Új hozzászólás Aktív témák

  • negyven2

    veterán

    Ezt remélem csak érdekességként lesz itt, de június 8-án, Észak-Afrikában és a Közel-Keleten is elindult a Diseny+ szolgáltatása. Viszont az első beszámolok szerint nem lett valami "fényes" az indulás. Egyrészt az egész szolgáltatás külön, csak ebben a régióban elérhető app-ot, és külön weboldat kapott. Ami sajnos funkcionalitásban minőségben és működésben messze elmard az Észak-Amerikai, Európai és a Latin-Amerikai változathoz képest (pl. nincsenek előzetesek, extrák és nincs lehetőség a Group Watch-ra se).

    Pluszban mind nem csak a bitráta gyengébb, de elvileg se 4K támogatás, se Dolby Vision/Atoms támogatás sincs.

    A beszámolok szerint ez azért lehetséges, mert a Disney ezekben az országokban valójában az Indiai Hotstar szolgáltatást adja Disney+ néven. Ezt ugye a Disney azért vette meg, hogy a fejlődő (3. világbéli) országokban is el tudja juttatni, olcsón a szolgáltatását (Ázsia nagy részén is ez van amúgy). Amin kicsit megbukik az egész, hogy bár sok Hotstar helyen tényleg $2-$3 körül van a havi előfizetési díj, de vannak olyan országok is ahol közel ugyan annyi, vagy akár drágábbak is mint az USA-ban vagy Europában ($7,99/€8,99/£7.99). Ugye nálunk jelenleg több mint egy ezressel olcsóbban jön ki a havi előfizetési díj, mint az EU más részesén (igen a közel 400 Ft-os Euro közrejátszik azért. de ez a 2490-es ár kb. 280 Ft-os Euro árfolyamnak felelne meg).

    Úgyhogy 14-én azért reméljük, hogy mit itt azért a EU-s Diseny+-t fogjuk megkapni, és nem a Hotstar féle vackot. Ugye nekünk az előregisztráció a nemzetközi weboldalon keresztül megy, és pl. az Xbox-os app amit USA Store-ból szedtem le, az már egy ideje magyarul közli velem, hogy ebben a régióban még nem érhető el a szolgáltatás, de ha van fiókom akkor jelentkezzek be. Illetve ugye a hivatalos support oldal szerint az EU-n belül bárhol használható bármelyik EU-s ország előfizetése. Ha jól tudom, akkor már pár hónapja, akinek más EU-s országbeli előfizetése van (Francia, Holland, etc.), az itthonról VPN nélkül is tudta már nézni a Disney+-t.

    "Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

Új hozzászólás Aktív témák