb a csatornájuk, de viszont drágább valószínű azért mert a dekóder képes felvenni, HD, megállítani stb.
    Viszont náluk a dekódert akár a sajátod is lehet nem kell bérelgetni.

    Érdekességként még leírom, hogy tavaly átváltottak 16:9 képarányra a dekóderek aránya viszont továbbra
    is 4:3 maradt 1 évig úgy néztük az adásokat, hogy 10cm levolt vágva!
    Tegnap jöttem rá hogy nekünk kell átállítani 16:9-re :D Annyiban viszont jó volt hogy sehol sem látszódott a korhatáros karika :D
    Bátorkodtam még egy kicsit turkáltam a kulcskártya adataiban is és rájöttem, hogy figyelik az adásokat melyiket mennyi ideig nézünk stb.

    Elnézést a hosszú irományomért már megint!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák