Új hozzászólás Aktív témák

  • Alabástrom

    senior tag

    Help please!
    Tegnap volt az első repülésem az Air-el, minden rendben volt. Ma inkább a kamerával akartam ismerkedni, úgyhogy a nappali közepén terveztem lebegni vele egyhelyben, és csak a kamerával foglalkozni. Felszállás, majd az Air csak emelkedik, emelkedik, nem áll meg 1,2m-en, ahogy tegnap kint tette. Nyomom neki a távon a süllyedést, semmi... Bármit csináltam a távon, semmi... Már a plafonról csiszolta a festést, úgyhogy megfogtam kézzel és kikapcsoltam.
    Azóta nem csatlakozik sem a távirányítóhoz, sem csak simán wifivel a telefonhoz... Amiket eddig próbáltam:
    - minden kikapcs és bekapcs, aksicsere.
    - sima RC remote linking folyamat, azaz DJI Go-ban követve a lépéseket, de a végén, amikor a drónon nyomva kell tartani a funkciógombot (a led a drón hátulján) csippanásig, akkor nem csippan, app-ban timed out...
    - QR kód lefotózásával linking -> nem megy
    - bepötyögöm a telefonon a drón wifi ssid-jét -> nem megy
    - közvetlen wifi kapcsolat telefonnal -> nem megy
    (nem is lát semmilyen DJI wifit a telefonom, nem tudom, kellene-e látnia...)
    - camera view sincs
    - firmware frissítés DJI Assitant 2-vel -> bármelyik verzióra akarom frissíteni, failed
    - factory reset DJI Assistant 2-vel -> első pár próbálkozásra failed, majd egyszer csak successful, de nem tapasztalok semmi változást (amúgy érdekes, hogy a DJI Assistant 2 jelenlegi fw verziónak V00.00.0000-t ír. Ez a factory reset előtt is így volt, meg azóta is.)
    - fórumon volt, akinek ilyen hibát megjavított a fake GPS-es FCC-re állás, úgyhogy most próbáltam, de nekem nem
    - szintén fórumon volt, akinek az USB debugging bekapcsolása oldotta meg, nekem az sem.

    Nincs több ötletem... Nektek valami?
    Vissza garanciában?

    ja, fórumon emlegettek valami két (vagy három?) csippanásos wifi resetet, de nem jöttem rá, mire gondolnak alatta. Ti tudjátok? Ez lenne a seggén lévő gomb nyomvatartása?

    [ Szerkesztve ]

    Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

Új hozzászólás Aktív témák