Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz g0dl #3891 üzenetére

    Azért ugye érezzük a különbséget aközött, hogy valami nem ízlik (szubjektív), illetve aközött amikor valamit érvekkel és tényekkel lehet alátámasztani?

    Arról nem beszélve, hogy itt senki nem azt mondja, hogy a DIGI szar, vagy hogy ne lenne szükség erősebb versenyre. Én csupán azt mondom, hogy a spektrumuk kevés és a hálózat építési költsége ehhez képest nem alacsonyabb jelentősen. Szerintem azt senki nem mondja, hogy nem fognak elindulni, de tekintve a fenti két tényt (nem véleményt) a vezetékes üzletágukhoz hasonló mobilkommunikációs forradalmat várni a piacra lépésüktől például olcsó és számolatlan korlátlanság formájában semmilyen érv szerint nem tűnik reálisnak. Ez hurráoptimizmus.

    A probléma azzal van, ha az egyik oldal csak álmodozással és szubjektív véleményekkel jön érvek helyett, és képtelen bármilyen módon megcáfolni a szkeptikusok álláspontját, mert az nem vita, csak vagdalkozás.

    Az például reális ellenérv lehet, hogy lesz olyan korlátlan csomagjuk ami sebességben és nem adatforgalomban lesz korlátos, például a megvett frekin 3-5megás csomagot el tudok képzelni. Persze amikor majd kiderül, hogy ennek a csomagnak az ára 3-4000 Forint, míg a hellodata-ban például többször ennyi sebességért kell fizetni 6000-et, a lefedettségbeli különbségekről már nem beszélve, kérdés mennyire lesz ez versenyképes.

    Ezekről érdemes beszélni, nem a sárgaborsó főzelékről (ami egyébként jól elkészítve finom, sokan a gyerekkori menzás élmények miatt utálják ezeket a fajta ételeket, ez alól én sem voltam kivétel, az ember ízlése korral változik :) ).

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák