Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • molnigee

    aktív tag

    válasz csmat #20025 üzenetére

    x252 okos aksis, szóval ezért nem fog itt enni senki kb.
    Action kamerát rakhatsz rá, de ott nagy a késleltetés a fpv-hez.
    2 kamerát is elviszi szerintem, ha fel akarod venni a repülést jó minőségben.
    Gimbalt nem rakunk racerre, ezt egy 100hsz el előbb kitárgyaltuk :)
    Használható GPS-es kamera platform kb 60 körül kezdődik csupaszon cx-20, x380, tehát kell még rá gimbal, fpv, kamera, kijelző stb. Vagy kompletten Mi Drone majd ha megjelenik, DJI P3, esetleg upon upair, ezek 100+ba fájnak.

    --> http://dronearena.hu/ <--

  • Jackal2

    senior tag

    válasz csmat #20025 üzenetére

    Ok, most mi a cél? ezt válasszuk szét, mert kevered az FPV racinget a kamerázással. A kettő a két végpont. Tehát ha FPV-vel akarsz csapatni, akkor:
    - mivel gyári FPV kamerája nincsen, ezért egy Runcamet (42 gramm) rárakhatsz, az AV kimeneten meg kiveszed a jelet és átlövöd egy szemcsire
    - ha videózni akarsz,akkor felrakhatsz egy akció kamerát ( 70-80 gramm) és elvileg elektronyikával azt is ki lehet venni, kisugárzod FPV-vel, majd egy monitoron nézed, de akkor ez videózás-fényképezés témakör (amire ezek a gépek szerintem teljesen alkalmatlanok)

    A gimbalnak az a baja, hogy ok, hogy felrakod, de hova? Nincs a gép hasa alatt hely. Runcam gimbal a legalacsonyabb, pl. CS-1 V2, VAGY, egy előre álló gimbalt teszel fel, mint az Immerson Xugong V2-nél, pl. FeiyuTech 3D Mini, de nincs se felfogatási pont, se vezérlés a táv felé. Szóval én ezt a gimbal dolgot hanyagolnám (plusz tápellátást miből oldod meg? 950mAh 2S akksi nem sok mindenre elég, ha még a gépet is vinnie kell)

    Ha kamerázni akarsz, akkor neked a Phantomot kell venned, vagy nagy kompromisszumokkal az XK X251-re is felműthetsz WLtoys szettet, de nekem volt, ez egy 20.000 forintos drón, pont olyan fos is a képe, hiába mondja mindenki azt hogy "very good bargain", csak éppen értelmes kép készítésére alkalmatlan. Csak hogy tudd, miről beszélünk, itt a tesztvideóm, ez az a "fantasztikusan jó business" (ennél azért jobb, mert itt köd volt). Szóval szerintem vegyél egy Runcamet és tedd rá a hasára. Annak ilyen a képe.

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák