Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kriszbon

    őstag

    válasz Schaf #70953 üzenetére

    Én olvastam valamelyik oldalon az EU-s szabályokról, és ott valami olyan is volt írva, hogy a saját építésű gépekre 2023-ig nem kell/nincs C besorolás???
    A Labanc vizsgaanyagot kicsit átugrottam csak, viszont a tesztkérdések bizony eltérőek és kevertek, mint autó vizsgánál.
    Azért tudom, mert nem működött a fordító a vizsga kérdéseknél a gépemen, mire másik Ringyózon letettem ahol működött, az már a 3. volt, de mind különböző.
    Na meg tartalmaztak olyan kérdéseket, amik nem igazán tartoznak az open kategóriához, és fingom sem volt hogy miért kérdezték azt, mit is akartak vele.

    Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

  • vandor01

    őstag

    válasz Schaf #70953 üzenetére

    most ugy vagyok vele.....

    5 eve illegalba repulunk itt mindnyajan.... egy egy embert/esetet kiveve foleg aki talan melora is hasznalja a cuccot de az nem a 50-100-200-300grammos hobbygép! a jatekainkkal nem a csajok bugyijat akarjuk megnezni es nem is a szomszedno csocseit mikor napozik etc...
    az esetek nagyon nagy reszeben olyan helyen reptetunk ahol minnel kevesebb embert zavarunk.... ez lehet varos tablan kivul es belul is vmi nagyobb platz jatszoter park hajogyari sziget etc... ahol a bokorugras nevu sportot uzzuk a jatekainkkal.... max a fak felett 50-100meterre...
    az 5 ev alatt nem igazan tudok barkit aki problemat csinalt? a legnagyobb problemak voltak hogy fara akadt foldbe allt azt szarra tort... de ez egyeni szoc prob... ha vki-t megis zavar? kutyasok egyebek akkor nem repulunk megvarjuk mig arebbmennek vagy esetleg szol? akkor osszecsomagulunk es arrebbmegyunk mi parszazmeterrel..... ennyi...

    Szoval erre akarmilyen engedelyert FIZETNI es kerni es kivaltani BAROMSAG

    DE

    ami ingyen van esetleg nagyon occco es esszeru betarthato etc...
    azt megszerzem beszerzem betartom
    VISZONT
    ha sok sok kondiciobol amibol van minimum 5 es az 50grammos whoopra ugyanugy "szukseges" mint az 500grammos epitett racerra!....
    es hogy legalis legyel ha az egyik nem ALL a tobbi ervenytelen.....

    ha lakott terulten belul pl egy kulkeruleti focipalyan hiaba nyomkodom az App-ot es beint hogy ott pedig nincs reptetes az 50grammo whooppal mert lakotterulet van vagy 10 km-rel arrebb vki befoglalta 15km-es tavon egyedi legterrel az egesz teruletet 0-1000m magasagig?
    ilyen esetekben osszecsomizunk es hazamegyunk? lofaszt_mama!! hanem repulunk.....
    es a legkozelebbi alkalommal mar nem is treningeztetjuk magunkat az Appal.... minden mas cucc a jogsi a bizti a regisztralas csak szemfenyvesztes lesz....

    ugyanugy repulunk illegálban 2021 Jan1 utan mint elotte!
    es ha nem kis hulyegyerek modjara basztatunk masokat a jovoben ugyanugy nem fogunk problemat csinalni masoknak es magunknak sem....

    aki meg dolgozni akar vele varosban vagy "menozni" az fizetni vagy szopni fog.....
    de nem is a hobbykategorias gepe van......

    [ Szerkesztve ]

    CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

  • vandor01

    őstag

    válasz Schaf #70953 üzenetére

    es ugye itt jon a kepbe az hogyha a paraszt az Appba legterbejelentest tenne?
    akkor ne kelljen bepotyogni a pilota azonositot a regisztracio azonositot? mert kezeben az eszkoz csak egy QR olvasas es mehet az ApP-al a legterbejelentes!
    vagyis en igy tudom ezt elkepzelni!
    remelem igy is mukodik?

    De ha meg nem majd elobb utobb fog es majd finomodik a hasznalata!
    nem kell betelefonalni is hogy megkezdtem es befejeztem etc...

    a QR kodos technika mar 2008 ban mindennapos hasznalatban volt pl Japanban csak a fejlett es eloremutato EU ban kellett 10 ev mire raeszmeltek hogy jee ilyen is van!
    valszeg a keleti reszhez kell meg 10 ev?

    [ Szerkesztve ]

    CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Új hozzászólás Aktív témák