Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opeter70

    senior tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni:

    ZTE F668 típusú eszközöm gigabites LAN portjai valamitől 100 Mbitessé "változtak".
    Először csak az tűnt fel, hogy a DIGINet 1000 előfizetésem ellenére csak 100/100 Mbit-es internetnet sávszélességem van.
    Rögtön hívtam is a szolgáltatót, de azt mondták, hogy náuk minden rendben van.

    Később az tűnt fel, hogy a lakásban található gigabites LAN porttal rendelkező számítógépeim között is maximum 100 Mbit sávszélességgel tudok csak fájlokat másolni (11,5-12 MB/sec volt a maximum amit fájl másolásnál el tudtam érni).

    Ellenpróbát is csináltam, ugyanezeket a gépeket ideiglenesen összekötöttem egy gigabites switch-csel és azonnal 35-40 MB-al tudtam másolgatni közöttük.
    Tehát egészen biztos vagyok benne, hogy a ZTE LAN portjai lettek valamiért gigabit helyett csak 100 Mbit-esek.

    A kérdésem az lenne, hogy meghibásodott az eszköz, vagy csak valami beállítási probléma lehet (néztem, de ilyen jellegű beállítást nem találtam benne)?

    Segítségeteket előre is köszönöm!

  • opeter70

    senior tag

    válasz adika4444 #50390 üzenetére

    Már rengetegszer volt újraindítás.
    A gépenen 1 Gbps-t ír, de szerintem csak azért, mert nem közvetlenül van a ZTE-re csatlakoztatva, hanem egy gigabites switch is közbe van iktatva.
    Este bekötöm közvetlenül a ZTE-re mindegyik eszközt és úgy is kipróbálom, de túl sok jóra nem számítok.

    A szinte hajszál pontosan 100/100-as internet sávszélesség (egész pontosan a download 98,4 az upload 98,9) valamint 11,5-12 MB/sec-es gépek közötti másolási sebesség nagyon arra utal, hogy valamiért "lebutult" 100 Mbit-re az eszköz.

Új hozzászólás Aktív témák