Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Allien

    veterán

    válasz Jackal2 #8138 üzenetére

    Az akksi töltés azért nem mai keletű téma. Itt a PH-n is van már külön totyikja. Egyértelmű, hogy minden cellát/akksit külön KELL tölteni. Mint pl a Ni-Mh akksiknál is, vannak a gyári gagyi töltők, jellemzően mondjuk veszel 4db AA-s akksit, egy töltővel, amin mindössze van 2 led. Ha piros, akkor tölt, ha zöld, készen van. Na ez a töltő kuka. Mivel mindig a leggyengébbhez tölti, ezért a vele párban lévőt is elcseszi. Ugyan ez a felállás van itt is, ami nem 1s-s, ahhoz már KELL valami spec töltő, mint pl a B6. Tehát, mivel külön kezeli a cellákat, érezheted jobbnak.
    Természetesen 3S akksikat NEM lehet ezekbe rakni, de kapacitásban, és C értékkel lehet játszani (amúgy ez az érték a kisütés értéke). A C érték kb annyi, hogy hirtelen terhelésre hogy reagál. Itt egy RÁD vonatkozó rész kiemelve, de olvasd el a leírást:
    "A 20-25C értékű akkukat használnak alapvetően a legtöbb 250-400-as méretű helikoptereknél, még ha egy kicsit sportosabb repülést is belekalkulálok. A nagyobb gépekhez a 25-30C-s akkupakkok jelentik a biztonságot (ismételten normál és kicsit sportos repüléshez). Amikor készen állsz az agresszív 3D-re, akkor jöhetnek a 35-45C-s akkuk!"
    Illetve még egy:
    "Általános szabály az, hogy ha használat után nem tudod szorosan a kezedben tartani a LiPo akkudat, akkor az túl meleg. Ez azt jelenti, hogy az akku melegebb mint 60°C (125F). Véleményem szerint az 50 °C (125F) még biztonságosnak tekinthető. Tehát ha az akkujaid ettől jobban felmelegszenek, akkor itt az ideje váltani egy magasabb kisütési tényezőjű akkupakkra."
    Pl amit írtam X800 esete. A gyári 25C-s, amit vettem Turnigy 35-70C. Igaz, ezzel az elektronika is jobban terhelődik, ha úgy használnám, mint Te, azaz hirtelen full gáz/irányváltás, de éppen ezért reagálhat rá gyorsabban. Ami az X600 illeti, meg azok az akksik, amelyeket írtam, azok rendben is vannak, csak a C értékük átlagos. Egy kicsit több időt lehet a levegőben tölteni, vagy füvet nyírni velük, kinek mi ugyebár. ;]
    De, vissza térve az akksikra, most 3 versenyzőm van elvileg a HK-ról. Sajna,a BG-n nem minden akksinál írják a méretet, ami ugye pedig qrva fontos lenne. Az első és a második ZIPPY Compact 850mAh, de az első 25C, a második 35C, és az utóbbi mérete már nem bele férős (az első 14mm vastag, a második 16mm). A harmadik versenyző meg hosszú, de lehet, mégis bele fér. Az árak mellékesek, mert a szállítási költség lesz magas, az alap ár az olcsó. Viszont van EU/UK raktárban is némelyik. Minden esetre BG-n is vannak akksik bőven, csak kérdés, mekkora fér el maximum az X600-ba.Én a gyári értékekkel számolok, 5.5 x 3 x 1.2cm, és itt jön a kérdés, hogy 1,4cm vastag, vagy 3,2cm széles bele fér-e. hosszban biztos túl lőhető 5,5cm-nél. :B

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák